Kızlar acil yardım! Teflon tenceremin dibi süt tuttu...

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
ETERNITY-NONSTICK-MINI-GUVEC-TENCERE-SETLER%25C4%25B0+-kirmizi+cicekli.jpg

Eternityden aldığım teflon tencerede süt kaynatma aziziliğinde bulundum kızlar...Dibi tutmuş..Nasıl çıkaracağım..:derdimcok:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Bunu buldum işe yarayabilir belki

Teflon tavada oluşan lekeleri temizlemek için bir bardak su, 2 çorba kaşığı karbonat ve yarım su bardağı sirke karıştırılmalı. Bu karışım 10 dakika boyunca kaynatılmalı. Bu işlem sonrasında lekeler çıkacatır. Pişirirken tencerenin dibi tutarsa bir gün tuzlu suda bekletilmeli. Böylelikçe lekeler daha kolay temizlenecektir.

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Bunu buldum işe yarayabilir belki

Teflon tavada oluşan lekeleri temizlemek için bir bardak su, 2 çorba kaşığı karbonat ve yarım su bardağı sirke karıştırılmalı. Bu karışım 10 dakika boyunca kaynatılmalı. Bu işlem sonrasında lekeler çıkacatır. Pişirirken tencerenin dibi tutarsa bir gün tuzlu suda bekletilmeli. Böylelikçe lekeler daha kolay temizlenecektir.

Sağol canım,tuzlu suyu deneyeyim ..İnş.işe yarar...:eek:fff:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
ETERNITY-NONSTICK-MINI-GUVEC-TENCERE-SETLER%25C4%25B0+-kirmizi+cicekli.jpg

Eternityden aldığım teflon tencerede süt kaynatma aziziliğinde bulundum kızlar...Dibi tutmuş..Nasıl çıkaracağım..:derdimcok:

Fındığım aynı tencerelerden bende de var fıstığım..
Öncelikle sana önerim sağlık açısından bu tarz tencerelerde süt kaynatma birtanem..Genelde ben süt olayını çelik tencerede kaynatıyorum..
Bende senin gb hem çocuklarıma hemde yoğurdum için haftalık sütümü alırım..
Şimdi birtanem,süt dibine tuttu ise,yumuşak tahta kaşık ile sıyır,yani yapışan kısmını almaya çalış,sonra kaynamış su ile bir süre beklet..Bakalım sonuç alırsın inş canım.

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Fındığım aynı tencerelerden bende de var fıstığım..
Öncelikle sana önerim sağlık açısından bu tarz tencerelerde süt kaynatma birtanem..Genelde ben süt olayını çelik tencerede kaynatıyorum..
Bende senin gb hem çocuklarıma hemde yoğurdum için haftalık sütümü alırım..
Şimdi birtanem,süt dibine tuttu ise,yumuşak tahta kaşık ile sıyır,yani yapışan kısmını almaya çalış,sonra kaynamış su ile bir süre beklet..Bakalım sonuç alırsın inş canım.

Canım bende çelikte kaynatıyorum hep...Artan az bir süt vardı onu kaynatıyım dedim..Diğer tenceremde yemek vardı ...

Denedim canım çamaşır suyu ve yağ çözle de kaynattım ayrı ayrı yokçıkmıyor...

Tuzu deneyeceğim inş.sonuç verir...Çok pahalıya aldım yazık ya inş düzelir..:derdimcok:.

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Kızlar önce çamaşır suyuyla kaynattım suda ekledim tabi..:bayil:

Sonra yağçözle su...:bayil:

En son da tuz ekleyip su koydum bir gece bekledi..Sonuç...Tencerem kurtulduuuu:sevindirikasli:

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
canım benim
sana kendi yaptığım yöntemi söylemeye geldim ama neyseki kurtulmuşsun yanıktan :)

yanığı aşacak şekilde su koy iri yemeklik tuz var ya onuda koy bir yemek kaşığı kadar genelde göz kararı atarım ben sende kararınca at istersen tuzunu birde bulaşık deterjanı koy kaynat ama baş ucunda bekle detarjan köpürüp taşıyor birde ocakla uğraşmayasın :interest:

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
canım benim
sana kendi yaptığım yöntemi söylemeye geldim ama neyseki kurtulmuşsun yanıktan :)

yanığı aşacak şekilde su koy iri yemeklik tuz var ya onuda koy bir yemek kaşığı kadar genelde göz kararı atarım ben sende kararınca at istersen tuzunu birde bulaşık deterjanı koy kaynat ama baş ucunda bekle detarjan köpürüp taşıyor birde ocakla uğraşmayasın :interest:

Sağol canım aklımda olsun çelik tencere içinde geçerli mi bu yöntem peki

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar