Kızlar acil yardım lütfen akıl verin..

_Dersena_

Daimi Üye
Tepki
1.750
kızlar agacın tepesinden bizim apartman önene dört yavru bi anne serçe düştü..Bitanesi uçamadı Annesi kardeşleri nasıl dönüyor pervane oluyor grmelisiniz içim parçalandı ..Bu yavru daha uçmayı bilmiyor epey mnik..Uçamadıkçada sürekli bi yerlere çarpıyor yara almasında korkuyorum .Az önce eve aldım kafese koydum ..Bu kuş ne yer daha akıl verin .Ölürse diyede çok korkuyorum ne yapmalıyım sizce..Ne yedirecegim.Köftelik ince bulgurdan ısladım yemiyor?Ltfen acil cevap

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Bence sız onu evde besleyerek bakarak ıyılestırmeye cabalamayın.Dustugu esnada ne zarar gordu bılemezsınız.

Ankaradasınız hemen kapıp bı veterınere goturun.Bıldıgım kadarı ıle buyuk sehırlerde beledıyeye aıt ya da özel bu tıp hayvanları bırakacagınız klınkler var.

153 den zabıtayı arayarak bulundugunuz yerde boyle bır kurumun olup olmadıgını ogrenebılırsınız...

OP
_Dersena_

_Dersena_

Daimi Üye
Tepki
1.750
Yuva dağılmış kızlar :( serçeye muhabbet gibi kuşlara veteriner bakmıyormuş ki .Benim evede beslediğim muhabbet kuşum var bundan bi öncesi hastalandı veteriner bulamadık sonrada öldü :(NE YAPACAGIM BEN YA akıl verin nolur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
valla ben de bilmiyorum ki minik kuş ne yer yeşillik yer belki ya da ekmek kırıntısı filan :gitme:

OP
_Dersena_

_Dersena_

Daimi Üye
Tepki
1.750
denedim hiç birşey yemedi
nette baktım kafesle birlikte dışarı koyun annesi besler kafesin dışından diyor.. Ya annesi falan da gelmiyo yarım saat önce kardeşleri annesi falan hepsi arıyordu oysa:(

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Canım çok iyi niyetlisin ama sokak kuşları kafeste pek yaşamaz.
Bence hemen aldığın yere bırak yada kedinin dediği gibi bir veterinere falan götür.
Ölümüne sebep olursan daha çok vicdan azabı çekersin balım.

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
keşke hiç almasaydın annesi hallederdi onldarda bi daha bulamayız ümidiyle gitti demek ki:ates:

OP
_Dersena_

_Dersena_

Daimi Üye
Tepki
1.750
Kızlar :) İyiki kafese koymuşum neden derseniz dinlendi ve toparlandı snra içinden çıkartıp kafesin üzerine koydum kafesine agaca astım oradan da annesi ile uçmuş :)Çok mutluyum ya:) Çok korkmuştum korktugum olmadı çok şükür :) Deymeyin keyfime..Sıpa erkenden uçmayı öğrendi :) :huri:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar