Kizarmis beyaz peynir-resimli

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175

KIZARMIŞ BEYAZ PEYNIR

Malzemeler:
beyaz peynir
( kesince dagılmayan bir peynir olması şart)
yumurta
un
Yapılışı:
Yumurtayı bir kapta çırpın.Başka bir kaba unu koyun.1 cm lik dilimlere kesilen peynirleri ilkönce una sonra yumurtaya bulayıp sıvı yağda arkalı önlü 1 er dakika kızartın.Mümkün olduğu kadar sıcak ikram edin ki dışı çıtır çıtır içi ise yumuşacık kalsın.
Yanında kıvırcık salata ile cok güzel bir ara yemek...........laf aramızda 5 çayına da iyi gidiyor.Tavsiye ederim!

alinti

mercangül

Aktif Üye
Tepki
134
ayyy ben çok severim kızarrmış peyniri hellim peyniri ile yaparım arada yumurtasız unsuz ama bu daha güzel oluyordur çıtır çıtır sağolasın

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684

KIZARMIŞ BEYAZ PEYNIR

Malzemeler:
beyaz peynir
( kesince dagılmayan bir peynir olması şart)
yumurta
un
Yapılışı:
Yumurtayı bir kapta çırpın.Başka bir kaba unu koyun.1 cm lik dilimlere kesilen peynirleri ilkönce una sonra yumurtaya bulayıp sıvı yağda arkalı önlü 1 er dakika kızartın.Mümkün olduğu kadar sıcak ikram edin ki dışı çıtır çıtır içi ise yumuşacık kalsın.
Yanında kıvırcık salata ile cok güzel bir ara yemek...........laf aramızda 5 çayına da iyi gidiyor.Tavsiye ederim!

alinti

bayılırım evde de sıık sık yaparım hiç mı kalmadı evdeki beyaz peyniri bir kalıbı tost makınasına bastırıyorum:kptmya::kptmya::kptmya:

OP
incitanemtuana

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
bende denedim bu tarifi
ve cok sevdik lezzetinni
tavsiye ederim
peyniri seviyosaniz
kahvaltinizda farkli bir lezzet olur hanimlar:nk:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar