Kesikli Biber (Mini boy)

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
resim

Kesikli Biber

250 gr.kesik yada lor (ben bu sefer lor kullandım)
1 büyük soğan
2 sivribiber
1 kırmızıbiber
Tuz,karabiber ve pulbiber
Sıvıyağ
1 çay kaşığı kadar salça

Yapılışı
Soğanı ve biberleri minik minik doğrayın az yağda önce soğan sonra biber olmak üzere 2-3 dakika kavurun.Salçayı ekleyip kokusu biraz daha kavurun ocaktan alın.Tuzunu baharatını ve kesik yada lorunu ekleyip karıştırın.Soğumaya bırakın.

Ben şekil vermek için mini silikon kek kalıbımı kullandım tabağa alıp maydanozla süsledim...

İsteğe göre çörekotu da serpilebilir yakışıyor...

Bunu top top yapıp maydanoza,kavrulmuş susama yada benzer şeylere bulayarakta servis yapabilirsiniz...

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Ben bunu sabah kahvaltılarında yapıyorum.Özellikle yaz aylarında.Çünkü içine biber,salça yerine domates koyuyorum.Baharatlarla şenlenince harika oluyor.Hatta kısa zamanda bende yapayım :tskler:

Ellerine sağlık şekline bayıldım -ciko

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Sağol canım bende sabah yaptım ama şekilli değildi dedim şunun tipini düzetip ekleyeyim siteye :hihi:

Şu armut domatesler çıksa süper olacak ya :dusun: yine buzluğa atarız mis gibi bu kış çok kullandık güzel oldu -ciko

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Sağol canım bende sabah yaptım ama şekilli değildi dedim şunun tipini düzetip ekleyeyim siteye :hihi:

Şu armut domatesler çıksa süper olacak ya :dusun: yine buzluğa atarız mis gibi bu kış çok kullandık güzel oldu -ciko

Domateside buzluğa mı atıyorsun :acep: Ben domates sosu yapıyorum konserve şişelerine koyuyorum.

İnan kısa zamanda bende yapıcam.Lor çok yararlı olduğu için sabah kahvaltımda yer alır ara ara ama böylesinin tadı daha bir başka oluyor.Yemeye doyamıyor insan.

Gerçekten seninkide güzel ellerine sağlık tekrardan.

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
bu tarifi biber ve salça harici
baharat arzuya göre tabi çökelikle karıştırıp patilesini yapıyoruz harika oluyor

teşekkürler paylaşım için

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
O da farklı bir versiyonu olarak denenebilir

Domateside buzluğa mı atıyorsun :acep: Ben domates sosu yapıyorum konserve şişelerine koyuyorum.

İnan kısa zamanda bende yapıcam.Lor çok yararlı olduğu için sabah kahvaltımda yer alır ara ara ama böylesinin tadı daha bir başka oluyor.Yemeye doyamıyor insan.

Gerçekten seninkide güzel ellerine sağlık tekrardan.

Yorumuna sağlık canım benim :eek:pucuk:

Biz yazlık domatesin çoğunu rondodan geçirip az tuzla kaynatıyoruz soğuyunca porsiyonluk poşetleyip buzluğa atıyoruz.Geri kalanı da küp doğranıp poşetliyoruz armut domates sertcene olduğundan uygun oluyor...

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Ben buna bayılıyorum işte , ellerine sağlık canım , babaannem yapardı ufakken bana , onun yaptığını daha lezzetli bulurdum , bi an nostalji yaşadım , teşekkür ederim :hhhhhh:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Sevindim LiLim :sirin: eskiden çok yapılırdı gerçekten :dusun: hatta küçük bidonlara yapılıp saklanırmış :nk:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Sağolun kızlar beğenmenize sevindim

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar