Kendi insanlığımdan utandım

hazalım

Daimi Üye
Tepki
978
TBMM'nin açılış gününde dikkat çeken isimlerden biri de CHP'nin İstanbul Milletvekili Şafak Pavey oldu.

Geçirdiği kaza sonucu protez kol ve bacak takmak zorunda kalan Pavey, Meclis iç tüzüğü nedeniyle Genel Kurul salonuna etekle geldi. Pavey'in etek giymesi, Meclis'te pantalon yasağının kalkması gerektiği tartışmalarını yeniden alevlendirdi.

'BACAĞIMI GÖSTERMEMEK GİBİ BİR DERDİM YOK'
Bugün partisinin grup toplantısı için Meclis'e gelen Pavey, gazetecilerin 'içtüzük değişikliği talebiniz olur mu' sorusuna şöyle yanıt verdi: "Hayır böyle bir talebim yok. Birleşmiş Milletler'deki görevim sırasında kot pantalon da giydim etek de. Bacağımı göstermemek gibi bir derdim yok" dedi. Pavey, bir televizyon kanalındaki söyleşisinde ise "Bacağımı göstermekten çekineceğim tek durum şu olabilir; karşımda bacağı olmayan, parası olmadığı için protez taktıramayan birini gördüğümde çekinirim, üzülürüm" demişti.
1_678.jpg

Geçtiğimiz Nisan ayında üç parti temsilcileri pantolon yasağının kaldırılması için Meclis Başkanlığına teklif vermiş ancak teklif kadük olmuştu.
2_373.jpg

OP
hazalım

hazalım

Daimi Üye
Tepki
978
konuyu doğru yere açıp açmadığımı bilemiyorum ben burayı uygun gördüm. ve okuRken bu haberi inanın kendi insanlığımdan utandım. neymiş efendim yasak varmış..! ne yasaklar ezildi geçildi ,neler olmadıki mecliste!!! engelli bir milletvekiline BİR KADINA bunu mu reva gördüler:ilknur::ilknur:inanın çok üzüldüm lanet olsun:ayk: demokrasiyi böyle oluşturacaklarsa ben bu ülkenin vatandaşı olarak ve oyumu kullanan bir birey olarak BÖYLE DEMOKRASİ İSTEMİYOORUMMM:sinifsinif:

OP
hazalım

hazalım

Daimi Üye
Tepki
978
İnşallah engellilerin haklarını savunur içerdeki diğer zihniyetlerin arasına kaybolup halka sırtını dönmez HER NE PATRİDEN OLURA OLSUN İNSAN BU KABUL EDİLEMEZ VİCDANEN. ETEĞİNİ KISA YADA UZUN GİYMİŞ KENDİ ÖZEL TERCİHİ TABİKİDE AMA PANTOLON GİYMESİNE KEŞKE İZİN VERSELERDİ.

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
neden bukadar tepki gösterdin anlamadım hazal
kendisi gayet rahat kendine güvenen bir tavır sergilemiş
şikayeti de yok
bence engellilerin hakkını savunmaya sergilediği bu tavırla başlamış bile,

pantolan serbest bile olsa zaman zaman etek giydiğini de söylemiş

belkide biz hala şafak pavey in sergilediği demokrasi anlayışına ulaşamadığımız için böyle utanç duymuşuzdur:acep:

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
öyle veya böyle meclise girip sesini duyurması bile yeter.ha pantolon ha etek ha engelli ha engelsiz
bize düşen onu desteklemek siyasi düşünce olarak değil kadın olarak -alkis-alkis-alkis

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Bende kendisini tebrik ediyorum, hic bir engel onun icin engel olmamis. -alkis

Eileithhyia

Daimi Üye
Tepki
523
Gerçekten de alkışlanmaya değer bir kadın. Evet, kadın rahatsız olmadan etek giyip gelmiş. Ancak; bu durumda olup da etek giymekten çekinen kadınlar da olabilirdi mecliste. Bu nedenle pantolon yasağını saçma buluyorum ben.

Kardelen27

Daimi Üye
Tepki
3.758
Bende tebrik ediyorum kimseye sitem isyan etmiyor
uyumlu akılı kadınmış etek pantolon farketmez diyor
beyni engelli olanlara güzel bir ders vermiş aferin

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
canım sana canı gönülden katılıyorum çok acı bi durum gercektem çok üzücü:uzgun:
böyle birşeyi paylaştığın için ben kendi adıma çok teşekkür edrim konuyu nereye actığının bi önemi yok ki bence doğru yer :acep:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar