Karışık Turşu

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Karışık Turşu.

İsteğe göre:
Kornişon,turşuluk biber,beyaz lahana,acur,kelek,havuç,karnıbahar,domates

Sarımsak,sirke,kalın tuz,yemeklik tuz ve su..
10 kiloluk bidonlara kurdum ama suyunu ayarlarken göz kararı yaptım..Ama net bir tarif veremiyorum

turşu.jpg

Ekli dosyalar

• turşu1.jpg
    turşu1.jpg
    66,4 KB · Görüntüleme: 114
Moderatörün son düzenlenenleri:

yasemincik

Yeni Üye
Tepki
15
Ev yapımı gibi yok, uzmanlarda hazır gıdalardan uzak durun diyorlar. Çook güzeell görünüyorlar. Maaşallah Arkadaşım! Allah afiyetle, ağız tadıyla yedirsin inşaAllah!

Kavanozu turşuluk malzemeyle basa basa iyice doldurduktan sonra kavanozun yarısına kadar sirke koyun üzerine suyunu ilave edin büyükçe bir kaba kavanozun üstüne elinizi koyarak(turşuluk malzemelerin tencereye düşmemesi için) sirkeli suyu boşaltın. Tuzunu ilave edin, karıştırın, tuz iyice eridikten sonra tekrar kavanoza bu sirkeli, tuzlu suyu boşaltın. O zaman fazla fazla ya da az su hazırlamamış olursunuz. Benden bir öneri...

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ev yapımı gibi yok, uzmanlarda hazır gıdalardan uzak durun diyorlar. Çook güzeell görünüyorlar. Maaşallah Arkadaşım! Allah afiyetle, ağız tadıyla yedirsin inşaAllah!

Kavanozu turşuluk malzemeyle basa basa iyice doldurduktan sonra kavanozun yarısına kadar sirke koyun üzerine suyunu ilave edin büyükçe bir kaba kavanozun üstüne elinizi koyarak(turşuluk malzemelerin tencereye düşmemesi için) sirkeli suyu boşaltın. Tuzunu ilave edin, karıştırın, tuz iyice eridikten sonra tekrar kavanoza bu sirkeli, tuzlu suyu boşaltın. O zaman fazla fazla ya da az su hazırlamamış olursunuz. Benden bir öneri...

Bu güzel öneri için teşekkür ederim..:hhhhhh:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
Bu seneki turşularımız güzel oldu hep yapmak lazım aslında:findikim:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar