Kardeşlik

-sumeyye

Daimi Üye
Tepki
4.992
bir aile vardı bu ailenin 2 tane çocukları vardı en büyükleri kızdı ve14 yaşındaydı diğeri ise 4 yaşında ve erkektikız erkek kardeşini hiç sevmezdionu hep kıskanırdı ve onun daha çok sevildiğini düşünürdübir gün kardeşi gece vakti nefes alamamaya başladı ve git gidide kötüleştihemen ambulansa haber verdiler ve hastaneye gittilerkardeşinin hastalığını araştırmak için doktorlar 2gün boyunca
araştırma yaptılarhemen çocuğun ailesine haber vermedilerönce ailenin tüm üyelerinden kan örnekleri alındı ve o gün gelmiştio gün sonuçlar açıklanacaktı
doktorlar çocuğun ümitsiz bir hastalığa kapıldığını ve sadece bir tek umudun kaldığını ve bu çarenin acilen gerçekleştirmek gerektiğini söylediaile yıkıldısonra ablasının aklına bir soru takılmıştıbu ümit neydihemen toparlandı ve doktora sordu:
-bir umut olduğunu söylemiştiniz bu umut ne?
doktor kıza doğru bir adım attı ve 'bu umut senin hayatın'dedi
kız ve ailesi şaşırmıştı ve sonra doktor konuşmaya başladı
-iki gün önce sizden kan,doku örnekleri ve bir çok test yapmıştıkbu testin sonucunda sadece kızınızın test sonucu oğlunuza uyuyorbunusöylemek gerçekten çok zor ama bir karar vermeniz gerekdaha doğrusu bunun kızınızın karar vermesi gereksonra kıza döndü
-sen nediyorsun kızım?
kız önce bir duraksadısaniyeler saatler gibi geçmeye başlamştısonra kız elind e ıslaklık fark ettieline baktı ve kız ağlıyordusonra doktora baktı:
-peki ben kardeşim için ölmeye rağzıyım dedi
ailesi şaşkındıçünkü kız kardeşini sevmezdianne baba ne yapacağını bilmeden öylece kızlarına baktılardonmuşlardıiçlerinde hem sevinç hemde üzüntü vardıoğulları yaşayacak kızları ölecektisonra ne yapacaklarını bilemedileröylece kalakaldılarkız doktora tekrar sordu:
-ne zaman kardeşime yeniden hayat vereceğim?dedi
bu sözlerin üzerine doktorda gözyaşlarına boğuldu
cevap verdi:
-hemen şimdifazla vaktimiz yok,dedikız sadece doktordan yarım saat istedidoktor şaşırdıyarım saat çok kısaydıkız ailesine dönüp:
-sizden sadece 3 şey istiyorumbirincisi ben öldükten sonra eve gidin ve tüm bana ait eşyaları yakın dediikincisi bana telefon verin bir kaç kişiyi aramam gerek dediüçüncüsü sakın benden kardeşime söz etmeyinbeni zaten büyüdüğünde hatırlamaz dedikızın annesi bayılmanın üstüne geldiaile büyük bir şok yaşıyordusonra kız devam etti:
-lütfen bana son kez bunları yapacağınıza söz verin dedi
aile çok üzgün bşr lekilde söz verdikızlarını vaz geçirmeye çalışmadılar bile çünkü kızının yarım saati kalmış ve ne kadar inatçı olduklarını biliyorlardı
kızın yarım saati dolmuştudoktor kızı hazırladı ve son kez ailesiyle konuşmak için izin verdikız annesiyle babasının yanına gitti ve onlara sıkıca sarıldısadece tek bir şey söyledi
-kardeşim iyileşince benim için ona sarılın ve onu hergün 1000 defa öpün dediailesi birşey anlamamıştı
kız ameliyata girdisonra yanındaki yatağa kardeşini getirdiler ve son kez ona bakıp elini tuttu ve şu sözleri söyledi:
meraketme canım sen benim biricik küçük sevgilim olarak kalacaksınseni çok ama çok seviyorum dedisonra ameliyat başladı ve 5-6 saat sonra ameliyat bittiartık anne-baba ayakta ilaçlarla duruyorlardıçok garip duygular içindeydilersonra oğulları odaya alındı ve oğullarının odasına gittileroğulları çoktan uyanmıştıkızları ise direk morga gitmiştiçocuk annesiyle babasına bakarak şöyle dedi:
-ben bir rüya gördüm ablam gelmiş bana biricik küçük sevgilim diyordubiliyormusun anne ben ablamın biricik sevgilisiymişimonunla ben yaşlandıktan sonra buluşacakmışızbana öyle söylediartık onu çok seviyorum ve size söz veriyorumki onu unutmayacağım

ALINTI

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
çok hoşlanmadım bu hikayeden çünkü tahminim böyle bişey olamazz aile kızlarının ölmesine nasıl razı olabilir değil mi ama.....

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar