kansızlık demir eksikligi basıma bela yardım lütfen

akca

Üye
Tepki
62
arkadaşlar kansızlık geçiren ve tedavisi biten biri aranızda varmı bu hastalıktan bıktım 1sene iyi gidiyor sonra tekrarlıyor ne yapmam gerekir bu hastalıga önerisi olan arkadaşlar yardımcı olun lütfen :mendil:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Kansızlık ne demek hiç yaşamadım canım.Senin için yardımcı olabileceğim konu sadece şu.İlaçlardan ziyade doğal yollardanda beslenmeyi dene.İnşallah en kısa zamanda kansızlık problemin biter

Demirden zengin yiyecekler:
Hayvansal gıdalar : karaciğer, dalak, organ etleri, kırmızı et, yumurta
Bitkisel gıdalar : Üzüm, pekmez, kuru meyveler, yeşil sebzeler, kuru baklagiller, fındık, fıstık, susam.

Ayrıca çay ve kahve tüketimini olabildiğince kes.

_emos_

Daimi Üye
Tepki
5.513
arkadaşların yazdığı güzel bilgiler doktora gidiyorsunuz sanırım:lilav:ayser in dediği gibi tahin pekmez vede kırmızı kuru üzümü biliyorum..geçmiş olsun

OP
A

akca

Üye
Tepki
62
sagolun arkadaşlar deniyorum herşeyi ama 1 sene iyi sonra yine düşüyo anlamıyorum doktorra gidiyorum sorun yok anlamadım gitti :mendil:

H

Hera

Misafir
Çok geçmiş olsun bu ciddi bir ProbLem 1 sene deniyorum sonra gene KansızLık çıkıyor demeniz sizin gibi iLikleri Kan üretmeyen birine faydasız olur siz her daim arkadaşLarımın Yazdığı BesinLerLe besLenmeLisiniz gerekirse doktorun verdiği kan ilaçları ile Kombine düzenLi sürekLi besLenmeLisiniz genetik te olabilir çocuklukta tam gıda yada anne sütü alamamaktan da olabilir kombine hem İlaç hem gıda nıza dikkat ederek hayat boyu Kendinize iyi Bakın fazla bir şans yok bunları yapmak ta zor değil ayrıca SevgiLer..

balböceği

Daimi Üye
Tepki
386
geçmiş olsun canım ben geçirdim bu hastalığı bilirim zorluğunu uzun bir süre ilaçla tedavi vermişti ama işe yaramadı en son hastaneye yatırıp damardan 4 ünite kan verdiler komalık olmuşum nerdeyse beslenmene dikkat et keçiboynuzu pekmezini (olursa ev yapımı) hergün bir kaşık iç mutkala zeytin kivi incir kurusu bunlar kan yapan şeyler mutlaka yemeye çalış kola kahve ve çaydan uzak dur onların yerine nar suyu içmeyi dene biraz kilo alabilirsin ama bunlar kan yapan şeyler umarım işe yarar Allah acil şifa verir inşallah tekrar geçmiş olsun

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
arkadaşlar kansızlık geçiren ve tedavisi biten biri aranızda varmı bu hastalıktan bıktım 1sene iyi gidiyor sonra tekrarlıyor ne yapmam gerekir bu hastalıga önerisi olan arkadaşlar yardımcı olun lütfen :mendil:

Öncelikle geçmiş olsun daha önce bir arkadaşa daha yazmıştım aynı tavsiyede bulunucam bana ilaç yanında şunu önermişlerdi çok faydasını gördüm her sabah aç karnına 1 yemek kaşığı tercihen üzüm yoksa dut pekmezine 2 damla limon damlattırıyordu düzenli yaptım hatta bir ara ilacımı bırakmıştım :eek:ys: yinede hızlıca düzeldi şu an ilaç kullanmıyorum ama pekmeze devam ediyorum peki tahlilerin yapıldımı bazen farkedilmeyen bir hastalık yüzündende eksiklik olabiliyor...

maavera

Aktif Üye
Tepki
240
Kızlar bende bu dertten müzdariptim.. 3 4 yıl önce test yaptırdım ve aşırı derecede kansız olduğum anlaşıldı.. Baş ağrısı şikayetiyle gitmiştim doktora.. Daha sonra tedavi süreci başladı.. Tam olarak hatırlamıyorum ama en az 1 yıl küçük tüplerde bulunan kansızlık ilacını kullandım. Daha sonra doktora tekrar gttiğimde normal seviyede 2 kutu daha kullan ve bırak dedi.. 1 2 ay önce şüphelendim acaba tekrar mı başladı ki diye hastaneye gittim kan verdim ve çok şükür normal çıktı sonucum. Tedaviyi bitirelide rahat 1 yıl oldu.. Ama yinede tedbiri elden bırakmamak lazım tabiki.. Kara üzüme, pekmeze, kırmızı ete özen göstermek lazımda ben pek uymuyorum ne yazıkki.. :acep:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar