Kakaolu Krep Içinde Ballı Cevizli Muzlu Rulo-Resimli

iReM

Daimi Üye
Tepki
539
Hafta sonu kahvaltınız için hem şık hem lezzetli hemde pratik bir krep tarifi...Geçtiğimiz hafta sonu yapmıştım.Sizlerlede paylaşmak istedim.Beğeneceğinizden çok emin olduğum tatlımın tarifine geçiyorum.

Sevgiyle kalın.

Malzemeler:

2 adet yumurta

1 su bardağı soğuk süt

1 çay bardağı sıvı yağ

2 çorba kaşığı kakao

3 adet muz

1 çay bardağı irice kırılmış ceviz içi

1 çay bardağı süzme bal

un (ölçü vermedim çünkü krep kıvamı tercihe göre değişiyor)

pişirmek için:

1 çorba kaşığı tereyağı

Yapılışı:

Karıştırma kabına yumurta,süt,sıvıyağ,kakao ilave edip,mikserle karıştırdım.Üzerine koyu bir ayran kıvamına gelene dek un ilave ettim.(unu yavaş yavaş ilave ettim)Mikserle karıştırdım.

Krep hamurunu hazırladıktan sonra fındık büyüklüğünde tereyağını teflon tavada eritip,orta kısık ateşte krep harcından ince bir tabaka tavaya döktüm.Arkalı önlü pişirdim.Her iki yönündede tavaya tereyağı ilave ettim.

Pişen krepleri bir tepsiye aldım ve soğuttum.Üzerlerine önce bal,sonra ceviz serpiştirdim.Muzları bütün halde krebe yerleştirdim.Her bir krebi rulo şeklinde sardım.Orta kalınlıkta dilimledim.

Dilimlediğim krepleri,servis tabağına yerleştirdim.Üzerine bolca bal gezdirip,ceviz serpişrirdim ve servis yaptım.
muzlu,kakaolu,balli_krep.jpg

Afiyet olsun!

IRMAK

Üye
Tepki
35
irem gerçekten çok güzel görünüyor bunlar...bu hafta mutlaka deniycem ama bal yerine çikolata denesem olurmu...balla pek aramız yokda...

OP
I

iReM

Daimi Üye
Tepki
539
oLur şekerim tabikide olur hatta daha bile lezzetli olur.Ben bunu netten almştm o yüzden balla denedm ama çikolatalıda nefis olur yani.Çikolatalı sos :) dene ve bana yaz gülüm ;)

IRMAK

Üye
Tepki
35
pazar günü deneyip yazıcam canım....bencede güzel olacaktır.....

ben buna benzer krep tatlısı yapıyorum ona benziyor biraz....ellerine sağlık canım...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar