İzmir Bir Şehir Değil, Yaşam Tarzıdır !

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Türkiye’den sıkıldığım zaman İzmir’e giderim ben. Simite gevrek deriz biz... Çekirdeğe çiğdem. Kordon elektrik aleti değildir. Kumru da kuş değildir bizim için... Yengen’i yeriz. Sen sigorta dersin... Biz asfalya deriz. Uzatmayız... Gidiyom geliyom deriz.

Evimiz isterse 800 metrekare olsun, balkonda otururuz. Hıdrellez filan gibi mazeretler uydurur, sabaha kadar sokaklarda içeriz.

Paraşüt kulesinden atlamayana kız vermezler; kızlarımızı da tavlayamazsın ha... Canı çekerse, o seni tavlar!

Bak iddia ediyorum, okey şampiyonası düzenlense, İzmirli kadınlar alır kupayı... Erkekleriyle kahveye giderler çünkü... Şaşırdın di mi? Al buna da şaşır, nargile içerler... Askılı giyerler, şortla gezerler, öküz gibi bakarsan, bi çakar, bi de duvardan yersin... Gönül Yazar’ız, Sezen Aksu’yuz; bir gül takıp da saçlarına, çıktı mı deprem sanırdın kantosuna, Karantinalı Despina’yız... Sensin Varoş! Biz tenekeli mahallede bile el ele gezeriz.

Erkeklerimiz de fena değildir hani... Detaya girmeyeyim, Ayhan Işık, Metin Oktay, Mustafa Denizli mesela, bi fikir verir sana... Ertuğrul Özkök’ün kırdığı cevizleri okuyoruz; eşi kafasına ütü atmış...

Hava güzel, daralırız, okulu ekeriz. Mezun olduktan sonra öğretmeniyle kadeh tokuşturmayan öğrenciyi zor bulursun İzmir’de. Siz sembol diyorsunuz ama, saat kaç diye Saat Kulesi’ne bakanı bulamazsın, altında buluşanlar bile zahmet edip kafasını kaldırmaz!

Rahatızdır... Çocukları Kemeraltı’da kaybederiz, alışverişe devam ederiz, esnaftan biri bulup getirir, çıkışta Kemeraltı Karakolu’ndan alırız... Ağlayıp zırlamak bi yana, çoğu dondurmayı bitirmediği için ayrılmak istemez karakoldan, iyi mi...

Aceleye gelemeyiz! Bir sene önceden duyurmaya başla, de ki, 22 Ağustos saat 20’de tiyatro başlıyor... 20.30’da geliriz... Sanatçılar da İzmirliyse, tiyatro zaten 21’de filan başlar...

35’imiz var. 35 buçuğumuz da var. Arkadan sirenleriyle isterse Cumhurbaşkanı gelsin, bana mı sordu, tarladan gitsin, makam arabasına yol vermeyiz.

Yılmaz ÖZDİL

rüzgar gülü

Daimi Üye
Tepki
10.147
vayyy süper yaa.. emeğine sağlık canım.. Bir kez gelmiştim İzmir e . Eşim askerliğinin acemiliğini Gaziemirde yapmıştı.. Gerçekten süper ya.. Ama İstanbula değişmem hiç bir şehrimizi.... :eek:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bende değişmem ama İzmir'i hiçbirşeye

LiLyum

Aktif Üye
Tepki
80
4 yılım İzmir'de geçti. Üniversite hayatı. Güzeldi... Özellikle arkadaşlar flan. Gezmediğimiz çok az köşesi vardır.En beğendiğim yeri inciraltı kesinlikle o kadar yol çilesine rağmen. Özledim yaa...:gitme:

LiLyum

Aktif Üye
Tepki
80
inşallah en yakın zamanda gelcem. Öğrenciliğe devam eden arkadaşlara yemek sözüm var onun için bile gelirim

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bekleriz kızlar Kordon'da bir çay içmeden gitmeyin, bir de boyoz yemeden-hmm

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
bekleriz hepinizi,sahilde çiğdem çıtlayın,kumru yiyin,kemeraltına gidin (aradığınız herşeyi bulursunuz orda)saat kulesinde güvercinlere yem atın,izmirin meltem rüzgarını hissedin:D

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar