İzleme Günlüğüm [ Spoiler İçerebilir ]

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

İlk olarak Empress Ki ile başlamak istiyorum.Empress Ki ile buluşmam en iyi tarihi kore dizileri başlığı altında bir sosyal medya hesabından görmüş olmam.[ Bahsi geçen dizi ile ilgili linki en altta paylaşacağım oradan takip edebilirsiniz. ] Dizi izlediğim en güzel tarihi dizilerde ilk 3'te diyebilirim.

Bu dizi ile bir çok oyuncu ile de tanışmış oldum Ji Chang-wook'un ( TOGON ) sempatisi Ha ji won'un ( NYANG ) güçlü kalbi Joo jin mo'nun ( WANG YOO ) aşkına olan sadaketi..Bu karakterler ana karakterde olsa azımsanmayacak kadar mükemmel oyunculuklar sergilemiş çok kaliteli insanlarda var..

Bu diziden bana kalan bol bol göz yaşı oldu.
squint.gif

Velhasıl gelelim benim için özel olan bir kaç replikler , gifler ve ostlara..

Bunu koyar ve susarım
embarrest.gif

tumblr_mvj1mdDXKS1s823vzo4_250.gif

Yalnız kızımızda çok cevvaldir.
girl_cray.gif

Çona'm garip çonam ne kadar togon yanında biraz yaşlı dursanda benim gönlüm hep sendeydi.Ah çevirmenler hala unutamam Coşkun demelerini
bigsmile.gif

Dizide hatırı sayılır bir gerçek vardır ki o da unutulmamalı unutturulmamalı TAL TAL zaten unutulamaz
utangac.gif

Ve ekleyebilirsem başarabilirsem bu mükemmel şarkıyla da bitirmek istiyorum.Ha bu arada şarkıyı seçerken zorlandığımı söylemek isterim o kadar çok güzeller ki...

Wax - Love Wind

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
Muhteşem Kraliçe

queensunduk_thumb.jpg

Kore dünyasına girdiğim ilk dizi.O zamanlar lise sonlardaydım.Okulum evime yaklaşık 6 km kadar uzaktı.Ve son ders yetişebilmek için koşa koşa arkadaşlarımı çekiştirdiğimi bilirim.Babamın sayasinde tanıştım ve kesinlikle insanların hayatlarına güzel şeyler katabilecek kalitede bir dizi..Gerçek oyuncuları barındıran cinsten..

Kim Nam Gil , Lee Yo Won , Uhm Tae Woong ve Go Hyun Jung bu mükemmel 4 lünün var olduğu bir dizi.
Dizinin gerçek bir hayata dayanması bir biyografi niteliğinde olması eğitmesi benden +1 puanı almıştı.

Saray kültürü çoğu dizilerden farklı olarak gelişiyor.Cariye konuları yok.Kadınların hakimiyetinin yoğun olduğu gurur duyduğum bir dizi.Aptal kralların yerine akıla bilime önem veren bir kız çocuğunun hayatı.
Öyle güçlü bir kadın ki Şillanın 27 Hükümdarı olmayı başarmış.Halkı bilime yönlendirmek için gözlem evi açmış..Ve bütün bunları genç yaşlarda yapmış ve 14 yıl sonra gözlerini kapamış..

Öve öve bitiremeyeceğim için dizinin özüne gitsem iyi olur.
grin.gif

bg3f1.gif

Bu kadar şapşal durduğuna bakmayın kendisi biraz saf olabilir ama zekasını kimden aldığı tartışılmaz bir gerçek...

tumblr_mwd5h7r0KD1s6buzmo1_500.gif

Şapsal dediğime bakmayın kendisi Şilla'nın ve tüm yörenin yegane savaşçısıdır.Usta sağolsun
n3_grin.png

260u3jt.gif

Kraliçe Olmak kolay lokma değildi elbet bunun için çok bedeller ödedi..Ama her daim yanında hwarang yushin sonsuz sadakati ile yalnız bırakmadı.

ÜNLÜ KEHANET

Büyükayinin 7 yildizi 8 yildiz olmadikça kimse Mishil'e kafa tutamayacak. Büyükayi'nin 7 yildizi 8 yildiz oldugu vakit Mishil'e kafa tutacak biri dogacak.

QSD263.jpg

Ve Mişhıl tek bir bakışı ile korkutan zeka küpü kadın dizi boyunca titreden hükmünü insan ruhunda hissediyor
grin.gif

Mp3 Ekleyemediğimden direk şarkının adını veriyorum..Şimdi bile dinlediğimde ruhum titredi
grin.gif

BALBAMBALBAM isimli şarkısı..
squint.gif

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
rooftop_prince_1048.jpg

Rooftop Prince

300 Yıl öncesinde veliaht prensesin ölü bulunmasının ardında ki gizemi çözmek için geleceğe giden 4 şapşiriğin hikayesi neden şapşirik dediğimi izleyenler bilir bilmeyenlerde izlediklerinde anlayacaklardır.

Rooftop Prince diğer değimi ile çatı katı prensi..İzlediğim en komik kore dizisi sıfatını hala taşıyor.İlk 4 bölüm karnım ağrıyarak izlemiştim.Hatta sesime dayanamayan kız kardeşimin de merak edip neye bu kadar gülüyorsa diye başlayıp devam ettiği dizidir..

Tabi ki sürekli gülmeyi tadında bırakıp olaylar ilginç boyutlara gelmiyor değil.Finalinden çok hoşnut olmasam da iyi ki izledim diyorum..

82733-Waitin-For-Rooftop-Prince-3-tapping-Fingers-Nonstop-.gif

Güzeller güzeli kızımız Park Ha'ya yaptığına da bakın ahh ne ayıp
girl_hide.gif

tumblr_m2w90h2jO41rrcdqvo1_250.gif

Prensimiz oldukça fazla bir özgüvene sahip.Eee ne de olsa koskoca Joseon'da Veliaht Prensdi kendisi..
amuse.gif

tumblr_mqvd92sMSd1qf0gg0o1_400.gif

Bunlar kızımıza söker mi ASLA !

tumblr_m245t24E691r6umb6o1_r1_400.gif

Bunu ortaya karışık bir tatlılık olarak koyuyorum zira kendisi ballı lokumdur..
embarrest.gif

6ed99e82gw1drfvxr7gppg.gif

Bu sahnede meşhur sahnemiz olmazsa olmazlardan...
biggrin.gif

548984b34d727dc29048b774d0e1f47b_1348917264.jpg

rooftopprince.jpg

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
emperor-of-the-sea-2004.jpg

DENİZLER İMPARATORU

Yıllar öncesinde izlediğim ve çok sevdiğim bir dönem dizi.Bu dizi bir kölenin ( jang bogo ) kölelikten donanma komutanlığına kadar olan yükselişlerini ve o aralarda ki yaşadığı zorlukları nasıl aştığını gösteriyor ve bu macera arasında ki aşk mücadeleside izlemeye değer kılıyor doğrusu...

67f05f343f63857444d32af1cacfee73.jpg

Senaristin kulaklarını çınlatacağınız ve ikisi arasında kalacağınız gerçeğini söylemeden edemeyeceğim.Zira ben çok küfretmiştim..
girl_cray.gif

2.jpg

Şu sahsiyet ticaret erbabından olup sıklıkla boğazlamak isteyeceğiniz.Madam Jami'dir kötüdür pistir kakadır
tongue.gif

photo4316.jpg

Ve her şeyin aslında özeti böyle bir güzellik desem değmez mi ? Gerçi o zamanlar kendisine çok şeydim birazcık küs mü derler hı aynen öyleydim
amuse.gif
Ama çok güzeldir çok naifdir kızımız.
df.png

Diziyi izleyeli çok zaman olduğu için fazla detaylara girmedim fakat izlediğinizde pişman olmayacağınıza kesinlikle eminim..

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

FAİTH

Yine severek izlediğim dönem dizilerinden bir tanesi.Sürgünde olan kralın yıllar sonra evlendirilip ülkesine dönerken Kraliçe'nin saldırıya uğraması ile olaylar başlıyor..Kraliçe boynundan ciddi bir yara almıştır ve dönemin imkanları ile kurtarılması zor bir durumdadır.Politik sebeplerden dolayı kraliçenin ölmesi ülkeyi büyük bir sıkıntıya sokabilir taht sallantıya uğrayabilirdi.Bu yüzden sarayda görevli birisinin kraliçeyi kurtarmak için krala " Cennet Hekimini " çağırmalarını önerir.
Ve bir takım olaylar cereyan ettikten sonra cennete gidip hekime alması kararlaştırılan kişi muhafız choi young olur ve choi young cennet sanılan 2012 senesine gider ve cennetin hekimi olduğunu düşündüğü Yoo Eun Soo'yu da yanında geçmişe beraberinde götürür..
Ve tüm olaylar bu şekilde başlamış olur...

Lee Min Ho / Choi Young

Choi Young muhafızların komutanı ve gelecekte ki genaral.Aşk acısını yüreğinde yaşamış ve hayata küsmüş uyumayı seven ve içe kapanık birisine dönüşmüş.Kılıç ustalığının yanı sıra özel yeteneği olan birisidir.Zeus'un oğlu diyelim kısacası
n3_grin.png
Ellerinden yıldırım şeysi çıkarabiliyor
utangac.gif
Tüm katı görünümü ve dramı Yoo Eun Soo ile karşılaştıktan sonra eriyip gidecektir..
Giydiği kostümler , gülümsemesi , bakışları ile çok ahlar çektireceği de bir gerçektir.

Kim Hee Sun / Yoo Eun Soo

Tabiri caizse Cennet'in Hekimi.Kraliçe'nin hayatını kurtardığı için tüm saray erkanı tarafından saygı duyulur ve kusur etmemeye dikkat edilir.Ama kızımız içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için elinden geleni yapar.Karakter olarak hırçın bir yapıya sahip olduğu için muhafızımızın başını defalarca ağrıttığıda doğrudur.
Her daim açlıktan şikayetçidir hiç doymaz ve paraya karşı zaafı vardır.
biggrin.gif

Çıkış bileti Gi Chul'ün elindedir.Fakat Gi Chul'ün isteği çok farklıdır.
Onu her daim koruyan Muhafız Choi Young'a aşık olması her şeyi daha zorlaştıracaktır.

nEdoBa.jpg

Yoo Oh Sung / Gi Chul -Shin Eun Jung / Hwa Soo In - Sung Hoon / Chun Eum Ja

Bermuda şeytan üçgeni.Kendileri birbirinden özel yeteneklere sahip bu 3 lü tahtın ve muhafız ve hekimin arasında ki aşka en büyük engeller.Sünnet çocuğu kılıklı amcamız dokunduğunu buza çeviriyor.Kırmızılı bacımız ise alevzen kendisi tam bir aşüftedir sinir olmamak da elde değildir..Ve sonuncuda Nağmezen ahh ahh ve yine ah bu kaval çalsın ben önünde öleyim dersiniz ne kadar kötü olursa olsun buna insan kıyamıyor...

Resmen Fantastik 4'lü komutan ve bu 3 ü birlikte
bigsmile.gif

Arkasında ki şapşiriğimiz tek başına yetiyordu buna
grin.gif

BİRAZ GİFLERE BAKALIM

Bana kazandırdığı en güzel şeylerden birisi de bu güzel şarkı olmuştur
grin.gif

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar