İtalyan köfte

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
italyan fırın köftesi

Fırında İtalyan köftesini buzdolabında soğuttuktan sonra salam dilimler gibi dilimleyerek soğuk olarak tüketebileceğiniz gibi, napolitan sos eşliğinde sıcak olarak da tüketebilirsiniz. Ayrıca fırınlamayıp rulo haline getirdikten sonra çiğolarak bir parmak kalınlığında dilimleyip ızgara üzerinde de pişirerek tüketebilirsiniz.

italyan fırın köftesi

Fırındaİtalyan köftesini buzdolabında soğuttuktan sonra salam dilimler gibi dilimleyerek soğuk olarak tüketebileceğiniz gibi, napolitan soseşliğinde sıcak olarak da tüketebilirsiniz. Ayrıca fırınlamayıp rulo haline getirdikten sonra çiğolarak bir parmak kalınlığında dilimleyip ızgara üzerinde de pişirerek tüketebilirsiniz.

Malzemeler

750 gr yağsız dana kıyması (en az iki kere çekilmiş)
250 gr dana sosis (kıyılmış)
2 yumurta
100 gr ufalanmış bayat ekmek içi
1 büyük kuru soğan (rendelenmiş)
2 diş sarımsak
1çorba kaşığı kıyılmış maydanoz
75 gr kadar rendelenmiş mozarella (yoksa taze kaşar peyniri)
2 çorba kaşığı domates salçası
1 tatlı kaşığı tereyağı
1 çay kaşığı toz karabiber
Yeteri kadar tuz

·Uygun bir kapta bütün malzemeyi karıştırarak iyice yoğurunuz.
·Buzdolabına alarak 1-2 saat bekletiniz.
·Fırını180 dereceye ayarlayarak ısıtınız.
·Köfteyi buzdolabından alarak beş dakika daha yoğurunuz.
·Fırın tepsisine pişirme kâğıdı yerleştiriniz ve rulo haline getirdiğiniz köfteyi tepsiye alınız.
·Yaklaşık bir saat pişirerek arzu ettiğiniz biçimde servis yapınız.

mutfakgazetesi.com

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
ben resim göremediğim için tariften anladığım rulo pasta gibi birşey sanırım , bu sebeplede beğenmedim:tskler: ayser abla:ayk:

_emos_

Daimi Üye
Tepki
5.513
harika görünüyor ben bayıldım köftenin her türlüsünü severim bu sıralar kasap köfteye bide ödemiş köfteye sardım deneyin güzel:catalbicak:

OP
ayser

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
ben resim göremediğim için tariften anladığım rulo pasta gibi birşey sanırım , bu sebeplede beğenmedim:tskler: ayser abla:ayk:
Canısım o kadar zorlukla o resmi yükledim nasıl göremedin.Ben bu köftenin güzel olduğuna eminim güzel bir sosla harika olur.:catalbicak:

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
Canısım o kadar zorlukla o resmi yükledim nasıl göremedin.Ben bu köftenin güzel olduğuna eminim güzel bir sosla harika olur.:catalbicak:

Ayy canım yaa,ama ben nedense çoğu resimleri göremiyorum o yüzdende tarifi gözümde canlandırdım
sen güzel diyorsan netten bakayım oradan görürüm sanırım

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar