İşte kafelerdeki en trendy tatlılar!

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
İşte kafelerdeki en trendy tatlılar!

13112010042720611.jpg

Cheescake

Altı için:

1.5 paket Eti burçak (30 tane), 1/4 bardak eritilmiş tereyağı, 1/2 bardak toz şeker, 1 avuç kadar çekilmiş ceviz,

Hazırlanışı:

Önce bisküvileri robotta un haline gelinceye kadar çekin. Sonra erimiş tereyağını karıştırıp, kaşık ile iyice karıştırın. Orta boy kelepçeli kalıbın alt yüzeyine yağlı kağıt döşeyin ve kalıbı kelepçeleyin. Bunların hepsini karıştırıp kaşıkla eze eze kalıba yerleştirin. Yüksekliklerinin eşit olmasına dikkat edin. Ve hemen buzdolabına koyup, içini hazırlamaya başlayın.

İçi için:

3 kutu Pınar Beyaz, 1.5 paket krema, 1.5 bardak toz şeker, 2 kaşık mısır nişastası, 2 vanilya, 1 çorba kaşığı limon suyu, 6 yumurta, 1 çay kaşığı tuz.

Hazırlanışı:

Önce Pınar beyazları bir kaba koyup mikser ile krema gibi olana kadar iyice çırpın. Sonra toz şekeri ekleyin, çırpmaya devam edin. Sonra, yumurtaları teker teker kırın ve çırpın. Ne kadar uzun süre çırparsanız o kadar kıvamlı olur. Limon suyu ve vanilyaları da ekleyin. Tuzu ve nişastayı da koyun. En son kremayı ekleyin ve iyice çırpın. Buzdolabına koyduğunuz kalıbı çıkarıp, tüm bu malzemeyi üzerine dökün. 170 derecede 1 saat pişirin! (Fırın kapağını kesinlikle açmayın)

23112010042720611.jpg

Çikolatalı muffin

Malzemeler:

1 adet yumurta, Yarım su bardağı toz şeker, 1 çay bardağı mısırözü yağı, 1 su bardağı süt, 2 su bardağı un, 2 çorba kaşığı kakao, 1 paket kabartma tozu, yarım su bardağı damla çikolata, 1 kase kiraz şekerlemesi, 10 adet ceviz.

Hazırlanışı:

Yumurta ve tozşekeri mikser ile iyice çırpın. Sırasıyla kakao, sıvıyağ, süt, kabartma tozu ve unu ilave edip çırpmaya devam edin. Son olarak damla çikolata ve iri çekilmiş ceviz içini ekleyin. Tahta kaşıkla karıştırarak hamura karışmasını sağlayın. Silikon muffin kalıplarına birer çorba kaşığı kadar hamurdan paylaştırın. Önceden ısıtılmış 180 dereceye ayarlı fırında 15 dakika kadar pişirin. Kalıptan çıkartıp oda sıcaklığında soğutun. Kiraz şekerlemesi ile süsleyerek servis yapın

33112010042720611.jpg

Tiramisu
Malzemeler:

Hazır pandispanya keki, kakao.

Sosu için;

1 tatlı kaşığı şeker, 1 tatlı kaşığı nescafe, 1 su bardağı kaynar su, Hepsini karıştırıp soğumaya bırakın

Muhallebisi için; 3 su bardağı süt, 2 yumurta sarısı, 3 yemek kaşığı şeker, 3 yemek kaşığı un, 200 gr labne peyniri.

Hazırlanışı:

Labne peyniri hariç, diğer malzemeleri karıştırıp kısık ateşte kaynayıncaya kadar karıştırın. Kaynadıktan sonra labne peynirini ekleyin ve 2-3 dk daha pişirin ve soğumaya bırakın. Kekin ilk katına hazırladığınız kahveli sosu eşit olarak dökün ve çekince kremanın yarısını üzerine sürün. Ardından kekin diğer yarısını kapatın ve kalan kremayı sürüp üzerini kakao ile kaplayın. Yarım saat buzdolabında beklettikten sonra servis yapabilirsiniz.
ekolay/Alıntıdır...

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Cheeseceka ve tiramisu benim vazgeçilmezim -kop

Nk, sen hiç cheesecake yaptın mı? yaptıysan verir misin bana tarifi? uygulanmış bir tarif istiyorum da :)

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
Cheescake hic yemedim,bigun yapicamda bakalim ne zaman,,,,
ama tramisu ve cukulatali kek,harika,,,zaten cukulatayi cok severim,,,,,,,,,,

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Cheeseceka ve tiramisu benim vazgeçilmezim -kop

Nk, sen hiç cheesecake yaptın mı? yaptıysan verir misin bana tarifi? uygulanmış bir tarif istiyorum da :)

Denemem oldu ama tarife sadık kalamamıştım illa değiştireyim dedim o yüzden benzemedi canım ya...

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Hmmm, güzl olmadı mı tadı peki? ben browni cheesecake'e bayılırım mesela:) onu yapan birini arıyorum. Valla yoksa elime yüzüme bulaştırırım:D

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Tadı güzeldi brownie cheesecake denemiştim bende ama peynirli kısma nişastamı ne eklemiştim üstü kekimsi olmuştu dur bakayım resmi vardır kesin...

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
labnelikek.jpg

Arina böyle birşey olmuştu...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar