İkizler gece uykusuna nasıl alışır?

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
İkiz annelerinin işi sanırım tek çocuklu annelerden daha zor. Uykusu, yemesi, bakımı vs. :cicibebek:

attachment.php

Amerikan Hastanesi Pediatri Bölümü'nden Pedagog Güzide Soyak, ikiz anne-babalarınının en çok zorlandıkları konulardan biri olan ikizlerin uyku düzenleri hakkında şu bilgileri verdi.

* Bebekler birçok zaman ağlar ve bunun nedenini onlar da bilmez. Her ağladıklarında yanlarında olmaya çalışın. Onların ihtiyaçlarını anlayın; yanlarında olan, güven duygusu oluşturabildikleri ebeveynlere ihtiyaçları vardır.

* Bebeklerin beslenme düzenlerinin oluşmaya başlaması ile birlikte uyku düzenlerini oluşturmak daha kolaylaşabilir.

* Yenidoğan masaj tekniklerini uygulamak bebeklerin rahatlamasına ve uykuya geçişlerine yardımcı olacaktır.

* Ev içerisindeki uyaranları azaltmak, rutinler yaratmak (banyo yapmak, pijama giymek), onlarla konuşmayı durdurmak, dokunarak varlığınızı hissettirerek uykuya eğilimlerni arttırmak gerekir.

* İkizlerin ilk aylarda aynı beşiği paylaşmaları onların anne karnındaki pozisyonlarına benzer bir durum oluşturduğu için daha uzun periyotlarla uyuyabildikleri görülmüştür. 3-6 ay arasında aynı beşikte yatma uyku düzeni için, iyi bir destek sağlayacaktır. Birbirlerine dokunmak onları rahatlatacaktır. Zamanı geldiğinde ayrı beşiklerde uyuma ihtiyaçlarını size belli edeceklerdir.

Ekolay ve Arina katkılarıyla sizlere ulaştırdım canlarım

Ekli dosyalar

• BabyTwins.gif
    BabyTwins.gif
    29,3 KB · Görüntüleme: 117

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
hep bunu dusunurum zaten ikizler gece napar,,ben bitaneyle bas edemezken 2 tane nasi oluyo:sok
ama gelende biri cok uslu oluyo digeri cazgir,,,,,,,,
ALLAHIM veriyo bi kolayligini iste,,,,

tesekkurler canim,,,:panter:

M

Melodi

Misafir
Hemde nasıl zor oluyor, hele birde genç yaşta doğum yapılmışsa...
ben ikiz meleklerimi kucağıma aldığımda 19 yaşındaydım ve hiç bir şey bilmiyordum
neyseki annem kayınvalidem ve görümcelerim bana çok yardımcı oldular ve zorlu zamanalrımı kolayca atlatmama vesile oldular

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
İkiz bebeklerim olmasını hep isterim. Ne kadar zor olsa da bence müthiş bir duygu-hmm

Süreyya31

Aktif Üye
Tepki
173
amaniin hele ben kafayi yerdim herhalde :sok zaten uykusuzluga hic dayanamiyorum, allah sabrini veriyordur, yoksa ücüz doguranlar filan napiyor aceba ..

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Allah bize de nasip etsin İlknur :ilknur:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bir taşla 2 kuş kız :D:D Ne güzel işte :cokkomik:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Oy maşallah çok tatlılar. Allah analı babalı büyütmek nasip etsin canım

BAL PETEKLERİM

Aktif Üye
Tepki
99
ikiz bebek bakmak hakikaten çok zor ama allahım biz annelere o kolaylığı ve sabrı veriyor..
bende nasıl bakarım nasıl büyürler diye düşünürken.. şimdi 2.ci yaşımıza gün sayıyoruz.

rabbim isteyen herkese tattırsın bu harika eşisiz duyguyu..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar