İki yaşından sonra memeyi bırakmak kesmek

Sibella_ 8877

Yeni Üye
Tepki
0
Merhaba sevgiler anneler
Emzirmek baştan çok sevgi dolu bir süreç lakin zaman geçtikçe zorlaşan bir durum haline geliyor heleki benim gibi memede uyumaya alistiysa...
Tabi ki memede uyumanin ilk başlarda çok faydasını gördüm özellikle en yorgun zamanlarda çok kolaylık oldu lakin zaman geçtiyse hele ki iki yaşını geçtiyse vay halimize gerçekten sinir bozucu bir hal alabiliyor... İlk hetapta sık emzirmeleri azalttım dişler çıktıktan snr keyifli zamanında yaptım bunu. Meme artık uykuda var dedim bant yapıştırdım sıkıntı olmadi hemen adapte oldu hatta uykuya koşarak gitmeye başladı bide uyandıktan snr meme keyfi yaptik a kadar. Beni en çok korkutan yatarken memeyi kesmek oldu çünkü çok bağlıydı memeye... Geldik iki buçuk yaşımiza baktım kendinden bırakmaya niyeti yok yavaş yavaş hazirladim oğlumu bak sen artık abi oluyorsun meme bitecek vsvsvsvs. Önemli bir nokta da gece uyanmalari azaldı işte tamam dedim tam zamani.... Artık karalli olmaliydim vakti gelmişti. İlk öğle uykusuna yatarken emdi uyudu kalkınca meme istedi annecim dedim sen artık büyüdün akıllı bir çocuk oldun meme bozuldu ama istersen tadına bakabilirsin dedim ( memeye sirke sürdüm hem zarali değil hem korkutucu değil aklıma o gelmişti birazda araştırma yapmıştım) emdi emdi emdi ana dedim sevdimi ne oluyor demeden acı bı dedi evet annecim çok emdiğin için ve artık büyüdüğün için meme bozuldu dedim ve hemen arkasından köfte pilav var yermisin dedim evet diyerek kosa koşa içeri gitti( en sevdiği menüyü yaptım masus normalde kalkınca çorba icirirdim ) buraya kadar süper gece olunca ne olacak diye kara kara düşündüm durdum ne mi oldu hiçbir şey tamamen uykusu gelene kadar bekledik. Snr yatağa geçtik beni meme sirkeli tabi:) pınar in devam sütünde koydum biberona yatmadan icirdim ki kriz e girmesin diye... Bikere meme dedi annecim meme bozuldu dedim başka bişey dememe gerek kalmadı. Beni yatakta bol bol konuşturdu bende ona köydeki maceralarimizi neler yaptığını anlattim anlattım anlattim .... Hadi dedim şimdi gözlerimizi kapatıp uyku vakti dedim çok geçmeden uyudu yorgun ve uykusuzdu !!!! Korktuğum gibi olmadı sanırım en önemlisi doğru zaman ve çocuğunuzla iletişiminiz. Rabbim bütün anneleri yardımcısı olsun sevgilerimle

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar