İki şey

palmiye

Daimi Üye
Tepki
498
2 ŞEY KALİTESİZ İNSANIN ÖZELLİĞİDİR:

1.ŞİKAYET ETMEK.
2.DEDİKODU YAPMAK

2 ŞEY ÇÖZÜMSÜZ GÖRÜNEN PROBLEMLERİ ÇÖZER:

1.BAKIŞ AÇISINI DEGİŞTİRMEK.
2.KENDİNİ KARŞİNDAKİNİN YERİNE KOYMA.

2 ŞEY GERİ BIRAKIR

1.KARARIZLIK.
2.CESARETSİZLİK.:cicikadin:

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Süpersin arkadaşım bence de kendini karşındakinin yerine koymak çok önemli.
Empati kurmak yani..
Çocuklarım için çok yaparım ben bunu.
Anlamsız gelen isteklerini çocukça bulsam da...Hemen çocuk gözüyle düşünerek yaparım ve inatlaşmayız.
Sonunda onlar da mutlu ben de mutlu..
Teşekkürler bu güzel bilgiler için.

iReM

Daimi Üye
Tepki
539
2 ŞEY KALİTESİZ İNSANIN ÖZELLİĞİDİR:

1.ŞİKAYET ETMEK.
2.DEDİKODU YAPMAK

2 ŞEY ÇÖZÜMSÜZ GÖRÜNEN PROBLEMLERİ ÇÖZER:

1.BAKIŞ AÇISINI DEGİŞTİRMEK.
2.KENDİNİ KARŞİNDAKİNİN YERİNE KOYMA.

2 ŞEY GERİ BIRAKIR

1.KARARIZLIK.
2.CESARETSİZLİK.:cicikadin:

Canım msj nı yeniden düzenledim.Bir iki eksik vardı.Sadece yazılım hatalarını ve noktalama işaretlerini düzelttim haberin olsun.İçeriğine dokunmadım ;)

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
evet guzel bir paylasim tsk ler arkadasim ...
soyle bir degerlendirmeye alirsak eger ;
.sikayet illlaki yapiyoruz hepimiz, kim var herseyden memnun ?
.dedikodu dan igrenirim, bu kelimeyi duyunca bile tuylerim kalkar benim, dedikodu yapilan ortamdanda insanlarda kacarim...oyle ortamlara meze asla olmam...
.empati herzaman yapmisimdir, olaylara ve hayata bakis acimin olumlu olmasi, yasadiklarim karsisinda benim cok daha guclu olmami ve daha saglikli kararlar almami sagladi, sagliyor...
.oldukca cesaretli bir bayanim,ornegin; zamaninda, amaclarim hedeflerim dogrultusunda kararlarimi verdim,elimde hicbir ispatlayici evrakim olmadigi halde, konsolosluga yasadigim seyleri anlattim (bu hic kolay olmadi, kapida resmen surunuyorsunuz saatlerce, gunlerce...) fr vatandasi olmayip Turk oldugum icin,haksiz bulunmama ragmen, pes etmedim, belediyeler araciligi ile fr deki kayitli bilgilerim arastirildiginda bana atilan pis kazik ortaya cikti, bu sefer suclularda tabii... neyse turist vizami almayi en sonunda basardim, haberi aldigim takside, kuzenimle beraber oynamaya basladik :) taksici amcayida hatirliyorum, o bile ne sevindi benim icin :) zaferimdi, aslinda adalet yerini bulmustu desek daha dogru olur...calisarak parami biriktirdim,ucak biletimi aldim tek basima az dilimle fransaya geldim, burdaki elimden alinan haklarimin pesinden kostum,fr ye geldigim birileri tarafindan ogrenildiginde, suratlari boyleydi :saskin: boylece beni daha ii tanimis oldu herkes... simdi cok daha ii taniyorlar ben kimim !!! :) iste buyum...
bir seye siki sikiya tutunun ve pes etmeyin asla !!! yoksa gercekten geri kalirsiniz ....

OP
palmiye

palmiye

Daimi Üye
Tepki
498
Canım Arkadaşim Perim Senin ğüçlü Biri Oldugunu Biliyorum...sen Başarırsın Herşeyi..eminim..

niha55

Daimi Üye
Tepki
1.156
Şikayet bence herkesin zaman zaman yaptığı şeydir,bu kalitesiz olduğumuzu göstermez .
Dedikodu ya gelince buna katılıyorum ha hanımların yaptığı dedikodular vardır hani aralarında zarasız olanlar hariç, ama dedikoduyu ne severim nede yapanı severim birde meraklı insanlar vardır onlarıda sevmem çünkü bu tür insanlarda mutlaka dedikoducu insanlardır.

Empati kurmak çok önemli karşımızdaki insanı anlamamız açısından.

kararsızlık ve çaresizlik hangi insan bunları yaşamazki hepimiz yaşıyoruz zaman zaman ama çaresiz hissetmek çok zor .

Emeğine sağlık canım güzel paylaşımdı

OP
palmiye

palmiye

Daimi Üye
Tepki
498
:gulegule:Sende Sagol Canım...herkeze Teşşekürler...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar