İclal Aydın... “Emanetçi” ile BKM sahnesinde!

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.527

iclal_aydin_emanetci.jpg

İclal Aydın... “Emanetçi” ile BKM sahnesinde!

İclal Aydın, kendi hayatından kesitleri kimi zaman eğlenceli kimi zaman hüzünlü bir dille anlattığı tek kişilik oyunu ile Cumartesi akşamı BKM’de sahneye çıkacak.

9 evlat, 29 torun 38 torun çocuğu bıraktı ardında dedem... 100 yaşını geçmişti öldüğü zaman... Ezidiler... Osmanlı İmparatorluğu... Ermeniler ve Türkler....

Hamidiye alayları ve korucular... Yüzyılın bütün savaşları... Bütün isyanları... Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün hükümetleri, bütün darbeleri, kurulup kapatılmış bütün partileri... Elektiriğin, radyonun, telefonun ve televizyonun dünyasını değiştirdiği günleri...

Dijital santralleri, duble yolları ve uyduları... Tek eşinin, çocuklarının, torunlarının ölümünü.... Yüz yıllık yolculuğunda hepsini gördü de bir “sulh” yetişmedi son nefesine... Bir de tapular... Elazığ’dan Ankara’ya, Ankara’dan Berlin’e, Berlin’den İstanbul’a uzanan hikayemizi düşündüm çoluk çocuk mezarlıktan dönerken...

Arkama dönüp bir baktım da.. Biz Türkiyeyiz dedim.. Biz bu toprağız... “Sicilya’dan NewYork’a bir serüven” desem daha mı evrensel olurdu hikayemiz?”

“Ben yaşamını yazarak da kazanan bir oyuncuyum” diyen İclal Aydın, “Emanetçi” isimli tek kişilik gösterisiyle mesleğinin yirminci yılına tiyatro sahnesinde giriyor. Türkiye’de hiçbir kadına ve erkeğe uzak olmayan bir öykü anlatacak. İzlerken buruklukla gülümseyeceğiniz ve aslında hiç unutmadığınızı fark edeceğiniz o günlere dönmeye hazır mısınız?

Kaynak :magazinkolik

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar