HPV Nedir? Çok geç olmadan bilgilenin

Hpvlikadın

Yeni Üye
Tepki
16
HPV nedir?

Human Papillomavirüs (yani HPV), hem kadınları hem de erkekleri etkileyen; oldukça bulaşıcı, yaygın ve belirti göstermeyen bir virüstür.

Şu an eşimin beni aldatmasının neden olabileceğini düşündüğüm bir hastalığa yakalandığımı öğrendim geçen hafta. Genital bölgemde siğiller çıktı. İnternetden araştırmalar yaptım ne olabileceğine dair. Türk Jinekoloji derneğinin sitesine ulaştım www.hpv.gen.tr ve hemen doktora gittim. Doktor muayne ettikten sonra, HPV olabileceğimi söyledi ve Simir ve Pap testleri yaptı Bu testler sonucu HPV olduğum netleşti. Doktor çok eşli cinsel ilişki yaşayan insanlarda daha çok olacağını söyledi. Eşimin beni aldattığını anlattım. Eşini bu virüsü taşıyıcı olarak size bulaştırmış olabilme ihtimali çok yüksek dedi.

Çok üzgünüm çok yıkıldım. eşimin aldatması bir travmaydı. Birde bu durumdan dolayı HPV olmuş olmam çok daha büyük bir travma oldu benim için. Alalh kimsenin başına vermesin, benim başıma gelmez demeyin doktor kontrollerine gidin, aksatmayın.

Sizinde bu konuda bilgi sahibi olmanız ve benim yaşadıklarımı yaşamamanız için paylaşmak istedim.

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Çok üzüldüm :ates: Eşinize zaten diyebilecek birşey bulamıyorum. :alsana:

Peki hangi doktora gidiyorsunuz? Tedaviye başladınız mı?

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
demek eşiniz sizi aldattı ve hastalık bulaştırdı çok üzücü şinize ne yaptınız bu durumda bunu merak ettim bi detedavisi var mı??

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Neyseki daha ilk başından tedbirinizi almışsınız. Allah bol şifa versin

OP
H

Hpvlikadın

Yeni Üye
Tepki
16
çok sağol canım, hpv konusnda da hepimizin bilgi sahibi olması ve dikkat etmesi gerekiyor. benim başıma gelmez demeyelim

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
haklısınız her konuda dikkat etmek lazım teşekkürler uyarığınız için

sblh

Üye
Tepki
27
Çok geçmiş olsun,yaşadığınız olay kolay değil,allah ım yardımcınız olsun,erkeklere de akıl ,fikir versin

acigul

Daimi Üye
Tepki
650
çok büyük geçmiş olsun. Allahım yar ve yardımcın olsun. eşinizede hidayet versin inşallah (amin)

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
canim cok üzüldüm allah yardimcin olsun.
esinle konustunmu peki bu olayi?

Dilar

Aktif Üye
Tepki
247
Canim okuyunca tüylerim diken diken oldu ,cok gecmis olsun kolay degil allah yardimcin olsun

OP
H

Hpvlikadın

Yeni Üye
Tepki
16
Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta NTV de "Gülay Afşar'la Haftasonu" HPV nin konuşulduğu bir program yapıldı. o programın video linki sizinle paylaşmak istedim.

Ayrıca Hpv nin bulaşması ile ilgili de bir anime video buldum onunda linki burda

Faydası olması dileğiyle.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar