Hormonlar ve Saç Dökülmesi

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Hormonlar, saç dökülmesinde, saçların büyüme hızında önemli faktörlerdir. Erkeklere özel hormonlardaki düzensizlikler veya kadınlarda menopoz, adet düzensizlikleri ve hamilelik gibi durumlar saçlarda dökülme, seyrelme ve kalitesizleşmeye neden olabilmektedir.

Tiroit bezlerinden salgılanan hormonların az veya fazla salgılanması da saç dökülmesine neden olmaktadır. Guatr hastalığı olanlarda bu durum görülebilir. Tiroit beziyle ilgili olan rahatsızlıklar genellikle hormonların aşırılığı ve azlığı nedeniyle oluşur. Bu hastalıklardan dolayı dökülen saçlar hormonların düzenlenmesiyle 6 ay içersinde tekrar çıkabilir.

_pınar_

Yeni Üye
Tepki
1
Bende de hormonlara bağlı olarak saç dökülmesi başladı. Çok uğraştım, bir sürü tedavi yöntemi denedim ancak sonuç alamadım. Aranızda hormonsal saç dökülmesi yaşayıp da çözüm bulan var mıdır? Bitkisel ilaçları denedim olmadı, vitamin ilaçları denedim olmadı. Özellikle mevsimsel dökülme dönemlerinde durum çığrından çıkıyor, artık kontrol edemiyorum. Günde ortalama 150-200 tel saçım dökülüyor. Zor durumdayım, lütfen yardımcı olun

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
Bende de hormonlara bağlı olarak saç dökülmesi başladı. Çok uğraştım, bir sürü tedavi yöntemi denedim ancak sonuç alamadım. Aranızda hormonsal saç dökülmesi yaşayıp da çözüm bulan var mıdır? Bitkisel ilaçları denedim olmadı, vitamin ilaçları denedim olmadı. Özellikle mevsimsel dökülme dönemlerinde durum çığrından çıkıyor, artık kontrol edemiyorum. Günde ortalama 150-200 tel saçım dökülüyor. Zor durumdayım, lütfen yardımcı olun

Bir uzmanla görüştünüz mü acaba belki düzelebilir bir durumdur.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar