Herşeyi olan hiçbir şeysiz kadınlar

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Her Şeyi Olan Hiçbir Şeysiz Kadınlar!

Ne kadar sorunlu bir toplum haline geldik, mutsuzluğa bahane bulmak mutluluğa bulmaktan daha kolay oldu. Sizce de garip değil mi?

Kadınların beklentisi çok yüksektir, bu da doğaldır çünkü hayata çok değişik pencerelerden bakabilme yeteneğine sahibiz. Peki, bu yeteneğin farkında mıyız? Kendi hayatına başka açılardan bakamayan biri, yaşamın genelini nasıl farklı değerlendirebilir?

İnsan sahip olduklarının biraz kıymetini bilmeli, elindekilerin gerçekten ayrımına varmalı! Afrika’da açlar var diyerek konuya girebilirim ancak çok klişe olacaktır. Bunun yerine, şu anda, tam da bu yazıyı okurken, sizin sahip olduğunuz şeylerin yarısına bile hasret kalan insanlar olduğunun farkına varmanız gerektiğini hatırlatıyorum.

Herkes kendi avucundakilere bakıp, özenilecek hiçbir şeyi olmadığını düşünebilir. İnsan egosu, hep daha fazlasında gözü vardır ama bu hırs ve körlük, bizi ancak mutsuzluğa taşır. Zaten mutlu olmak isteyen kim, değil mi?

Bir hastalık gibi, etrafımızı saran ve vücudumuza yayılan virüsün adı, mutsuzluk! Nasıl seviyoruz bu durumu? Para yok, aşk yok, sosyal çevre yok, her şey yok diye sayılıyor. Peki, ne var? Var olanın listesini yapın desem, çoğundan iki madde zor çıkıyor.

Bir ilişki içine girdiğimizde mutsuzuz çünkü pek çok sorun var. İyi de kardeşim, ilişkin yokken de mutsuzdun, bunu nasıl çözeceğiz? İstediğin ilişki aslında istediğin ilişki değil. O zaman niye devam ettiriyorsun? Biraz daha mutsuz olmak için!

Para yok! Olduğu zamanlarda neler yaptın? Mutsuzluklarını alış veriş yaparak geçirmeye çalışmadın mı? Aç dolabını bak bakalım, kaç çift gereksiz ayakkabın, giymediğin elbisen, sadece ucuz diye alınmış ama kullanılmayan ıvır zıvırın var? Eline geçen üç kuruş parayı harcadın, yetmedi kredi kartlarını ödenemez hale getirdin, bütün bunları mutlu olmak için yaptın, değil mi? Oldun mu?

Yalnızken mutsuzdun, kendine öyle ya da böyle bir sevgili buldun. Şimdi o ilişki içinde daha çok sıkıntı yaşıyorsun. Yalnızdın, bunu gidermek için birkaç arkadaş edindin, şimdi onların saçma sorunları içinde boğuluyorsun. Sen kendine ne yapıyorsun?

Bazı insanların her şeyi vardır, yeterince, çok değil ama vardır. Bazılarının çok az şeyi vardır, bazılarının ise, çok fazla, yine de herkes bir şekilde mutsuzdur. Elbette yaşam dediğimiz her gün kendini geliştirmek ve ilerlemek üzerine kuruludur ancak sahip olduklarının farkına varmazsan, ilerde sahip oldukların da aynı şimdikiler gibi değersizleşecektir.

Bazı kadınların her şeyi vardır ama farkında olamadıkları için, hiçbir şeysizdirler. Siz onlardan olmayın! Dönüp hayatınıza bakın, neler için şükretmeniz gerektiğini düşünün ve bulun! Kendi boşluğunuzu yaratıp, içinde kaybolmayın. Zenginlik, elindekilere sahip çıkabilmektir ve buna aşk dahildir….

Bir hastalık gibi, etrafımızı saran ve vücudumuza yayılan virüsün adı, mutsuzluk! Nasıl seviyoruz bu durumu? Para yok, aşk yok, sosyal çevre yok, her şey yok diye sayılıyor. Peki, ne var? Var olanın listesini yapın desem arkadaşşlar bu listede neler olurdu canımcımlarım haydi yazalıım düşüncelerinizi merak ediyorum arkadaşlar

günesimsuyum

Aktif Üye
Tepki
108
ne güzel bir yazı olmuş bu hemşerim :eek:
bende her zaman var olanlarrı sayarak hayatın acımasız yönleriyle baş etmeye çalışanlardanım :dusun:
en başta hayatın bana en büyük hediyesi rabbim iki güzel melek verdi onlar varken sanki herşeyim tam gibi
ee birde iyi bir eşe sahibim -hmm
madiiyatı saymaya gerek yok bence en büyük varlık maneviyat :eek:

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
ne güzel bir yazı olmuş bu hemşerim :eek:
bende her zaman var olanlarrı sayarak hayatın acımasız yönleriyle baş etmeye çalışanlardanım :dusun:
en başta hayatın bana en büyük hediyesi rabbim iki güzel melek verdi onlar varken sanki herşeyim tam gibi
ee birde iyi bir eşe sahibim -hmm
madiiyatı saymaya gerek yok bence en büyük varlık maneviyat :eek:

teşşekkür ederim canıım benim sana tamamiyle katıılııyorum canıısıı

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Çok güzel ve anlamlı biyazı sağolasın sılam

öncelikel sağlıklıyız,elimiz ayağımız tutyo,gözümüz görüyo

kendimizi idare edebiliyoruz şükürler olsun

sonra evliyiz,çocuklarımzı var çoğu insanın hasret kaldığı imrenerek baktığı bi yuvamız var bu 2

çok şükür aç değiliz açıkta değiliz

hergün soframızda yiyecek türlü türlü nimetlerimiz var

varsın kendi evimiz olmasın,paramız olmasın ama huzurumuz mutluluğumuz bizden hiç alınmasın

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
evet malesef elindekilerle yetinmesini bilmeyen o kadar kadın varki anlatamam
allaha şükür maddi açıdan sıkıntım yok
bir zamanlar fırtınalı evlilik dönemim oldu huzursuz mutsuz
şimdi allahıma şükür o da tam
birde iki meleğim var dünya tatlısı eeeeeeeeee daha ne isteyebilirimki
malda mülkte hiç gözüm yok yuvamdan ve çocuklarımdan başka
lüksümde yok şıkır takır takınacak altınlarım gümüşlerim pırlantılarımda
onların yerine eşim çocuklarım sıcak yuvam var
allah bunların eksikliklerini göstermesin

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
evet malesef elindekilerle yetinmesini bilmeyen o kadar kadın varki anlatamam
allaha şükür maddi açıdan sıkıntım yok
bir zamanlar fırtınalı evlilik dönemim oldu huzursuz mutsuz
şimdi allahıma şükür o da tam
birde iki meleğim var dünya tatlısı eeeeeeeeee daha ne isteyebilirimki
malda mülkte hiç gözüm yok yuvamdan ve çocuklarımdan başka
lüksümde yok şıkır takır takınacak altınlarım gümüşlerim pırlantılarımda
onların yerine eşim çocuklarım sıcak yuvam var
allah bunların eksikliklerini göstermesin

amin canıım rabbim mutluluğğunu daim etsin bitanem

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Herşeyden önce hergün Allah'ıma şükrediyorum. Yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda. Elimiz, ayağımız tutuyor. Allah'a şükür herşeyimiz var. Bence en güzel sahip olduğun şey sağlık. Sağlık olmadı mı hayatın hiçbir anlamı yok ki..

Çok teşekkürler canım bu güzel paylaşım için:hhhhhh:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar