Her Güne Bir Mevlevi Duası

G

Gülden Gül

Misafir
Rahman ve Rahiym olan ALLAH'ın adıyla,
İnşallah Yüce ALLAHUTEALA cc'nün izniyle buraya her gün 1 tane Mevlevi duası yazmaya çalışacağım. Siz değerli kardeşleriminde dualarını bekliyoruz.

Selam ve dua ile...

Allah’ım, Hz. Muhammed ve âl-i Muhammed’e salat eyle ve düşmanların bana olan buğzunu muhabbete, zulüm ehlinin hasedini sevgiye, iyilerin kötü zanlarını güvene, yakınlarımın düşmanlığını dostluğa, akrabalarımın kötü davranışlarını iyiliğe, dostların ilgisizliğini yardıma, müdara edenlerin zahirî dostluklarını gerçek dostluğa, muaşeret edenlerin yüz ekşitmelerini güler yüzlülüğe ve zalimlerden korkmanın acılığını emniyet tatlılığına dönüştür.isteyeyim.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

OP
G

Gülden Gül

Misafir

Ey her garibin sahibi, benim hem dünyada, hem ahirette dert ortağım Sensin. Canımı Müslüman olduğum halde al, ıslah eyle. Dert ve şikayetlerin son durağı, isteklerin gayesi de Sensin. Sen şu isteklinin göz yaşına merhamet et. Rabb'im Sen yegane sahip iken ben kime sığınayım?

Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala seyyidina Muhammedin ve sellim.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
Allah senden razi olsun canim
cok güzel düsünmüssün
tüm kalbimle Amin diyorum
Rabbim kabul etsin insaallah
takip edicem seni canim büyük bir keyifle hemde
paylasimina saglik:eek:

OP
G

Gülden Gül

Misafir
Allah senden razi olsun canim
cok güzel düsünmüssün
tüm kalbimle Amin diyorum
Rabbim kabul etsin insaallah
takip edicem seni canim büyük bir keyifle hemde
paylasimina saglik:eek:

Allah-u Teala cümlemizden razı ve memnun olsun canım.
Nasiplenelim inşallah.
Selametle canım

OP
G

Gülden Gül

Misafir

Allah’ım, mağfiretine yönelmiş, affını umarak yola koyulmuşum.
Lütuf ve keremine güvenerek günahlarımı bağışlamanı istiyorum.
Ancak mağfiretini gerektirecek bir şeyim, affını hakkedeceğim bir amelim yoktur.
Dolayısıyla sadece senin fazl-u keremine güvenebilirim.
O halde, Hz. Muhammed ve âline salat eyle ve fazl-u keremini benden esirgeme.

Amin... Amin... Amin...

OP
G

Gülden Gül

Misafir

Allah’ım, Hz. Muhammed ve âline salat eyle ve beni hasetten kurtar; günahlardan koru; haramlardan geri durdur; sana karşı gelmeye cüretlendirme; tutkum sen olasın; senden gelen her şeye rıza göstereyim. Rızk, ihsan ve nimet olarak bana verdiğin şeyleri bereketli ve kutlu kıl. Tüm hallerimde beni her türlü kötülükten koru; ayıplarımı kimseye açma; beni kendi korumana al, kimse bana zarar veremesin.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

OP
G

Gülden Gül

Misafir
Ey Allah'ım! Ey aşikâr ve gizli işleri bilen! Kul Senden başka kimin huzurunda el kavuşturur? Dua da senden, duayı kabul etme de Senden! Önce duaya meyil veren de Sensin, sonradan duayı kabul eden de Sen. Evvel Sensin, Âhir de Sen.

Ey güçlükleri kolaylaştıran Allah'ım! Sen bize dünyada da ahirette de iyilik ver, güzellik ver!

Amin...

OP
G

Gülden Gül

Misafir

Allah’ım, Hz. Muhammed ve âline salat eyle ve kendisine ulaşmak için
sana yalvardığım şeyin (cennetin) tadını ve kendisinden korunmak için
sana sığındığım şeyin (cehennemin) tasasını duyuyormuşçasına,
ödüllendirilme sevincinin özlemini ve cezalandırılma üzüntüsünün korkusunu ver bana.
Allah’ım, hiç kuşkusuz, sen, dünyam için de, ahiretim için de yararlı olanı biliyorsun.
O halde, ihtiyaçlarım hususunda lütufkâr ol bana.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

OP
G

Gülden Gül

Misafir

Allah’ım, Hz. Muhammed ve âline salat eyle ve beni günahlardan koru; itaatine muvaffak kıl; (sana doğru) güzel bir dönüşü bana nasip eyle; tövbeyle beni temizle; özel korumanla beni destekle; sağlıkla işlerimi düzene koy; mağfiretinin tadını bana tattır; beni affının özgürü, rahmetinin azatlısı kıl;

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

OP
G

Gülden Gül

Misafir

Yâ Rabbi! Kerem ve lütfünle hidayet ettiğin kalbi tekrar dalâlete (sapkınlığa) meyl ettirme. Takdir kaleminin yazdığı belâları bizden sarf eyle (çevir) ve değiştir.

Amîn...

OP
G

Gülden Gül

Misafir

Ey kalpleri nurlandıran, süsleyen, kalplerin sevgilisi Rabbimiz!
Bizim her şeyimiz Sensin. Bize, bizi arındıran, Senin muhabbetine döndüren, Sana sevgili olmamızı sağlayan bir tevbe nasip et. Senin rızana aykırı tüm şeylerden, Senin muhabbetini ortadan kaldıran gözümüzün bakışından, gönlümüzün hatırasından, dilimizin anlatışından ve organlarımızın davranışlarından dolayı Senden afv ve mağfiret diliyoruz.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

OP
G

Gülden Gül

Misafir
Allâh'ım, nefsime takva ver. Onu temizle, nefsi en iyi temizleyen Sen'sin, nefsimin velîsi ve Mevlâsı Sen'sin. Allâh'ım, faydasız ilimden, huşuu olmayan gönülden, doymayan nefisten, kabul edilmeyen duâdan sana sığınırım.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar