Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

Henüz tanışmayanlarınız için kedi kafeler...

Konu, 'Hayvanlar Alemi' kısmında _emos_ tarafından paylaşıldı.

 1. _emos_

  _emos_ Daimi Üye

  Kayıt:
  13 Mart 2011
  Mesajlar:
  4.420
  Beğeniler:
  5.513
  Henüz tanışmayanlarınız için kedi kafeler...

  Japonya'da iş yaşamının stresini atmanın bir yolu kedi kafeleri. Japonlar iş çıkışı bu kafelere gidip hem bir şeyler içiyor hem de kedi seviyor. Ama Japonların bu gözde mekanlarının tadı yürürlüğe girmesi beklenen yeni uygulama yüzünden kaçtı. Uygulamayla birlikte akşam saat 20.00 itibariyle Japonlar o kafelerde artık kedi sevemeyecek. Gerekçe ise hayvan haklarını korumak.


  :huhuu::huhuu::huhuu::huhuu:tam benlik  (CNN TÜRK) --
  Bu kafelere giden Japonlar hem içeceklerini yudumluyor hem de birbirinden farklı onlarca kediyle ilgilenip iş yaşamının streslerini üzerlerinden atma fırsatı buluyorlar. Ancak yeni yapılacak bir düzenleme, o rahatlığı şimdiden kaçırmışa benziyor.

  Hayvanları Koruma Yasası çerçevesinde 1 Haziran'da yürürlüğe girmesi beklenen düzenlemeyle, akşam 20.00'den sonra kedi ve köpeklerin müşterilerin önüne çıkarılması yasaklanacak.

  Yani konu iş ve çalışma olunca, tıpkı insanlarda olduğu gibi kedilerde de "serbest zaman" ve çalışma saati kısıtlaması söz konusu olmaya başladı.

  Yeni düzenlemenin amacı; hayvanların üremesi önündeki engelleri kaldırmak, hayvanları bir anlamda daha fazla korumak. Ancak hem kafe sahipleri ve hem de müşteriler uygulamaya tepkili. Zira akşam 20.00 ile 22.00 arası kafeler için en işlek zaman aralığı.

  Müşterilerin çoğunun işten çıkıp kafeye girmesi 20.00'yi buluyor.

  Yani yeni uygulamayla, tam kafeye girdikleri saatte kedilerin dinlenmesi gereken zaman başlamış olacak.

  Düzenlemeye itiraz edenler bu uygulamanın sadece kendileri için değil, hayvanlar açısından da kötü olduğunu düşünüyor.
   
  nk83 bunu beğendi.