Hem eşi hem işi olan hanımlar, haydi buyrun.

H

Hera

Misafir
Vallaha benim Eşimin Maşallahı var az çok biliyorsunuz Yoğurdumdan Turşuma her türlü Yemeği bilir ve yapar İlk evlendiğimizde 7 ay çalıştım İşten beni alır eve beraber Girerdik girer girmez Bitanem sen git ya uzat ayaklarını yada etrafı ToparLa Bende Yemek işine girişeyim derdi o yemek hazırlar sofrayı kurarken Bende eğer yorgun değilsem ki yorgun Olmamak Ne Mümkün hemen Çamaşır atarım makinaya yada etrafı toplarım yada vileda yaparım her ne ise Hem BEN Hem Kocam İşleri bitiriverirdik buna rağmen oda bende İnanılmaz zorlanıyorduk çünkü benim saat 10 dedimi Uykum geliyordu ve uyuyordum tv dahi izlemeyi bırak nete giremiyorum eşime dahi zaman ayırıp 2 sohbet yapamıyordum Haa Hazır Yemeğe gidenler var kayınvaldelerine filan annelerine Biz öyle Hoşlanmıyoruz kendi düzenimiz var yoksa neden evlenelim değilmi Velhasıl sonunda Ben İşimden ayrıldım Vede Hiçbir şekilde Bir avantajını yaşamadım çalışmamın Evliyken Uzun lafın Kısası şimdi çok çok daha Huzurluyuz çok şükür Allaha..

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Çalışan kadın olmanın tek zor tarafı çocuk olayıdır bana göre.Bunu 21 yıl çalışmış l5 yıldırda evde oturan biri olarak söylüyorum.:panter:

Hayriye2010

Aktif Üye
Tepki
115
Hera kardeşim çok şanlısın sağolsun benim eşimde çok ağır başlıdır ben ondan razıyım Rabbim de Razı olsun İnşallah benden önce gelir benim yetişemediğim yerlerde yardımcı olur ve gelirim yemeğim hazır tabi bazen her zaman değil ben kıyamıyorum çok yorulduğu için çok uzun saatler ayakta
kalıyor gerçi çok zaman ben akşamları yapıyorum pilav gibi kolay pişen yemeklerim kalıyor geriye inşallah dilerim tüm Mümin kardeşlerim eşlerinden memnundur bu yardım konusunda tabi zor yanları da çok var hem kadın hemde çalışan olarak koşuşturuyorsun hep sürekli herşeyi hızlı hızlı yapmaya çalışıyorsun teşekkürler böyle bir konu açtığıun için

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Bende hem işi,hem eşi + birde küçük çocuğu olan bayanlardanım :hihi:

Çocuk olmadan önce çalışmak bana hiç koymazdı.Hamile kalmadan bir yılı dolu dolu geçirdik.Akşam iş çıkışı eşim işten beni alır,eve gider çoğu zaman bir bakardım yemekler hazırlanmış.Hazır değilse bile beraber girişiverir yapar yer toplar kaldırırdık.Sonra uzatır bacaklarımızı,film izlerdik,evimiz dağınıksa beraber temizlik yapardık.Dışarıya gezmeye çıkar,misafir ağırlar,misafirliğe giderdik.Gece olunca güzel güzel uyur dinç bir şekilde uyanır.Yeni güne bomba bişekilde başlardık ... -ciko Öyle dinç kalkardık ki işe gelmeden önce fayans ovduğumu,temizlik yaptığımı bile hatırlarım :hihi:

Daha sonra hamile kaldım.İlk 5 ayım çok zorlu geçti.Bulantılar,baş dönmeleri :uzgun: ... Ona rağmen işi bırakmayı hiç düşünmedim.Bugünler geçecek geçecek diye sabır ettim.Eşim yine sağ kolum tabi :huhuu: Ancak o yanımda değilse işler bana bakar.Neyse 9 ay doldu doğum yaptım.Oğlum olduktan sonra hayat öyle zorlaştı ki ... 12 ay boyunca uyku ne bilmiyorduk.O beşiğinde biz ya sandalyede yada koltuk tepesinde sabahlardık diyebilirim.Şuan 17 aylık hala geceleri deliksiz uyumuyoruz ve bu kafayla sabah erkenden kalkıp işe geliyorum.Bi dünya hesap kitap işiyle ve en önemlisi insanlarla uğraşıp akşam eve gidiyorum.Oğlum çok özlüyor benimle oynamak zaman geçirmek istiyor.İlk yarım saatimi ona ayırıp daha sonra eşimle mutfağa girip hem bize hem oğlumuza bişeyler hazırlayıp yiyiyoruz.Tabi buarada yapılan ev temizliği,sil-süpür işleri,tuvalet banyo,yıkanan çamaşırlar,ütüler,oğlumun banyosu ... vs bunlardan hiç bahsetmiyorum.Pestil bişekilde geceyi karşılıyorum :hihi: Şimdiye kadar işi bırakmayı hiç düşünmemiştim ama artık düşünmeye başladım.Oğlumuz olduktan sonra eşim hep kanıma girmeye çalıştı bırakmam için :hihi: ama ben direndikçe direndim.Gençken çalışalım,yaşlanınca rahat edelim dedim ama bu tempoya nekadar katlanırım bilmiyorum.Yaptığım işimi sevmesem,zoraki gelsem zaten şimdiye kadar bırakmıştım.

Evde olsam hem oğlumun gönlünü hem eşimin gönlünü dört dörtlük yapar hemde kendime zaman ayırırım.Bazen diyorum bu dünyada kalıcı mısın ne yapıcan bukadar parayı :cokkomik: Yani anlicanız hayat çocuk olmadan daha kolay ama çocuk olduktan sonra çalışan eş ve çalışan anne olmak çok zor :sirin:

Çok mu uzun yazdım ne :ilknur:

M

madesam

Misafir
ben de hem işi hem eşi olan bayanlardanım maalesef eşim bana yemek konusunda hafta içi yardım edemiyor dokuz onda eve geliyor.. ben de o gelene kadar yapıyorum onu beklesem saat 12 de yemek yeriz:) ama evlendiğimden beri pazar günleri hiç yemek yapmadım:)

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
bende eş var ama iş yok.aslında olmasını isterdim ama böylede mutluyum.ayrıca hem eşi hem işi + çocuğu olan hanımların Allah yardımcıları olsun diyorum.

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Bu konuda esimden destek görüyorum, evlendigimizde de öyleydi, hala öyle.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar