Hastane de hijyenimizi nasıl sağlıyoruz?

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
Bu temizlik işlerine taktım bu ara..daha önce bi tecrübem olmadığı için soruyorum..ben orda doğumdan sonra banyo yapabilecek miyim?kaç gecelik götürmem gerekiyor..doğumdan çıkınca nasıl temizleniyoruz?hasta bezi götürmem gerekli mi orkid yeterli olur mu?beni aydınlatın kızlar lütfennnn:gulbis:

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
canim oncelikle hemen banyo yaptirmiyolar senin acindan ama sen yine yanina en az iki gecelik al malum lohusa olucaksin guven olmaz birde dogum yapacagin hastanenin kurallari oluyo kimisi ille bir gece yatiriyo kimisi iki gece kimisi hemen sabahina gonderiyo dogum yapacagin hastane ile gorus nasil oldugunu birde orkid yerine sana bebeginin bezlerini tavsiye ederim :tskler:

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ben de 2 gecelik bi de eşofman takımı aldım bi tane de daha alsam mı die düşündüm ama yeter o zaman burda bi gece kalıyormuşşun..bebeğin bezleri biraz küçük olmaz mı

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Bu temizlik işlerine taktım bu ara..daha önce bi tecrübem olmadığı için soruyorum..ben orda doğumdan sonra banyo yapabilecek miyim?kaç gecelik götürmem gerekiyor..doğumdan çıkınca nasıl temizleniyoruz?hasta bezi götürmem gerekli mi orkid yeterli olur mu?beni aydınlatın kızlar lütfennnn:gulbis:

Şimdi eğer özel hast.doğum yaparsan her türlü konforun sağlanıyor canım.
Ama Devlet Hast. bu mümkünmü bilemiorum.

Benim kaldığım oda tek kişilikti ve her türlü ihtiyacımı giderecek özen vardı,Banyo yapmadım ben sezeryanlı olduğum için ama sen normal doğum sonrası banyo yapmak istersen doktoruna danışabilirsin.
Ayrıca ıslak mendil ve kolonya bulundur.
Genel temizliğinide doğum sonrası yanına refekantçın kim ise onunla birlikte yapıyorsun.
İlk pedi hast.veriyor ama sen yinede en büyük dublo boy ped götür derim yanında canım:1:
Ay o günlerim geldi gözümün önüne yaaa,tıstım şimdi hah:1:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
ben de 2 gecelik bi de eşofman takımı aldım bi tane de daha alsam mı die düşündüm ama yeter o zaman burda bi gece kalıyormuşşun..bebeğin bezleri biraz küçük olmaz mı

Yeter canım,haftalık spora gitmeyeceksin zaten.
En fazla 1 gece kalacaksın şeker:huhuu:

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ben de özelde düşünüyorum son anda bi değişiklik olmazsa...ben ilçedeyim ya burda özel yok doğumumda buranın tam kışına denk geliyor il bize 2 saat uzaklıkta yollar kardan kapalı filan olursa Allah korusun o zaman burda doğum yapmak zorunda kalabilirim bundan çok korkuyorum çünkü kendi doktorumdan çok memnunum inşallah öyle bi sorun yaşamam

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Ben doğumdan bir gün sonra banyo yapmıştım hatta hemşireler yaptırıcaklardı da zor engel oldum ben kendim yaparım diye hatta kuaför hizmeti vardı fön çekmek ve makyaj için geliyordu (anneye hediye niteliğinde), hasta pedi hastanede vardı daha rahat olacağımı söyleyerek kendi hazırladıklarımı kullandırmadılar , bebek bezini kendim almıştım gerçi onlar da prima yenidoğan kullanıyorlardı olmayanlar için.
Geceliklerin önden düğmeli olsun mutlaka emzirmeyi kolaylık için bir de mümkün olduğunca eşofman yerine elbise şeklinde gecelik al , çünkü doğumu nasıl yaparsan yap dikiş kontrolü için daha rahat olursun.
Göğüs çatlağına karşı kremin olsun mutlaka.

Sen yine de o bahsettiğin özel hastanenin ebesiyle görüşmek istediğini söyle ve ona da danış ne getiriyim yanımda diye :eek:

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
Ben doğumdan bir gün sonra banyo yapmıştım hatta hemşireler yaptırıcaklardı da zor engel oldum ben kendim yaparım diye hatta kuaför hizmeti vardı fön çekmek ve makyaj için geliyordu (anneye hediye niteliğinde), hasta pedi hastanede vardı daha rahat olacağımı söyleyerek kendi hazırladıklarımı kullandırmadılar , bebek bezini kendim almıştım gerçi onlar da prima yenidoğan kullanıyorlardı olmayanlar için.
Geceliklerin önden düğmeli olsun mutlaka emzirmeyi kolaylık için bir de mümkün olduğunca eşofman yerine elbise şeklinde gecelik al , çünkü doğumu nasıl yaparsan yap dikiş kontrolü için daha rahat olursun.
Göğüs çatlağına karşı kremin olsun mutlaka.

Sen yine de o bahsettiğin özel hastanenin ebesiyle görüşmek istediğini söyle ve ona da danış ne getiriyim yanımda diye :eek:

oh ne güzel bi hastanede doğum yapmışşın sen öyle..keşke her hastane öyle olsa..göğüs çatlağı kremi hiç aklıma gelmemişti çok mantıklı bunu mutlaka edinmeliyim sağol:eek:pucuk:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar