Haşhaşlı irmik tatlısı

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
annemin Haşhaşlı İrmik tatlısı
grnt009z.jpg
grnt011x.jpg

malzemeler:

keki için; 3 yumurta
1 su bardağı haşhaş
1 su bardağı irmik
1 su bardağı yoğurt
1 su bardağı sıvı yağ
yarım su bardağı şeker
1 paket kabartma tozu , alabildiği kadar un

şerbeti için; 4 su bardağı şeker
4 su bardağı su
birkaç damla limon

üzeri için ; kivi
kivili jöle

yapılışı ; keki normal kek gibi yapılır,önce yumurta ve şeker çırpılır,sonra yoğurt ve yağ eklenir yine çırpılır.sonra içine irmik ve haşhaş konup yine çırpmaya devam edilir.kabartma tozu ve un konulup kek kıvamında yapılıp fırına verilir...şerbeti hazırlayıp kek soğuyunca üstüne ılık olarak dökülür.şerbeti iyice çekince üstü kiviyle süslenir ve son olarak jöle tarifine göre hazırlanıp üzerine dökülür...
(üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz,çilekli jöle ve çilek kullanarak yada krem şantiylede yapabilirsiniz tercihe kalmış)

H

Hera

Misafir
Offfff tam benim damak tarzıma hitap eden bir Tatlı bu yaa Harikasın canım Benim İlk Fırsatta Deneyeceğim Ellerin Dert tasa Görmesin Bebeğiimmmmmmmm

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
kızlar hepinize çok teşekkür ederim ama ben yapmadım bunu annem yaptı ben oradayken.bende resmini çektim sizle paylaşmak için.benim salı günü inşallah günüm var ozaman yapıcam:nk: ama emin olun tadı çok güzel harika bişey tavsiye edrim kesinlikle...

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
saol canım benim.ben bunu çok sevdim ama eşim üzerindeki jöleyi sevmedi bi dahakine bende krem şantili deniycem eminim oda çok güzel olur.bu görünüş olarak biraz farklı duruyor ama her zevke hitep etmeyebilir...

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
ben geçenlerdede yapmıştım arkadaşlarım eşim ailem çok begeniyor bu tatlımı yanlız senin ve benimkinin ölçüleri aynı değil..bende krem şantiyle yapıyorum öyle seviyorum bi gece dolapta bekletilirse harika olur dimi..

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
melekçim harika bir görsellik :utan:
Jöle tadını sevmiyor olanlar krem şantiyle deneyebilir güzel fikir ama jöleyle görüntüsü bence çok daha güzeldir , tarifi deniycem yılbaşında bakalım , inşallah hakkını veririm.

:hhhhhh:

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
ben geçenlerdede yapmıştım arkadaşlarım eşim ailem çok begeniyor bu tatlımı yanlız senin ve benimkinin ölçüleri aynı değil..bende krem şantiyle yapıyorum öyle seviyorum bi gece dolapta bekletilirse harika olur dimi..

evet canım 1 gün bekleyince daha güzel oluyor.bende en kısa zamanda krem şantiyne deniycem o zaman paylaşırım sizle inş.

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
melekçim harika bir görsellik :utan:
Jöle tadını sevmiyor olanlar krem şantiyle deneyebilir güzel fikir ama jöleyle görüntüsü bence çok daha güzeldir , tarifi deniycem yılbaşında bakalım , inşallah hakkını veririm.

:hhhhhh:
dene bakalım canım eminim çok güzel yaparsın.:utan::utan:

ZiLeY

Daimi Üye
Tepki
1.845
kaynanamda bunu yapar ama üstüne bırsey hazırlamazdı böyle cook güzel oldu yaa ellerine saglık

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar