Haruni Şal Örüyoruz

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Malum bu aralar şal merakım had safhada:orgu:harıl harıl şemalara baka baka şal örmeye alışıyorum.
İstedim ki ikinci şalı birlikte örelim.
Böyle bir başlık altında şişlerimizi,iplerimizi hazırlayalım ve birlikte örelim ne dersiniz-ayse

Bu şalı birlikte başlayalım ve birlikte bitirelim.
Benimle birlikte örmek isteyen arkadşlarım isimlerini yazdırsınlar..Ve start verelim-alkis
Gelen talebe göre burada yorumlarımızla,sorularımızı birlikte aşalım.
Şemayıda ekleyeceğim ve yapılışınıda..
Evet örgüyü seven bayanları görelim:selam:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
harunicharta.png

haruni.png

İlk şemanın açıklaması:

Koyu renkli ilmekler orta ilmeği, Tİ ise toplam ilmek sayısını belirtiyor.

1. sıra:3 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dolai 1 düz, 1 dola, 3 düz (Tİ=13)
2. sıra:3 düz, aradaki tüm ilmekler ters, 3 düz. bundan sonra tüm çift sıralar bu şekilde örülecek.
3. sıra:3 düz, *1 dola, 1 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola,* 1 düz, , * * işaretin arasını tekrarla, 3 düz (Tİ=21)
5. sıra:3 düz, * 1 dola, 2 sini birlikte düz ör, 1 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 1 düz, ilmekleri düz örecekmiş gibi boş al, boş al, birlikte düz ör, 1 dola,* 1 düz, * * işaretin arasını tekrar et, 3 düz (Tİ=25)
7. sıra:3 düz, * 1 dola, 2 sini birlikte düz ör, 2 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 2 düz, ilmekleri düz örecekmiş gibi boş al, boş al, birlikte düz ör, 1 dola,* 1 düz, * * işaretin arasını tekrar et, 3 düz (Tİ=29)
9. sıra:3 düz, *1 dola, 1 düz, 1 dola, ilmekleri düz örecekmiş gibi boş al, boş al, birlikte düz ör,5 düz, 2 sini birlikte düz ör, 1 dola, 1 düz, 1 dola,* 1 düz, , * * işaretin arasını tekrar et, 3 düz (Tİ=33)
11. sıra: 3 düz, *1 dola, 1 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 1 düz, ilmekleri düz örecekmiş gibi boş al, boş al, birlikte düz ör,3 düz, 2 sini birlikte düz ör, 1 düz, 1 dola,1 düz, 1 dola, 1 düz,1 dola* 1 düz, , * * işaretin arasını tekrar et, 3 düz (Tİ=41)
13. sıra: 3 düz, *1 dola, 2 sini birlikte düz ör, 1 düz, 1 dola,1 düz, 1 dola, 2 düz, ilmekleri düz örecekmiş gibi boş al, boş al, birlikte düz ör,1 düz, 2 sini birlikte düz ör, 2 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola,1 düz, 2 sini birlikte düz ör,1 dola* 1 düz, , * * işaretin arasını tekrar et, 3 düz (Tİ=45)
15. sıra:3 düz, *1 dola, 2 sini birlikte düz ör, 2 düz, 1 dola,1 düz, 1 dola, 3 düz, 2 ilmeği örmeden al, 3. ilmeği ör, örmeden aldıklaırnı bu ilmeğin üzerinden şişten düşür, 3 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 2 düz, 2 sini birlikte düz ör, 1 dola,* 1 düz, , * * işaretin arasını tekrar et, 3 düz (Tİ=49)
harunichartb.png

2. şema oldukça karışık görünüyor, ama örmeye başlayınca özellikle bir kaç sır asonra buna da alışıyor ve rahatça örebiliyorsunuz.

2. şemaya başlamak için şişinizde 249 ilmek olması gerek toplam. eğer daha küçük bir şal istiyorsanız, 209 ilmek, daha büyük bir şal istiyorsanız 289 ilmek olması gerekiyor.

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Evet an itibari ile bitirmiş bulunmaktayım canım.Resminide çektim ancak yarın eklerim:sevindirikasli:

Bitirdinmi:sok:neçabuk:bayil:valla Şahım senin elinden birşey kurtulmaz tebrik ederim-alkis-alkis-alkis iyi günlerde kullan balım ve bitmiş halinide en kısa zamanda bekliyoruz :sevindirikasli::sevindirikasli:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Bitirdinmi:sok:neçabuk:bayil:valla Şahım senin elinden birşey kurtulmaz tebrik ederim-alkis-alkis-alkis iyi günlerde kullan balım ve bitmiş halinide en kısa zamanda bekliyoruz :sevindirikasli::sevindirikasli:
Ekledim resimleri sılam,bu konu ile karışmaması için eklemedim görmek istersen bak burada: Şal Örmek İstiyorum!!kikimoraa sana ihtiyacım var!! - Sayfa 9 - Hanimefendi.com - Kadın sitesi tşk ederim övgü dolu sözlerin için:eek:

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
benim listemde var ama bu aralar biraz hastayım .oğlum kızım da bende.izzet ikram derken gün kısa olunca az iş yapıyorum.siz bitirmişsiniz. ben de yavaş yavaş yapabilirim.kabulse benim için de kabul.:sirin:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Bu hafta sonuna kadar izin kullanmak istiyorum..
Çok fena gribim ve elim kolum kalkmıyor canlarım..
Baş ağrısı,diş ağrısı inanın hiç iyi hissetmiyorum kendimi:hasta:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Tembel hanımlar..Size demiştim ben bunu öreceğim diye.İşte ördüm bitti bile:teytey::dance:

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Ekli dosyalar

• haruni1.jpg
    haruni1.jpg
    68,8 KB · Görüntüleme: 82
  • haruni3.jpg
    haruni3.jpg
    69,9 KB · Görüntüleme: 81
  • haruni2.jpg
    haruni2.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 80

gulcan1

Yeni Üye
Tepki
0
elınıze sağlık cok güzel model bende örmek istoyurm ama şemaları görüntğleyemedim yardımcı olursanız sevinirim

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
öncelikle aramıza hoş geldiniz. @gulcan1

çeşitli şal modelleri ve istediğiniz şal modeli şemalarıyla birlikte bu linklerde var aşağıda verdiğim linklerde ki konularda size yardımcı olacaktır göz atmanızı tavsiye ederim :)
keyifli forumlar.

Şal modelleri - Hanimefendi.com - Kadın sitesi

Üçgen şal örmeyi öğreniyoruz - Hanimefendi.com - Kadın sitesi

Mini şal örmeyi öğreniyoruz!! - Hanimefendi.com - Kadın sitesi

Şal Örmek İstiyorum!!kikimoraa sana ihtiyacım var!! - Hanimefendi.com - Kadın sitesi

gulcan1

Yeni Üye
Tepki
0
Tesekkur ederim inceledim ama bu modelin semasina ulaşamadım sayfadaki semada görülmüyor ben bu sala basladim

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar