Hanımlar Halılarınızı neyle siliyosunuz?

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Kızlar ne denesem iyi sonuç alamıyorum ben mi becerikisizim acaba

sişiyorum sildiğimd etertemiz gözüküyo aMA KURUDUĞUNDA TÜM LEKELER GERİSİN GERİ AÇIĞA ÇIKIYO

ARAP SABUNU DENİYİM DİYE DÜŞÜNÜYORUM NE DERSİNİZ?

ama oda nası kullanılıyo bilmiyorum,kullanana ver mı aranızda

ya da başka ne önerirsiniz?

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
arap sabunuyla hiç halı silmedim,çıkmayan lekelerin ne lekesi olduğuda önemli ,bazı lekeleri neyle silerseniz silin çıkmaz
yada sıcağıyla silmek lazımdır

ben bulaşık deterajanı ve çamaşur suyunu karıştırırm ne kadr doğru onu bilmiyorm ama güzel bir karışım oluyor:)

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
arap sabunu nası kullanılıyo peki kızlar,eşim marketteymiş şimdi bende kosla dedim ama bakalım

çıkarmıyo işte

lekeler su damlası gibi hülya bazıları siyah nokta çok siyah değilelr tabi:D

bazıları beyazımsı

halı zaten krem:gitme:

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
arap sabunu sanırm normal suya karıştırıp silecen fındık

bahsettiğin lekeler çıkmayack leke değil benmde krem halım var bir silmeye çıkıo

sen en iyisi domestos kullann:eek:

renkliler için olanıda vardı dimi onun

yalnız yazın gelmesini beklemem lazım havalar bozdu yine aksilik ya

aslında en güzeli yıkamak

en temizi-ayse

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
biraz pahalı bir çözüm ama buharlı halı yıkaması aldım paraya kıyıp-ayse çok memnunum hem deterjan kullanmıyosunuz hemde o buharla ne koltukta ne halıda hiç leke kalmıyo inanın:dislek:

ah kafamda o var kendı evım olsun belkı alırım
halı yıkama makınam tek koltukalrda ıse yarıyo halılarda sıfır

Tepki
89
açık temizlik malzemelri satan bir dükkandan aspiriks diye bir madde aldım,satıcı çok tavsiye etmişti.halılarımı sildim çok memnun kaldım ki benim halılarım açık pembe.tavsiye edrim.ayrıca satıcı bu maddeyle koltukları da silebileceğimi ve çamaşır makinesinde de kullanabileceğimi söyledi,eşimin kot pantolonunda makine yağı lekesi vardı,aspiriksle yıkadım çıktı

suskun

Aktif Üye
Tepki
144
bende prille silerim halılarımı ..
benim en büyük derdim çay lekeleriydi birde mürekkep 2 sinede çözüm buldum çok mutluyum ..
halıya çay dökülür dükülmez üzerine bolca limon sıkın tamamen lekeyi kaplasın (limon yoksa kolonyada aynı işi görüyor )sonra üzerine pril döküp 10 dakika bekledikten sonra silin pırıl pırıl oluyor

*Neşe*

Daimi Üye
Tepki
582
benimde halıma çay dökülmüştü.çok sildim yıkadım çıkmadı koslayla slip birde makinayla yıkayınca lekeler çıkmış.
şu buharlı makinalarıda her gördüğümde heveslenmiyo değilimm.sizinki acaba şu tv de reklamı olanmı mikrofiber bezi var????

hale

Üye
Tepki
36
aman deyim o televizyondaki buharlıdan almayın iğrenç bişey onuda denedim.benim güzel dediğim karcher marka.fiyatı yanlış olması 2 milyar civarı heralde.ama dediğim gibi cam silmeden tutunda banyo temizliğine halı koltuk hepsini yapıyo:eek:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Of aynı dertten müzdaribim bende:(

Halilarımı temizlikçiye vermek istemiyorum. Yün ipek karışımı halılarım, bir de açık renk. Kosla ile sildik; ama hiç işe yaramıyor. Sıvı arap sabunu var bir de onunla deneyeyim bakalım:)

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
açık temizlik malzemelri satan bir dükkandan aspiriks diye bir madde aldım,satıcı çok tavsiye etmişti.halılarımı sildim çok memnun kaldım ki benim halılarım açık pembe.tavsiye edrim.ayrıca satıcı bu maddeyle koltukları da silebileceğimi ve çamaşır makinesinde de kullanabileceğimi söyledi,eşimin kot pantolonunda makine yağı lekesi vardı,aspiriksle yıkadım çıktı

Aklımda olsun bi deniyim sağol canım:hhhhhh:

Of aynı dertten müzdaribim bende:(

Halilarımı temizlikçiye vermek istemiyorum. Yün ipek karışımı halılarım, bir de açık renk. Kosla ile sildik; ama hiç işe yaramıyor. Sıvı arap sabunu var bir de onunla deneyeyim bakalım:)

Arişim aynı dertten muzdaribiz desene

hemen batıyo halılar,su damlasa belli oluyo

halı yıkamayada güvenemiyorum ama bu sene vericez sanırım

piril yıkamada birebir ,tertemiz yapıyo

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar