Hanımefendi anneleri oğlumla ilgili yardımınıza ihtiyacım var

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
merhaba hanımefendi anneleri yardımınıza ihtiyacım var benim oğlumun bana karşı aşırı düşkünlüğü beni gerçektende fazlasıyla düşündürüyor ve bu konuda artık ne yapacağımı ve nasıl davranacağımı artık bilemiyorum oğlumun bana fazla bağlı olması okadar ki şöyle anlatayım arkadaşlar ve bu anlattığım yaşadığım en basit bi davranışı geçengün hastaneye gittim onu kardeşi ve ablasını babasıyla bıraktım o uyanıpta beni evde göremeyince ağlamaya başlamış öyleki ben eve geleseye kadar hiç birşekilde susturmak mümkün olmamış eve geldiğimde gözleri ağlamaktan küçülmüş artık onu karşıma alıp konuştum yaptığının doğru olmadığını söyledim bana ama anne sen olmayınca korkuyorum sana bişey olacak diye söyleyince nediyeceğimi bir anda şaşırdım sadece hayır oğlum bana birşey olmaz niye olsun demekle yetinebildim ve sırf onu evde bırakıp gittim diye hastalandı bende oğlumualıp hastaneye gittim çocuk piskiyatırına dr önce oğlumla konuştu ve daha sonra beni yanına çağırdı ve oğlum dr aöyle şeyler anlatmış ki duyunca şaşırdım yavrum nelerin etkisi altında kalmış ben fmf yani (akdaeniz ateşi)hastasıyım ve bu teşhis bana henüz 2buçuk yıl önce kondu 8yıldır ben hastalığımın neolduğunu bilemedim zaten dr lar da teşhis koyamıyordu kısacası hastalığım sırasında çok şiddetli karın ağrılarım oluyodu ve bu ağrılar beni 3gün yatırıyordu yatağa bazen hastaneye yattığımda oluyodu işte bu yavrumun küçük beyninde yer etmiş ve buyüzden beni kaybetme korkusu yaşıyormuş dr bana bir çocuğun anneye en ihtiyacı olduğu dönemlerde anneyi acılar içinde görmesi çocuğa bilinç altı yapmış dedi ve bu düşünceyi onun zihninden silmek sizin elinizde dedi evet arkadaşlar bu zorlu yolda bana yardımcı olurmusunuz oğlumun aklından bu düşünceyi nasıl yok edebilirim önerilerinize yardımınıza ihtiyacım var NE OLUR BANA YARDIM EDİN TEŞEKKÜR EDERİM********

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ay ben kıyamam yaa,inan tüylerim diken diken bir şekilde okudum yazdıklarınızı..
Oğlun kaç yaşında bilemiyorum ama 5 yaşındaki oğlumun bana bağlılığı da bazen beni boğuyor ve çıldırtıyordu.Ama bu sene okula başlayınca düzeldi,
Gece yatağından kalkıp yanıma yatmak istemesi,yemeğini hep benim yedirmemi istemesi,tv izlerken anne yanımda yat benim tv izlemesi....daha neler neler..Ve düşünün ki çalışan bir anneyim ne kadar zoruluk çektiğimi anlatamam size:uzgun:
Sana tavsiyem ona iyi olduğunuzu,sağlıklı olduğunuzu ve hiç bir zaman onu bırakıp gitmeyeceğinizi konuşun illaki sizi anlayışla karşılayacaktır.
İşte çocukların beyni neleri hafızaya alıyor,o kadar çok etkilenmiş olmalı ki ağrılar içinde sizi görmeye halen unutamamış..
Çok ama çok geçmiş olsun canım bu arada rahatsızlığın durumunda üzüldüğümü bilmeni isterim.Bir an evvel eski sağlığına kavuşman dileklerimle:hhhhhh:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım kısa sürede sağlığına kavuşursun. Allah bol şifa versin canım sana.

Ben anne değilim henüz canım; ama Şahmaran'a kesinlikle katılıyorum. Çocuğunu karşına alıp artık iyi olduğunu ona anlatmalı ve bunu ona göstermelisin.

Umarım herşey yoluna girer hayatım:hhhhhh:

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
/B]
Ay ben kıyamam yaa,inan tüylerim diken diken bir şekilde okudum yazdıklarınızı..
Oğlun kaç yaşında bilemiyorum ama 5 yaşındaki oğlumun bana bağlılığı da bazen beni boğuyor ve çıldırtıyordu.Ama bu sene okula başlayınca düzeldi,
Gece yatağından kalkıp yanıma yatmak istemesi,yemeğini hep benim yedirmemi istemesi,tv izlerken anne yanımda yat benim tv izlemesi....daha neler neler..Ve düşünün ki çalışan bir anneyim ne kadar zoruluk çektiğimi anlatamam size:uzgun:
Sana tavsiyem ona iyi olduğunuzu,sağlıklı olduğunuzu ve hiç bir zaman onu bırakıp gitmeyeceğinizi konuşun illaki sizi anlayışla karşılayacaktır.
İşte çocukların beyni neleri hafızaya alıyor,o kadar çok etkilenmiş olmalı ki ağrılar içinde sizi görmeye halen unutamamış..
Çok ama çok geçmiş olsun canım bu arada rahatsızlığın durumunda üzüldüğümü bilmeni isterim.Bir an evvel eski sağlığına kavuşman dileklerimle:hhhhhh:

TEŞEKKÜRLER CANIM inanki senin oğlundaki bağlılığında benim kinde fazlası var eksiği yok allahım sanada kolaylık versin benim oğlumda busene okula başladı ama benim oğlumda değişen bişey olmadığı gibi bağlılık dahada arttı hastalığımın teşhisi konulduğundan beri ilaçlarımın sayesinde artık o korkunç sancıları çekmiyorum canım bu hastalık geçici değil genetik bi hastalık o yüzden ömür boyu benle birlikte tavsiyen içinde teşekkürler şahım benim-hmm-hmm-hmm

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Canım öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım kısa sürede sağlığına kavuşursun. Allah bol şifa versin canım sana.

Ben anne değilim henüz canım; ama Şahmaran'a kesinlikle katılıyorum. Çocuğunu karşına alıp artık iyi olduğunu ona anlatmalı ve bunu ona göstermelisin.

Umarım herşey yoluna girer hayatım:hhhhhh:

doktordan geldiğimizde konuştum anlattım ama......şimdilik değişen birşey yok bakalım ama iyi olan şu artık beni sancı ve ağrı çekerken görmüyor ilaçlarım bu ağrı ataklarımı kesti tabii bu ilaçları ömür boyu kullanmakta işin diğer bi noktası çünkü benim hastalığım genetik enbüyük korkum çocuklarımıda benim genimden geçerse diye sürekli allahıma dua ediyorum böyle birşey olmasın diye

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
öncelikle sana büyük gecmis olsun canim
acil sifalar diliyorum
inan gözlerim dolu dolu okudum
kiyamam ben o minik yürege ya
benim kizimda bana fazlasiyla düskün
öyleki aiptir söylemesi tuvalete onsuz giremiyorum
birgünümüz bir animiz yalniz gecmedi
taaki gecen ay ben acil hastaneye gidip ameliyat oluncaya kadar
yavrum hastanede beni brakip giderken nasil agladi
ama anlatmaya calistik durumu
simdi ise bana bisey olucak diye ödü kopuyo
hatta gecen hafta 40bucuk derece ateslendide acile götürdük kiziimi ilk dedigi sakin beni brakip gitme
benim seni braktigim gibi dedide
icime oturmustu
annecigim eger kalman gerekirse ben yaninda beklerim zaten dedim
kücükler annesiz hastanede kalmazlar
ama büyükler kalmak zorundalar ki cocuklari hastanede yorulmasin diye dedim
sahmarana kattiliyorum canim
kac yasinda yavrun bilmiyorum ama konusmayi dene

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
doktordan geldiğimizde konuştum anlattım ama......şimdilik değişen birşey yok bakalım ama iyi olan şu artık beni sancı ve ağrı çekerken görmüyor ilaçlarım bu ağrı ataklarımı kesti tabii bu ilaçları ömür boyu kullanmakta işin diğer bi noktası çünkü benim hastalığım genetik enbüyük korkum çocuklarımıda benim genimden geçerse diye sürekli allahıma dua ediyorum böyle birşey olmasın diye

Canım eminim zaman içinde çocuğun bunu görecek ve anlayacaktır. Canım ömür boyu hap kullanmak kötü; ama bu seni iyi ediyorsa ne yapacaksın. Sen iyi ol da canım:eek:

İnşallah geçmez hayatım. Bunu şimdiden anlayamıyor musun?

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
öncelikle sana büyük gecmis olsun canim
acil sifalar diliyorum
inan gözlerim dolu dolu okudum
kiyamam ben o minik yürege ya
benim kizimda bana fazlasiyla düskün
öyleki aiptir söylemesi tuvalete onsuz giremiyorum
birgünümüz bir animiz yalniz gecmedi
taaki gecen ay ben acil hastaneye gidip ameliyat oluncaya kadar
yavrum hastanede beni brakip giderken nasil agladi
ama anlatmaya calistik durumu
simdi ise bana bisey olucak diye ödü kopuyo
hatta gecen hafta 40bucuk derece ateslendide acile götürdük kiziimi ilk dedigi sakin beni brakip gitme
benim seni braktigim gibi dedide
icime oturmustu

annecigim eger kalman gerekirse ben yaninda beklerim zaten dedim
kücükler annesiz hastanede kalmazlar
ama büyükler kalmak zorundalar ki cocuklari hastanede yorulmasin diye dedim
sahmarana kattiliyorum canim
kac yasinda yavrun bilmiyorum ama konusmayi dene

canım benim ya çok üzüldüm nasıl kızın iyi değilmi şuan çok geçmiş olsun evet haklısın o küçücük yüreklerinde neler saklıyolar konuşmayı ve yavruma sürekli anlatmaya çalışacağım teşekkürler canikom

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
sükür canim suan iyiye gidiyo
bagdemcikleri enfeksiyon kapmis
antibiyotik kullaniyo
sorma kendileri kücük ama o yürekleri cok büyük yavrularimizin

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
/B]

TEŞEKKÜRLER CANIM inanki senin oğlundaki bağlılığında benim kinde fazlası var eksiği yok allahım sanada kolaylık versin benim oğlumda busene okula başladı ama benim oğlumda değişen bişey olmadığı gibi bağlılık dahada arttı hastalığımın teşhisi konulduğundan beri ilaçlarımın sayesinde artık o korkunç sancıları çekmiyorum canım bu hastalık geçici değil genetik bi hastalık o yüzden ömür boyu benle birlikte tavsiyen içinde teşekkürler şahım benim-hmm-hmm-hmm

Ah kıyamam ben sana yaa:uzgun:
Kendine çok dikkat et oldumu birtanem:uzgun:
Bir daha öyle ağrılar çekmessin inşallah.
Rabbim meleğinin eksikliğini sana hiç göstermesin inşallah

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Canım öncelikle çok geçmiş olsun.

dediğin gibi benimde 3 yaşında bi kızım var ve inanılmaz düşkün bana

oğlun artık büyümüş canım ve bi şeyleri anlayabilir yaşa gelmiş

onsuz bir yere gideceğinde özellikle al karşına ve konuş

annecim böyle böyle diye

bak ilaç kullanıyorum,iyileştim ben artık

doktor amcan beni iyileştirdi gibi şeyler söyle

zamanla yoluna giricektir

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
AAAAAAAAAAAAAAAAMMMMMMMMMMMMİİİİİİİİİİİİİİİİİİNNNNNNNNNNNNN

İNŞALLAH HİÇ BİRİMİZE GÖSTERMESİN RABBİİİİİİMMMMM

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
çok geçmiş olsun canım bu anlattığın gerçekten zor bir durum ama zamana bırak canım çoğu çocukta oluyo bi dönem heleki senin hastalığın bunu oğlunda daha da arttırmış sen ona herkesin hasta olabileceğini dinlenince düzeldiğini falan söyle sürekli biraz daha büyüyünce aklı erecektir canım üzülme

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Canım öncelikle çok geçmiş olsun.

dediğin gibi benimde 3 yaşında bi kızım var ve inanılmaz düşkün bana

oğlun artık büyümüş canım ve bi şeyleri anlayabilir yaşa gelmiş

onsuz bir yere gideceğinde özellikle al karşına ve konuş

annecim böyle böyle diye

bak ilaç kullanıyorum,iyileştim ben artık

doktor amcan beni iyileştirdi gibi şeyler söyle

zamanla yoluna giricektir

teşekkür ederim canım benim tavsiyelerini uyguluyorum ve devam edeceğim taki beni anlayasaya kadar şimdi bu konulara cevap yazarken okulundan öğretmeni aradı başı ağrıyo dedi annem beni alsın diye ama biliyorum hasta değil sadece eve gelmek derdi benimle durmak söyleyip anlattım siz gözlemleyin gerçektende hasta gibi görürseniz beni arayın ve ona annenin dün konuştuklarını aklına gelsin diye söyleyin dedim şimdilik ses yok bakalım offffffffffffff gerçektende çok zorrrrrr arkadaşlar

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
çok geçmiş olsun canım bu anlattığın gerçekten zor bir durum ama zamana bırak canım çoğu çocukta oluyo bi dönem heleki senin hastalığın bunu oğlunda daha da arttırmış sen ona herkesin hasta olabileceğini dinlenince düzeldiğini falan söyle sürekli biraz daha büyüyünce aklı erecektir canım üzülme[/QUOTE

zamana bıraktım ama bu zaman onu bana dahada bağlı yapıyo rabbim inşallah ileride düzelir tek isteğim bu önerin için teşekkür ederim hayatım

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
çocuklar hep aynı kalmıyorlar büyüyorlar bu yaşadıklarını büyüdüklerinde anlatırken hem gülüyorsunuz hem gözleriniz doluyor aynı şeyleri bende yaşadım şimdi oğlum evli bazen derimki ne çabuk büyüdünüz sizede şifalar ve kolaylıklar diliyorum

RUKİYE

Daimi Üye
Tepki
1.143
geçmiş olsun sılacım aynı sorun bendede var ama bazen diyorum büyüyünce zaten kopacak benden birazda olsun tadını çıkarmaya bak

bu bagımlılık çok normal çocuklarda özellikle erkek çocuklara ve benim oglum resmen bana yapışıyor benden başka kimseyle durmuyo çöp dökmeye bile beraber gidiyoruz o derece arada bir babasıyla yanlız kalmasını sagla bakkala gezmeye parka falan yolla ne biliyim böyle şeyler ailenin diger üyeleriyle yakınlaşmasına izin ver ve bol bol anlat ben seni bırakmam tekrar gelcem bi yere gitmeden önce ona söyle şuraya kadar gidip döncem gelirken sana ne alıyım işte babaneni üzmezsen sana bi süprizim var böyle böyle aşılır diyorum ama zor tabi sana katılıyorum benimkide çok baglı çünki yeni yeni düşüyo yakamdan 4 yaşında

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar