Hangi Psikolog

Byn.Psikolog

Aktif Üye
Tepki
100
Yarim psikolog akildan eder nasil mi? hanimlar bir bayan velimiz esiyle bir takim ciddi problem yasamis. malesef esi bir bayanla iliski icerisine girmis vede bunu durumu velimizden kabullenmesini stemis. tabi kiyamet kopmus. ayrilma noktasina gelmisler. bu durum biz bayanlar icin cok zor vbu sureci saglikli atlatmak da neredeyse imkansiz. tabi velimiz bir psikologa gitmis ve psikolog velimize ne onermis dersiniz? sende kocanin yaptigina aynisiyla karsilik ver sen birini bul ozellikle sosyal paylasim siteleri chat gibi olanaklardan yararlan gibi telkinde bulunmus. vede malesef bu oneriye kayitsiz kalmayip oyle yapmis. suan hayata bos gozlerle bakiyor. bizimde duadan baska yapabilecegimiz bir sey yokk. buyurun...

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Yarim psikolog akildan eder nasil mi? hanimlar bir bayan velimiz esiyle bir takim ciddi problem yasamis. malesef esi bir bayanla iliski icerisine girmis vede bunu durumu velimizden kabullenmesini stemis. tabi kiyamet kopmus. ayrilma noktasina gelmisler. bu durum biz bayanlar icin cok zor vbu sureci saglikli atlatmak da neredeyse imkansiz. tabi velimiz bir psikologa gitmis ve psikolog velimize ne onermis dersiniz? sende kocanin yaptigina aynisiyla karsilik ver sen birini bul ozellikle sosyal paylasim siteleri chat gibi olanaklardan yararlan gibi telkinde bulunmus. vede malesef bu oneriye kayitsiz kalmayip oyle yapmis. suan hayata bos gozlerle bakiyor. bizimde duadan baska yapabilecegimiz bir sey yokk. buyurun...
Böyle bir sonucun olacağı yada bir psikologun yardıma muhtaç birine bu şekilde bir telkinde bulunduğuna açıkçası ben inanamıyorum hatta inanmak istemiyorum:ne:
Ne yani banayda gidip kocasını aldatmış mı yani misilleme yapmak için..
İnanılacak gibi değil..

Bir kadın aldatılınca hemen kabuğuna çekilir,kopar hayattan.Halbuki daha güçlü olması gerektiği bir zamanda neden kendisini hayattan alır ve kendini bırakırki.
Evet davulun sesi uzaktan hoş gelir,yada yaşamayan bilemez ama bana aldatılırsam hayattan kopmak yerine,hayata sıfırdan başlamak daha kolay geliyor.

OP
Byn.Psikolog

Byn.Psikolog

Aktif Üye
Tepki
100
Böyle bir sonucun olacağı yada bir psikologun yardıma muhtaç birine bu şekilde bir telkinde bulunduğuna açıkçası ben inanamıyorum hatta inanmak istemiyorum:ne:
Ne yani banayda gidip kocasını aldatmış mı yani misilleme yapmak için..
İnanılacak gibi değil..

Bir kadın aldatılınca hemen kabuğuna çekilir,kopar hayattan.Halbuki daha güçlü olması gerektiği bir zamanda neden kendisini hayattan alır ve kendini bırakırki.
Evet davulun sesi uzaktan hoş gelir,yada yaşamayan bilemez ama bana aldatılırsam hayattan kopmak yerine,hayata sıfırdan başlamak daha kolay geliyor.

Sahim misillleme olarak aldatmamis. chatten tanistigi bir kisiyle isi telefonlasma noktasina kadar goturmus. Muhafazakar bir kadin kendisi ve iki cocuk annesi. Bu yaptigini yanlisliginin vermis oldugu sikinti ruhsal olarak cokuntu yasayan birini daha da yikim yasamasina neden olmus. 9 yillik mutlu bir evlilik yasiyorsun vher sey bir anda degisiyor. kolay degil. Keske senin dedigin gibi kabuguna cekilip hayata yeniden baslasaydi. burada benim dikkat cekmek istedigim nokta terapiye ihtiyaci olan birinin terapist olarak sececegi kisiyle en azindan ayni dusunce dunyasini paylasmasinin gerektigi.

OP
Byn.Psikolog

Byn.Psikolog

Aktif Üye
Tepki
100
Psikolog telkinde bulunurken kafani dagit sen muhafazakar birisin aldat demiyoeum sana ama inancin geregi bunu kabullenemiyorsun bu sizin icin bir tabu bu tabuyu yikmam lazim ki bu sureci atlatabilesin bunun icin sana chat gibi olanaklardan yararlanmani tavsiye ediyorum demis.:sok:sok:sok Bu arada sahim boyle bir olay yasarsam hayata sifirdan baslarim hayattan kopmam demen uzerinde durulmasi gereken bir yaklasim dogrusu. Belki de boyle bir vakada verilbilecek ender cevaplardan bri:eek:pucuk:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Böyle durumlarda verilebilecek ENDER cevaplardan birimi :sok:bence yani eminim birçok kadın aynı şeyi düşünür eşi aldattı diye misilleme yapmak yerine arkasına bile bakmaz geride ne bırakıyorum diye boşanır ve hayatına yeni bir yön çizer yani enazından ben kesinlikle böyle yaparım
Ben başka bir konuda size yazmak için konuya giripde böyle bir konuyla karşılaşınca düşüncemi yazmadan geçemedim doğrusu

OP
Byn.Psikolog

Byn.Psikolog

Aktif Üye
Tepki
100
Böyle durumlarda verilebilecek ENDER cevaplardan birimi :sok:bence yani eminim birçok kadın aynı şeyi düşünür eşi aldattı diye misilleme yapmak yerine arkasına bile bakmaz geride ne bırakıyorum diye boşanır ve hayatına yeni bir yön çizer yani enazından ben kesinlikle böyle yaparım
Ben başka bir konuda size yazmak için konuya giripde böyle bir konuyla karşılaşınca düşüncemi yazmadan geçemedim doğrusu

Yani aldatilmayi olagan karsilayip arkana bakmadan yeni bir baslangic yaparim diyorsunuz. Zannedersem su noktada bir yanlis anlama var aldatilan kadin esine misilleme yapmali gibi bir algi olustu. Boyle bir sey cinayete esdeger gorurum. Benim ender cevap olarak gordugum sahimin cevabi rabbim muhafaza buyursun basimiza gelse sureci ****netle karsilayip yeniden baslangic yaparim gibi kendinden emin ve guclu bir kadin imaji. Yani yapilana bu sekolde bir reaksiyon vermesi. Yani burda hepimiz bir bayaniz ve takdir edersiniz ki Rabbim bizi ipekten daha hassas yaratmis. Bende simdiye kadar karsilastigim bir cok vakada bayanlarin sizin kadar dirayetli sogukkanli kendinden emin ve akli selim hareket etmeye calistiklarina cok az sahit oldum?

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Aldatımayı olağan karşılamıyorum ben aldatılmayı asla affetmem demek istedim ve sizin yazdığınız yanlış anlamadım öyle bir algı değildi sözlerimdeki ilk okuduğum mesajda kapıldım sadece böyl bir algıya sonraki yazdıklarınızda anladım nedmek istediğinizi
Bende simdiye kadar karsilastigim bir cok vakada bayanlarin sizin kadar dirayetli sogukkanli kendinden emin ve akli selim hareket etmeye calistiklarina cok az sahit oldum?
demişsiniz ben buna şaşırdım işde ben hemen hemen her kadında benim gibi düşünür diye tahmin ediyordum Bir kadın herşeyden önce kendi onuruna ve gururna bakar diye düşünüyorum aldatılmayı asla hazetmem ve bunu öğrendiğim anda oan herşey biter ve hayata yeni bir başlangıç yaparım hani derlerye tek kalemde silerim diye işde ben bunu yaparım silerim ve arkama dönüp bakmadan giderim çocuklarımla yeni bir hayata başlarım bu hernekadar zor olursa olsun hayata karşı güçlü olup herşeyi göğüslerim çocuklarımla birlikde

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Yani sonuc olarak kadin kendisini aldatan kocasini affetmeye calisiyor,kafa dagitmak icinde chatte erkeklerle sohbet ediyor oyle mi?ben yanlis anlamadiysam.Yalniz soyle birsey var aldatilan bir kadin nasil diger erkeklerlede gorusur anlayamadim.Erkeklere guveni gitmez mi?Erkeklerden nefret etmez mi?Onca kadin sitesi varken neden bir erkekle dertlessin?Kendisi kabul etmesede evlilik bitmis olup bilinaltindan baska arayislara mi gecmis olmasin.Yanlis anlasilmasin kadini kotulemem,Sadece insan tercihini yasar.

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Insan psikolog dedi diye gidip nette erkekle konusur mu?Git bi bayan arkadasinla otur dok icini,biraz kendini gelistirmiye calistir,insan esini tabiiki cok sever ve insan boyle bir muamele gordugunde yikilir ama hayat sadece bir kocadan ibaret degil,Diyelim ki affetti kocasini peki kafasini yastiga rahat koyabilicek mi?Guvenicek mi adama?Aman benimde psikolojim bozulcak simdi,Boyle psikolog olmasi cok sasirtici,bir iliskiyi toplamak icin misilleme yap demesi ve kadininda bunu yapmasi cok enteresan gercekten

OP
Byn.Psikolog

Byn.Psikolog

Aktif Üye
Tepki
100
Insan psikolog dedi diye gidip nette erkekle konusur mu?Git bi bayan arkadasinla otur dok icini,biraz kendini gelistirmiye calistir,insan esini tabiiki cok sever ve insan boyle bir muamele gordugunde yikilir ama hayat sadece bir kocadan ibaret degil,Diyelim ki affetti kocasini peki kafasini yastiga rahat koyabilicek mi?Guvenicek mi adama?Aman benimde psikolojim bozulcak simdi,Boyle psikolog olmasi cok sasirtici,bir iliskiyi toplamak icin misilleme yap demesi ve kadininda bunu yapmasi cok enteresan gercekten

Iste canim sorun burada terapist birinin caresiz yikim yasamis birine koydugu teshisin cikis noktasi tabu olarak gordugu olgudan kaynaklandigini belirtmesi ve veriler dogrultusunda telknde bulunmasi. Velimizin sorunu 9 yillik mutlu bir evliligin bir anda tuz buz olmsinin verdigi sokun etkisi. Boyle birini icin durum gercekten cok zor. Velimiz zaten chatte tanisip telefonlasmaya kadar vardirdigi sureci kendisine yakistiramadigi icin daha buyuk problem yasiyor.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar