Hamilelikte Duş Almak

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Hamilelik döneminde ter bezleri normalden fazla çalışır. Bu yüzden bazı detaylar konusunda hassas davranarak her gün duş almanızda yarar var.

* Banyoda 15 dakikadan daha uzun süre kalmayın.
* Suyun ılık olmasına dikkat edin! Fazla sıcaklık zararlı olabilir.
* Banyo camınızı aralayın ki içeriye temiz hava girsin.
* Güvenli olması için banyo kapınızı kilitlemeyin.
* Küvetinize kaymayı önleyici paspas serin ki dengeniz bozulursa kaymayın.
* Doğal sabunlar kullanın! Saçınızı bile doğal zeytinyağlı sabunla yıkayın.
* Banyodan sonra çatlakları önlemek için karın ve göğüs bölgenize bebe yağı sürün.

Alıntıdır!

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Benim bu aralar karın bölgemde çok kaşıntım oluyor,sanırım çatlaklarım oluyor:gitme:
Bebe yağını bilmiyordum tşk ederim Arinam:ayna:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bebe yağı kullan canım muhakkak.:eek: Bir de benim arkadaşım Lierac kullandı,onun da etkisini gördü.Onu da tavsiye ederim:eek: Ama yine de doktoruna sormakta yarar var canım:eek:

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
hamileyken benimkadar bebe yağı kullanan biri daha yoktur sanırım, elimden düşmüyor, bebe yağı ve badem yağını sürekli ve düzenli olarak kullandım özellikle her banyo sonrası cildim emene kadr sürdüm ama nafile göbeğimde yanlarımda bide bacaklarımın üst kısımlarında çok çatlaklar oluştu. artık çatlağı önleyen bişey olduğuna inanmıyorum. demekki cilde bağlı bişey bu. ilk 3 ayında 10 kilo alanları gördm bi tek çatlak bile yok ben 8 ayda 9 kilo aldım çatladı bu kadar.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Sanırım bünye ile alakalı bir durum.
Çatlak oldumu bende oldu evet ama zamanla geçti.
Şu an tek sıkıntım karın bölgemi sıkılaştırmam gerek o kadar,onun harici ne bacaklarımda nede karın bölgemde herhangi bir tartibat olmadı.:gulbis:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar