Güzelliğiniz için yoğurt maskeleri

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
yogurt-maskeleri-3.jpg

Cildi beyazlatmak için yoğurt maskesi

Yoğurt, beyazlatma ve canlandırma özelliğine sahiptir. İsterseniz yüzünüzde isterseniz cildinizin herhangi bölgesinde (koltuk altı, genital bölge gibi) kararma olan bölgelere yoğurt maskesi uygulayabilirsiniz. Yatmadan önce 15 dakika boyunca koyu halkaları üzerine ince bir tabaka halinde uygulayın. İstediğiniz sonucu alana kadar her gün tekrar edebilirsiniz.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
yogurt-maskeleri-4.jpg

Cilt lekelerini gidermek için yoğurt maskesi

Cildinizde güneş ya da doğum lekeleri mi var? Bir yemek kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı limon suyunu karıştırıp lekelerin üzerine uygulayın ve 15 dakika sonra soğuk suyla durulayın. İstediğiniz sonucu alana kadar her gün tekrar edebilirsiniz.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Cilde canlılık vermek için yoğurt maskesi

Cildiniz yorgun ve solgun mu görünüyor? Makyaj yapmadan canlı görünmek istiyorsanız; zeytinyağlı yoğurt maskesini deneyin. Zeytinyağı içeriğindeki E vitamini cildin beslenmesini sağlayacaktır. Bir yemek kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı zeytinyağını karıştırıp cildinize uygulayın ve 15 dakika sonra soğuk suyla durulayın. İstediğiniz sonucu alana kadar her gün tekrar edebilirsiniz.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Cildinizi sıkılaştırmak için yoğurt maskesi

Cildinizin daha gergin görünmesini istiyorsanız; muz, bal ve yoğurtan oluşan maske ihtiyacınızı karşılayacak! Yarım muzu çatalla ezip bir yemek kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı balla karıştırıp yüzünüze ve boynuza sürün. 15 dakika sonra soğuk suyla durulayın. İstediğiniz sonucu alana kadar her gün tekrar edebilirsiniz.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Cildinizi pürüzsüzleştirmek için yoğurt maskesi

Papatyaya organik yoğurt eklediğinizde, birçok faydalı karışıma dönüştürebilirsiniz. İki yemek kaşığı yoğurda ekleyeceğiniz yarım çay kaşığı papatya yağı eşliğinde hazırlanan bu maske, pürüzsüz ve ipeksi bir cilde sahip olmanızı sağlayacak.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ölü hücreleri temizlemek için yoğurt maskesi

Ölü cilt hücrelerinden kurtulmak için, salatalık ve yoğurt ile bir maske hazırlayabilirsiniz. Salatalığı rendeleyin ve bir kap içerisinde yoğurt ile karıştırın. Yaklaşık olarak 15 dakika bekledikten sonra cildinizi yıkayın.

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
bende sütü kaynattım soğumasını bekliyorum mayalamak için,mutlaka deneyeceğim
yoğurdun zararıda olmaz
teşekkürler şahım

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Yapimi kolay gercekten maskelerin, ben yogurdu cok severim bu arada. :)
Yoğurt her türlü yemek iyidir Sadiyem.
Ciğerlerimizin temizliğini bile yapıyormuş yoğurt
Teşekkürler tatlım çok faydalı bilğiler:huhuu::huhuu:
Rica ederim-ayse
bende sütü kaynattım soğumasını bekliyorum mayalamak için,mutlaka deneyeceğim
yoğurdun zararıda olmaz
teşekkürler şahım

Evde yapımı yoğurt her derde devadır flamingocum:eek:

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
Ölü hücreleri temizlemek için yoğurt maskesi

Ölü cilt hücrelerinden kurtulmak için, salatalık ve yoğurt ile bir maske hazırlayabilirsiniz. Salatalığı rendeleyin ve bir kap içerisinde yoğurt ile karıştırın. Yaklaşık olarak 15 dakika bekledikten sonra cildinizi yıkayın.
bu maske tam bana göre teşekkürler tatlışım anneannemden duyardım eskiden salatalık sütü kremi varmış ve çok güzelleştirirmiş:)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar