Günün Duası (Hep Birlikte Birbirimize Dua Edelim)

Rüya

Daimi Üye
Tepki
1.128
Hanımlar hepimiz için dua edelim hergün

hepinizin duaları kabul olsun dileğiyle.....

Allahım ya rabbim kolaylık ver sevdiğin kullara nasıl muamele ediliyorsa bizede kabirde, haşir de öle muamele et azraili bize sevimli göster cevap veremeyeceğimiz sualler sorma ve sen bize merhametinle rahmetinle yaklaş! amiin

OP
Rüya

Rüya

Daimi Üye
Tepki
1.128
Allahım!
Bana dilimle değil, halimle vazetmeyi nasip eyle, Ya Rabbi!

Allahım!
Bana bir insanın elinden tutmadan önce, kalbinden tutmanın sırlarını öğret,
Ya Rabbi!

Allahım!
Okuma, öğrenme, öğrendiklerimizi uygulama aşkımızı, salgın ve saygın bir
hastalığa dönüştür, Ya Rabbi!

Allahım!
Bizleri dünlerde kaybolmaktan muhafaza eyle, yarına kalabilenlerden eyle, Ya
Rabbi!

Allahım!
Dinimizi dünyanın mehri yapmaktan, acıkınca da inançlarımızı yemekten
cümlemizi muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allahım!
Beni, beni benim önüme engel olmaktan,
Beni, benim hayatımın kemirgeni olmaktan,
Beni, bana yalan söylemekten muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allahım!
Bakışımızı ibret,
Sukutumuzu hikmet,
Konuşmamızı sanat ve marifete dönüştür, Ya Rabbi!

Allahım!
Boşa bakanlardan,
Boşa susanlardan,
Boşa konuşanlardan eyleme, Ya Rabbi!

Allahım!
Zenginlerimizi hamiyetsiz,
Fakirlerimizi gayretsiz,
Alimlerimizi amelsiz,
İdarecilerimizi adaletsiz bırakma, Ya Rabbi!

Allahım!
Kandillerimizi hakiki kandil,
Düğünlerimizi hakiki düğün,
Bayramlarımızı hakiki bayram eyle Ya Rabbi!

Cümlemize, rızana uygun bir hayat yaşamayı ve son nefeste imanla ölmeyi
nasip eyle Ya Rabbi!*

Amin

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Allah'ım sen bütün helal ekmeğinin peşine düşen gününü gecesine katan eşlerimize bol helal rızıklar nasip eyle..
Allah'ım alanda sensin verende sensin..Sen neyi ne zaman nasip görürsen öyle zamanında verirsin.Anne olmak için bin birtülü tedavi gören,o meleği kucağına almak isteyen bütün anne adaylarına, anne olmayı nasip eyle..
Allah'ım hamiş olup doğum için gün sayan hamile adaylarına sen kolay doğumlar nasip eyle..
Hasta yatağında olanlara şifa ver Allah'ım..
Sana açılan elleri,dua eden gönülleri geri çevirme Yarabbim (AMİN)

OP
Rüya

Rüya

Daimi Üye
Tepki
1.128

Lailahe illallah cuma'nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.
Melekler duasıyla, ya vedüdüm,entel maksudum,kulhuvallahu ehad,binbir kere ya samed,cennet kapılarını aç,benim günahımdan gec.

Benim günahım varsada senin gibi halikim var,Muhammed Aleyhisselam dostum var.
İlahi kabre vardığım gece lutfuyla, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur, kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster.

Gece gündüz yalvarırım sana,dünya ve ahiret muradımı ver bana.Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah , ahirim Allah la ilâhe illallah Muhammedün Resullullah.

Cuma gibi günümüz var,islam gibi dinimiz var,Muhammed gibi şahımız var.
Allah dedim ,dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum üstüne.

Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş , yetiş imdadımıza ya Muhammed.
kulhuvallahu ehad,binbirkere ya samed, ya Allah, ihlas'ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.
Bu gün cuma günüdür, dinim islam dinidir, dinimin islam dini olduğuna, 70 binin nıfsına, mühürledim üstüne. lailâhe illallah 3 muradım var,biri cennet, biri ırmak diyarını görmek, aç cemalini göster diyarını.

Ya Resullullah ,aman yarabbi ya rabbena , her halimiz malumdur sana ,gece gündüz yalvarırım sana.
Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana, cennetine davet et. Allahım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet,tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle. Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber banada nasip eyle.

Lailâhe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için, hastalara şifa , dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle ya Rabbim .

Elif Allah , nur Muhammed tez selamet.
Ya celil , etme zelil, gönder delil, ilahi yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete ulaştır.
Allahım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arşı alaya Muhammedun Resullullah. Şükür mevlaya, yarabbi yarabbena her halim malumdur sana,cenneti alada cemalini göster bana, lailahe illallah, günahlarımız affeyle Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.

İlahi yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.selatu selaya yolladım mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek cumaya.

Lailâhe illallah ve cellü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile, lailâhe illallah kalbimizi karartma,rızkımızı azaltma, kabrimizi daraltma, senden başka kapı aratma,muhanete muhtac etme.

Lailâhe illallah imanla sabır, Muhammedün Resullullah azabsız kabir .

Allahım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.

Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah, lailâhe illallah Muhammedün Resullullah.

Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve Resuluhu.

Allahım şeytanın şerrinden , kabirdeki yılanlardan, çiyanlardan, ölümün dehşetinden, kabrin azabından, sıratın zulmetinden muhavaza eyle Allahım.

Ölümün hayırlısını , 3 ayların birisini, yasinin yarısını , okurken ölmeyi nasip eyle yarabbi. Amin

mrysncr

Daimi Üye
Tepki
387
v48m85.jpg

Allah'ım!

Katı kalplilikten, gafletten, fakirlikten, zillet ve meskenetten, zulmetmek ve zulme uğramaktan Sana sığınırım Tahammülü güç beladan, bedbahtlığa düşmekten, kötü akıbetten, düşmanı sevindirecek hallerden de Sana sığınırım

Allah'ım!

Kalbimi nifaktan, amelimi riyadan, dilimi yalandan, gözümü haramdan temizle Çünkü Sen gözlerin hainliğini, kalplerin gizlediğini bilirsin

AMİN

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
Allâh'ım, dînim, dünyam, çoluk çocuğum ve malım içinde

sağlık ve âfiyetle yaşamamı nasib eyle.

Allâh'ım, vücuduma sağlık ver, Sen'in yolunda hizmet edeyim, kulağıma sağlık ver,

hakikati işiteyim, gözüme sağlık ver, hakikati göreyim. Sen'den başka ilah yoktur.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

berceste

Daimi Üye
Tepki
1.830
Rabbimiz!

Sen’den Cennetini dileniyoruz.

Ona yaklaştıracak kavlî ve fiilî amelleri işlemeye bizi muvaffak kıl.

Cennetini istediğimiz gibi rızanı da arzuluyoruz; rahmetinle ve
fazlınla muamele buyur da bizi Senin hoşnutluğunu kazanmış
bahtiyarlardan eyle!

Bize imanın hakikatini yakîn derecesinde öyle duyur ki sadece Senin
mehabetini duyalım ve haşyet duygumuz da yalnızca Sana karşı olsun!

AMİN.

busem68

Daimi Üye
Tepki
717
Allah ım sen dualarımızı kabul et sana açtığımız ellerimizi geri çevirme sen isteyen herkeze sağlıklı sıhhatli evlatlar ver. Gurbette olanları aileleriyle sık sık görüşme imkanı eyle,sağlık sıhhat afiyet ihsan eyle senin herşeye gücün yeter rabbim yolundan ayırma,kötü insanlarla karşılaştırma amin.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar