Gündüz Makyajı Nasıl Olmalı ?

Aşk Sancısı

Daimi Üye
Tepki
2.550
Günlük makyaj nasıl olmalıdır? Hangi ürünler kullanılmalıdır? Doğal görünümlü makyaj nasıl olur?

attachment.php

Doğal gündüz makyajında ilk adım temiz ve nemlendirilmiş bir cilttir. Bu yüzden iyi bir cilt temizleyiciniz ve nemlendiriciniz mutlaka olmalı. Yüzümüzü yıkayıp nemlendirerek işe başlamalıyız

Nemlendiriciyi sürdükten 5-10 dakika sonra cilt kusurlarını örtecek, renk dengesizliklerini örtecek bir BB krem kullanabilirsiniz. Günlük kullanımda doğal bir makyaj isteyenlere fondöten rahatsızlık hissi verip ağır geleceği için tercih etmeyebilirsiniz

Gözaltı morluklarından rahatsızlık duyuyorsanız mutlaka iyi bir kapatıcınız olsun, hiçbir şey yapamasanız bile morlokları kapatmak yüzünüze bakımlı bir ifade verecektir

Gözler unutulmamalı. Gündüz far kullanımı için doğal renkler ve açık tonlar tercih edilmeli. Benim gibi gündüz far kullanmayan biriyseniz sadece göz kalemi, eyeliner ve rimel doğal makyajınızı tamamlamanız için yeterli .

Kaşlarınız seyrekse kaşınıza uygun tonlarda bir kaş kalemi veya kaş farı kullanabilirsiniz. Hiç göz makyajı yapmadan dahi kaşların doğallığını bozmadan boyamak inanılmaz şekilde fark yaratıyor ;)

Adım adım makyajı tamamlamaya doğru gidiyoruz. Allık yüzünüze renk katacak en önemli detay. Şeftali veya pembe tonlarında süreceğimiz allık ile gün içinde daha sağlıklı ve bakımlı görünürüz ;)

Ve son olarak doğal tonlarda bir ruj ile makyajı tamamlayın ;) Rujunuzun daha kalıcı olması için öncesinde ruj ile aynı renkte bir dudak kalemi uygulayabilirsiniz ;)

Alıntıdır..

Ekli dosyalar

• GunduzMakyaji_Poster.jpg
    GunduzMakyaji_Poster.jpg
    13,7 KB · Görüntüleme: 55

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar