Gül yapımı

Hamarat

Daimi Üye
Tepki
749
adszss0.png

herkesin kolaylıkla yapabileceği tığ işi gül modeli şapkanıza,çantanıza takabilirsiniz simli iplerden yaparak broş olarak kullanabilirsiniz gülün büyüklüğüne göre zincir çekiniz resimdeki gül için 34 zincir çekiniz sonra 31 zincir halkasına 4 tane trabzan yapınız iki zincir atlayınız 28 zincir halkasına 5 tane trabzan yapınız bu şekilde sıra sonuna kadar devam ediniz...ikinci sıraya çıkarken yine 3 zincir çekiniz ve 2 sıraya başlayalım 5 tane tarbazan yaptımız alt sıranın baş kısımlarına trabzan yapacağız
3 zincirimizi çekdik sonra alt sıranın ikinci trabzanına bir trabzan 2 tarbzanına bir trabzan 3 trabzanına bir trabzan yapınız 4 tarbzanına bir trabzan yapıyoruz 3 zincir çekip 5.trabzanın başına sık iğne yapıyoruz bir sık iğnede ikinci beşlinin başına yapıyoruz 3 zincir çekiyoruz sonra 2-3-4- trabzanların başkısımlarına anlattığım gibi trabzan yapıyoruz bu şekilde devam ediyoruz sonrada bitince rulo yapıp uygun yerlerden dikiliyor...

deryaa63

Yeni Üye
Tepki
6
yaptiniz siteden cok sevdim sizin sayenizde bende kizlarima biseyler yapmak istiyorum firansada oldugum icin fazla bilmiyorum cicek ve sapka yapimini daha detayli gostere bilirmisiniz mersi

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
yaptiniz siteden cok sevdim sizin sayenizde bende kizlarima biseyler yapmak istiyorum firansada oldugum icin fazla bilmiyorum cicek ve sapka yapimini daha detayli gostere bilirmisiniz mersi

Ben bir kaç resim ekleyeyim o halde çiçek yapımına dair,umarım yardımcı olabilirz
orgu_teknikleri_cicek_yapimi.jpg

cicek_yapimi.jpg

Şapka örneği içinde hangi bölümde gördü iseniz yazarsanız seve seve yardımcı oluruz-ayse

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
tesekkur ederim netten alinti bebek sapkalarinda gordum yanitladiginiz gul yapimini daha iyi anladim

Deryacım gördüğün bölümden yazışalım mı birtanem.Şimdi hangi örneğin yapılışını istiyorsan elimden geldiğince açıklamasını yazarım canım benim:orgu:
Şimdi bu bölüm çiçek yapımı için ayrılmış,sen o beğendiğin şapkanın ekli olduğu bölüme msj yaz,bende geliyorum bakalım hangi örnekmiş o çok beğendiğin örnek.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar