Göz Altı Torbaları Neyin İşaretidir?

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Göz çevresindeki deri çok ince olduğundan, kolay çöker ve elastikiyeti zayıftır. Bu yüzden, sağlık sorunlarınızı yansıtır.

attachment.php

Göz altı torbalarında en başta gelen nedenlerden biri susuzluktur. Bu durumda su eksikliğinin nedenlerini araştırmanız gerekebilir. Diüretik ilaçlar bazen yardımcı olabilir. En iyi doğal diüretik C vitaminidir. C vitamini alımını arttırırsanız, hem vücudunuzdaki su düzensizliklerini önler, hem kolajen yapımına destek olursunuz.

Gözlerimizin çevresindeki deriye büyük bir özen ve dikkatle bakmalıyız. Krem sürerken, makyaj temizlerken nazik olmalıyız. Göz çevresi için hazırlanan kremlerin genç yaşlardan itibaren kullanılması uygundur.

Göz çevresi kremleri hypo-alerjik, dengeli PH sahip, en saf ve kaliteli malzemeden yapılmış olmalıdır. Güneşten koruma faktörü içermeli, göz çevresindeki zayıf yağ dokusunu desteklemelidir.

Bu kremleri alırken özellikle su bazlı ve güneşten koruyanlarını, yağlı olmayanını tercih etmelisiniz. Zorunlu olmadıkça suda akmayan makyaj ürünleri kullanmamalısınız.

Yorgunluk, başlı başına göz altı torbaları ve mor harelerin oluşmasını sağlayan faktördür. Geceleri yeterli uyku almalı, bilgisayar ve televizyon ekranı karşısında çok uzun saatler geçirmemelisiniz. Bunların her biri gözlerinize inanılmaz yük bindirir ve kanlanmasına neden olur.

Geleneksel tıp, vücudun toksinlerden arındırılması ile pek fazla ilgilenmez. Ancak detoks vücudu temizler, yaşamınızı tazeler. Vücudunuzun yaptığı bu tatilin hediyesi olarak, mor hareler ve torbalardan kurtulduğunuzu görürsünüz.

Göz altı torbaları bazen yağ torbalarıdır, bazen gözaltındaki kasın yıllarca kullanımından oluşan bir şişliktir. Nedenlere bağlı olarak farklı tedavi yöntemleri kullanılır. Operasyon, lipoliz enjeksiyonları, Botox, bazı göz egzersizleri, özel masajlar ve maskeler gibi…

Alıntıdır!:eek:pucuk:

Ekli dosyalar

• FEB3904C3FFA2CF2155338192ABD25.jpg
    FEB3904C3FFA2CF2155338192ABD25.jpg
    10,9 KB · Görüntüleme: 48
OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bende de bir sorun yok henüz :kahve:

yagmur34

Yeni Üye
Tepki
9
bende de göz altı torbaları vardı,özellikle pc başında çok kalmak etkiliyor canlar. ben topix kuşburnu çekirdeği yağı ile kurtuldum darısı bu sorunu olan arkadaşlarımın başına

d7171topix.jpg

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
İlk defa duydum bu ürünü, teşekkürler canım :hhhhhh:

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
rabbime şükür torbalarım yok
bol bol su içerim
c vitamin yüklü meyve tüketirim
şimdilerde c vitamini için suda eriyen ilaç alıyorum

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım gidip bir kozmetik mağazasına ya da dermokozmetik satan bir eczaneye danış Şimdi sana birşey öneririm, bu sefer cildinde başka birşey yapar

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar