Gençliğin asıl problemi nedir ??

iReM

Daimi Üye
Tepki
539
Topluma kendini kabullendirme arzusu ...
izlediği Programların etkisinde kalması ...
Yanlış arkadaş çevresi ...
aile içindeki HuzursuzluK ... VS....

sizce hangisi..?

niha55

Daimi Üye
Tepki
1.156
hepside var aslında ama düşünüyorumda bizim zamanımızda bu kadar problem yoktu yada biz sorun etmiyoduk kendimize bizimkilere birazda rahatlık batıyor bence ellerindekilerin kıymetini bilmiyorlar neden çünkü herşey ellerinin altında her gün bişey çıkıyor onuda istiyorlar ve çoğumuzda alıyoruz istediklerini işte bu yüzdende istedikleri olmadımı sen kötü oluyosun bunları kendilerine sorun haline getiriyorlar

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
katılıyom nihacım sana şimdi ne kadar rahatlık var o kadar sorun var birazda biz büyüklerden kaynaklanıyor ..çoğu anne ve babada var biz yaşamdık onlar yaşasın benim eşimdede var ben görmedim yaşamadım kızlarım yaşasın hiçbirşeyden mahrum kalmasın yanlış olduğunu kabul ettiremiyorsun buda çocuklarda ve gençlerde tatminsizlik ve doyumsuzluk duygusunu geliştiriyor...umursamaz hale getiriyor...

sementha

Daimi Üye
Tepki
3.398
maalesef arkadaşlarımında belirttiği gibi tamamen işin başında eğitim geliyor toplumca eğitim...annne ve babalar eğitimli olmalı ki çocuklarıda o eğitimle büyüsünler yan etkenlerde olmakta bu ilişkilerde fakat ailevi eğitim çok çok önemli bence...

OP
I

iReM

Daimi Üye
Tepki
539
ya aslında eğitim de okadar on planda deil canım yaa..:(
Benim annemde babamda ilkokul okumuş insanlar... hatta babam yokluktan dolayı hiç okuyamamış...Bir komşu öğretmiş okumayı,yazmayı.Ama babam hiç kendini ve ailesini utandıracak şeyler yapmamış..
Neden? çünkü zaman ve arkadaşlar farklıymış...Şimdiki devirde okuyorum deyip ailesinden ayrılan ve kötü yollarda para kazanan çok kızlar tanıyorum..
Zavallı ailesi aman kızım okusun,aman oğlum okusun diye paraa bulup yollamaya çalışırken,kızlar arkadaşlarıyla yurttan kaçıp taksimde eylenmeye gidiyorlar.
Oyüzden en önemlisi aile terbiyesi...Ben ailemin yüzünü kızartmaya utanırım şahsen...Ve ikinci önemli detay ise ARKADAŞ... Arkadaş insanı bataklığa sürükler.iİnsanın en iyi arkadaşı annesi ve babasıdır bence...tabiki eğitimde şart ama önce AİLE....VE.....TERBİYE!

Neşelikız

Aktif Üye
Tepki
156
bende bu konu hakkında nihaya katılıyorum bizim zamanımızda bayramdan bayrama giysi alınırdı ve çok kıymetliydi şimdi çocuklarımıza ne yazıkki günlük haftalık alınıyor her istekleri oluyor ve bu onları doyumsuz yapıyor artı bi değeri yok yapılanların herşeyin
ulaşımı artık çok kolay istekleri dahada fazlalaşıyor gençlik bi özenti içinde bence
ve enkızdıkları sözde bizim zamanımızda sözü:eek:lmaz:

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Ben kendi gençliğimle fark göremiyorum.Aynı problemler her zaman yaşanıyor.Kuşak farkı diyebiliriz

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar