Gebelikte mide yanması (ekşimesi)!!!

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Şu son 2 gündür midem o kadar yanıyorki anlatamam sizlere:ates:
Sanki yediklerim afedersiniz tekrar ağzımdan gelecek gibi oluyorum.:gulbis:

Netten baktım çok fazla beni aydınlatacak bir bilgiye ulaşamadım.Sadece 5.aydan itibaren daha sık mide yanmasının gözükebileceği.

Bende çok fazla rahatsız ettiğinde soda içiyorum ama iyi mi yapıyorum,kötü mü yapıyorum bilemiyorum..

Şimdi sizin bana önerebileceğiniz bir yöntem var mı?

Soda içmek zarar verir mi?

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
bende hamileyken midem yandığında soda içerdim azda olsa geçerdi.başka ne iyi gelir bilmiyorum canım sodanında zararlı olacağını zannetmem bence yani
yinede sen bilirsn canım
neyseki bu günler geçici

G

guzelcem

Misafir
Canısı ALLAH YARDIMCIN OLSUN ben hamileliğimde yaşamışdım sana tavsiyem karbonat sodası al toz olanı bir çay kaşığı iç 5 -10 dakika bekle ardından ılık su içi bana fayda etmişdi aşırısına gitme İNŞAALLAH sana iyi gelir:eek:

gurbetkusu

Daimi Üye
Tepki
1.309
ilik az sekerli sut iyi geliyormus diye duymustum muz yemekte midede yanma hissini, ve maden suyuda mide asidini ortadan kaldirabiliyormus tabiki en dogrusu yinede doktorundan daha saglikli bilgiler alabilirsin canim allah kolaylik versin gecmis olsun..hayirlisiyla atlatacaksin bu gunleride:eek:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım benim doktorum sodayı yasaklamıştı bana. Gerçi gebeliğim sürmedi benim uzun ama arkadaşlarımdan biliyorum bir mide şurubu içiyorlardı. O iyi geliyordu. İstersen bir doktoruna danış. gebelik reflüsü başlamış sende baya çünkü :ates:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Dolabımda sütüm vardı soğuk soğuk buz gibi inanın çok iyi geldi.
Sanırım baharatlı yediğim için oldu çünkü bugün düne göre daha iyiyim.
Sütü tercih edecek arkadaşlarımda lıght süt tercih etsinler,daha sonra gaz problemi yaşamasınlar:panter:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar