Forum Hakkında

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Merhabalar sevgili yöneticiler

Müsadenizle hem forum için hem biz üyelerin forumu rahat kullanmak açısından bir önerim olacak.Karar tabiki sizlerin.

Bir konu başlığı açılıyor ve ve yorumlar alt alta geliyor.Bu sayfa kasılamsına ve hit almayı engelleyen bir durum .

Örneğin bu başlık;

Bu Akşam Tv'de Ne Var,İzleyelim - Hanimefendi.com - Kadın sitesi

Oysa her güne tarihli ayrı ayrı başlık açılsa ne forum kasar nede hiti etkiler.Bunun gibi konu başlıkları çok gördüm günün ayakkabısı ne bileyim buna benzer başlıklar.Tarihe göre ayrı başlıkta alınsa çok büyük faydası olacaktır.

Birde forum sayfası çok geniş panelden biraz küçültülse çünkü bir konuyu okumak için bir sağa bir sola çekmek zor oluyor hele birde büyük resim eklenmiş bir konuysa.

Bilginize

Bu bir öneri teşekkür ederim

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
Merhaba Simge_01 öncelikle düşüncelerini ve önerilerini bizler ile paylaştığın için kendi adıma teşekkür ederim. Fikirlerinizi her zaman almayı isteriz doğrusu :)

Diğer yönetici arkadaşlarım adına konuşmak istemem ama günlük eklenen konuların ayrı ayrı başlıklarda olması benim çok da tercih ettiğim birşey değil çünkü bir gün sonra hükmü kalmamış bir konunun yer işgal etmesine pek olumlu bakamıyorum.

Bu linkini verdiğim bölümde dediğin gibi günlük olarak açılmış burç yorumları vardı ama şu an o konular tamamen pasif kaldı
Günlük Burç Yorumları - Sayfa 2 - Hanimefendi.com - Kadın sitesi

Günün ayakkabısı gibi bir çok farklı bölümde başlık bulunmakta ve onları açarken düşüncemiz şuydu. Günde sadece 1 tane resim yada yazı herneyse o eklenecek ve başlığa sonradan gelen kişiler eğer o gün ekleme yapılmışsa resim vs eklemeden sadece yorumlarını atacaktı. Yani gün içinde birden fazla güncelleme olmamalı isminden de böyle anlaşılıyor zaten ama iyice gezindin mi bilemiyorum zaten bölümlerde konularla alakalı ayrı ayrı açılmış birçok başlık var. "Günün" adı altında açılan konuların diğerlerine göre güzel tık alan işlerden olması da bize cazip gelmedi değil açıkcası :)

Forum sayfasının genişliği bende tam gözüküyor ve çok büyük resim yoksa sağa sola çekmem gerekmiyor o yüzden bu konuda diğer arkadaşlarımında görüşünü almak isterim.

Çok büyük resim eklenmesi gerçekten de okuyana yada sayfanın açılmasını bekleyene sıkıntı verebiliyor bu konuda hem fikirim. Sitede otomatik küçültme var ama nedense bazı resimlerde aktif olmuyor. Ben gördükçe yada üyelerce söylendikçe küçültmeye de çalışıyorum ama her konuya hakim olmam zor oluyor maalesef belki Admin bu konuda ne yapılabilir diye daha net şeyler söyleyebilir

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Forum hakkında bilgim var sevgili nk83.Ukalalık olarak algılamayın ne olur sadece bildiğim için sizlerle paylaştım.Elbette bu konu forum sahiplerini ilgilendirir yinede konuya yorum kattığınız için teşekkür ederim.Bu arada forum sahibi kimdir söylemenizde bir mahsur yoksa :)

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
Forum hakkında bilgim var sevgili nk83.Ukalalık olarak algılamayın ne olur sadece bildiğim için sizlerle paylaştım.Elbette bu konu forum sahiplerini ilgilendirir yinede konuya yorum kattığınız için teşekkür ederim.Bu arada forum sahibi kimdir söylemenizde bir mahsur yoksa :)

Estağfurullah hiç olur mu asla ukalalık olarak algılamam aksine siteye değer verip fikirlerini paylaşmana da çok mutlu oldum. Ben sadece senelerdir yönetim kadrosunda olduğum için ve o bahsettiğin konularında bir çoğunda emeğim olduğu için mesajına bildiklerim ve yetkim olduğu kadarıyla cevap vermeye çalıştım.

Teknik konularda beni aşıyor o zamanda Admin'den yardım alıyoruz o yüzden daha net şeyler söyleyebilir demiştim

Forum sahibimizinde nicki Admin kendisine iletmek istediğin birşey olduğunda özel mesajla ulaşabilirsin.

Ev Kedisi

Daimi Üye
Tepki
1.224
Ben de sabit konuları okumuyorum açıkçası.
Bu yuzden ana sayfada çok birikmesi de hoşuma gitmiyor

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Estağfurullah hiç olur mu asla ukalalık olarak algılamam aksine siteye değer verip fikirlerini paylaşmana da çok mutlu oldum. Ben sadece senelerdir yönetim kadrosunda olduğum için ve o bahsettiğin konularında bir çoğunda emeğim olduğu için mesajına bildiklerim ve yetkim olduğu kadarıyla cevap vermeye çalıştım.

Teknik konularda beni aşıyor o zamanda Admin'den yardım alıyoruz o yüzden daha net şeyler söyleyebilir demiştim

Forum sahibimizinde nicki Admin kendisine iletmek istediğin birşey olduğunda özel mesajla ulaşabilirsin.

Sanırım kendileri görüp buradan okur diye düşünüyorum gerekirse elbette özel mesajla kendisine ulaşırım.Çok teşekkür ediyorum.

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Merhaba;

Sevgili Simge'cim değerli önerin için tekrar teşekkürler ederiz :hhhhhh:

nk83'ün dediklerine katılıyorum.

Güncel konulara gelince; buyrun yönetime birde sizi alalım birde bizim tarafımızdan görünüz isterseniz.
Güncelleme bizim için aktiflik her bölüme günlük tek tek güncel konu açmak zor oluyor buna herkes senin benim gibi düşünerek hareket etmiyor ne yazıkki. @Ev Kedisi ben elimden geldikçe forumda güncelleme yaptıktan sonra yeni konuları öne getirmek için elimden geleni yapıyorum canım.
Günün modası veya günün ayakkbısı gibi topikler konular portallarda ve birçok forumda zaten rövanşta bunlar günümüzde çok değerli konular. Benim için öyle. Misal; instagramınız varmı bilmiyorum ama ben şahsen günün modası olarak tarzımsa eğer direk instagrama atıyorum. Ve benim gibi yapan bir çok takip ettiğimde var.
Koyduğumuz ürünler markalar hiç biryerde bulunamayacak şeylerde değil.
Biz sadece önerilerimizi sunuyoruz siz degerli üyelerimize ve ziyaretçilerimize.
Günlük konular için maalesef kaldırılma veya kapatılma gibi bir olanak olamaz..

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Burada bir yanlış anlaşılma var sevgili bitter_im.
Konular kaldırılmasın sadece o bölümdeki konu alt alta değilde yeni başlıkalrda açılsın bu forum hiti için çok önemli geçtik sayfaların hızlı açılma olayını.Forumlar hit olayına çok dikkat etmeliler ve ederler.Neyse aslında gözüme çarpan bir kaç eksik var ama her forumun farklı kuralı var ben fazla derine inmeyeyim.Kolay gelsin teşekkür ederim :) Nacizane bir öneriydi benimkisi.

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Önerinize elbette önem veriyoruz.
Vermesek zaten buraya cevaplandırmazdık.
Kaldırılma olayını ev kedisi için söylemiştim.
Alt konu olarak açılmasının cevabınıda nk83 arkadaşım vermiş zaten.
En basiti burçlarda öyle yapıyorduk. Ve hiçte beklenen yanıtı alamadık. O yüzden tek konu sabit konu yaptık.

Admin

Admin
Admin
Tepki
2.444
@Simge_01 ;

Öncelikle önerileriniz için teşekkürler.

Bu "güne özel" konuları diğer konularda olduğu gibi forumumuzun benim haricimdeki yöneticilerinin ve moderatörlerinin bileceği iş. Onlar nasıl uygun görürse ben gerekli değişiklikleri yapabilirim. Bunun dışında bu konuda bir yorumda bulunamıyorum.

Sayfanın geniş görünmesi tarayıcınızın çözünürlüğünden olabilir. 1280x720 olunca evet altta kaydırma çubuğu çıkıyor. Aslında bu çözünürlükte normal olması gerekiyor. O konuya bir bakacağım. Daha yüksek çözünürlüklerde bir sorun görünmüyor. Siz de sadece denemek için olsa bile ekran çözünürlüğünü yükseltip dener ve sonucu yazarsanız daha iyi olur.

Muhtemelen resimlerin geniş çıkması da bu yüzden olabilir. Siz yine de, ufaltılmayan ve sayfayı geniş gösteren örnek bir url gönderirseniz, o konuya bakarak gerekli düzeltmeleri yapmam daha kolay olur.
@Ev Kedisi
Aslında sabit konular benimde daha önce gözüme batmıştı. Bu sabit konular diğer konulara olan ilgiyi de azaltıyor. Sabit konulardan yalnızca çok gerekli ve önemli olanların kalmasının bende daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar