Fındık Kurdu - Tavuk Suyuna Çorba

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
attachment.php

Görüntü harika olmasa da emin olun tadına bayılacaksınız yok böyle bir çorba:catalbicak:

Malzemeler:

2 Adet tavuk but
1 Adet limon
2 Çorba kaşığı un
1 Çorba kaşığı tereyağı
1 Çay bardağı tel şehriye
Karabiber
Tuz
İki diş sarmısak
Sıcak su

Terbiyesi için:

1 yumurta sarısı
yarım limonun suyu

Hazırlanışı:

1.Tavukları yıkayın ve varsa derilerini çıkarın
2.Tavukları tencereye alın ve üzerini geçinceye kadar su ilave edin, üzerine bir kaç damla limon suyu sıkın ve tavuklar pişinceye kadar kaynatın.
3.Pişen tavukları tavuk suyunun içinden alın ve bir bıçak yardımıyla ince ince doğrayın veya didikleyin.
4.Tavuk suyunu ince bir süzgeçten geçirin.
5.Tereyağını tencereye alın ve üzerine unu ekleyin un renk değiştirip kokusu çıkıncaya kadar kavurun.
6.Üzerine ılınmış tavuk suyunu yavaş yavaş ilave edin ve karıştırın, benimkiler biraz topaklandığı için ben blenderdan geçirdim.
7.Üzerine tel şehriyeyi, dövülmüş sarmısağı, tuzu ve didiklenmiş tavukları ilave edin ve şehriyeler pişinceye kadar ara ara karıştırarak pişirin.
8.Terbiyeyi hazırlamak için yumurta sarısını bir kaba alıp üzerine limon suyunu sıkın ve çırpın.
9.Tencerede kaynayan çorbadan bir kepçe alın ve yukardan yavaş yavaş dökerek terbiyeye ekleyin ve karıştırın.
10.Hazırladığınız terbiyeyi çorbayı sürekli karıştırarak yavaş yavaş ilave edin.
11.Bir taşım kaynatın.
12.Üzerine karabiber ve isteğe bağlı olarak limon suyu ilave ederek sıcak olarak servis yapın.

Ekli dosyalar

• Picnik collage.jpg
    Picnik collage.jpg
    61,8 KB · Görüntüleme: 171
OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Teşekkürler gerçekten harika bir çorba bayıldım:catalbicak:

Kızım da aynı şekilde çok severek içti,hem sarımsak yediremiyordum bu şekilde de yedirmiş oldum.:sila:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar