Fındık Kurdu - Közlenmiş Patlıcan Salatası

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
attachment.php

Közlenmiş Patlıcan Salatası

Patlıcan,domates,yeşil sivri biberi közlüyoruz.Hepsinin kabuklarını soyup doğruyoruz..Maydanozları ve soğanı da ince doğrayıp zeytinyağı,tuz ve az sirkeyle servis ediyoruz.

006 (3).jpg

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Ben soğanda koyuyorum :tskler: köz patlıcanın da tadı bir başka ya :eek:fff: ellerine sağlık canım :huhuu:

YORGUN

Daimi Üye
Tepki
309
Of of of bayiliyorum bu yemeğe..daha dogrusu kozde olan herseye..maalesef istanbulda yasadigim icin yoksun kaldim bu tur lezzetlerden,lakin bu carsamba izmire ucuyorum..annemlerin catisinda yapar doya doya yerim artik.

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Of of of bayiliyorum bu yemeğe..daha dogrusu kozde olan herseye..maalesef istanbulda yasadigim icin yoksun kaldim bu tur lezzetlerden,lakin bu carsamba izmire ucuyorum..annemlerin catisinda yapar doya doya yerim artik.

Yorgun ben de közde yapmadım canım. Ucuzlukçularda delikli siyah tavalar var onla ocakta yaparım hep. Fiyatı da çok uygun.

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
patlıcan salatasına bayılırım,bende sirke koymuyorum,içine kuru soğan ve limonda katarım
ellerine sağlık fındık

Anber

Daimi Üye
Tepki
269
Ben fırında közlüyorum.Izgara tuşuna basıyorum çevire çevire hemen közleniyor zaten.
Çok severim.Ama ben de hep bazı malzemeleri unuturum fındık gibi.:)
sarımsağı veya maydonozu mesela.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar