Evlilikte keseler ayrılmalı mı?

Tepki
70
dün bi arkadaşımla sobet ediyorduk.konu konuyu açtı. ortak fikrimiz evliliğin zaten zor olduğu. Bi de herkes kendi hayatını yaşarsa bence olmaz. Açıkçası biz eşimle aylık kazancımızı birleştirip ödemelerimiz birlikte yapıyoruz. Kalanı da harcıyoruz.keselerini ayıranları ben pek anlamıyorum. sizin fikriniz ne?

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Nişanlanırken zaten ayrı olmuyormu?Benim bildiğim kadarı ile ayrılıyor!!
Ancak evlilik demek birlik beraberlik demek..
Evlilik demek bundan sonra her türlü maddi-manevi birbirine destek demek...
Eh o halde neden altın keseler ayrılsınki,evet bir yuva kurmak öyle kolay olmuyor.Ama eşler zaten alışveriş esnasında borçla evlenenler için söylüyorum o borç yine onlara kalıyor.Aileler bir süre sonra karışmıyorlar bile.Eh o halde kız mı ödesin-erkek mi ödesin???Birbirlerine destek nerde kaldı o zaman!!!
Bence evlilikte keselerin ayrılması değil,birleştirilmesinden yanayım.
He takılan altın vs evet onlar bayanındır ve dilediğini yapar.Ama para konusunda birleştirmesi taraftarıyım.

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Belki mantık evliliği yapmış bir çifttir bahsedilen ve onların istekleri bu yöndedir herkesin kendi hayatı kendi kararıdır , ben herşeyin acının da tatlının da kesenin de ortak olmasını isterim şu an düşüncem bu şekilde .

duyguuuu

Daimi Üye
Tepki
489
Evlilikte teslimiyet çok önemli. Bizler erkeklere emanet edilen varlıklarız. Ben eşimin bana karşı koruyuculuğunu o kadar seviyorum ki.

Eğer amaç gerçekten bir birliktelik ise herşeyiyle teslimiyet olacak.

Para ayrı oldu mu olmaz.

Parayı ayrı düşünen bir çok şeyi ayrı yapmaya başlar.

Ha şöyle de birşey var, erkek maaşının tamamını evindeki eşi ve çocuklarına harcamakla yükümlüdür. Kadın ise isterse verir. Bu Kuranı Kerimde geçen bir şey. Nihat Hatipoğlunun bu konudaki videosunu izleyebilirsiniz.

Ama tabiki eş olmak herşeyiyle birbirini tamamlamaktır. Bu nedenle bu yönde bir ayrılık düşünemiyorum ben.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar