Evlilik için nasıl bir birikim yaptınız?

soylusevim

Yeni Üye
Tepki
3
selamlar yakında evleniyorum bu sebeple birikme başladık önümüzde 14 ay var ama kenara ne atsam kardır diyorum sizce nasıl biriktirmek mantıklıdır? Evli çiftleri piste alabilir miyiz :))

xceydax

Yeni Üye
Tepki
0
bence elindeki herşeyi şimdiden at kenara. risk alacaksan döviz alırsın ama risk istemezsen vadeli hatta bonoya girmek mantıkı olur nkolay falan var mesela. faizle de gayet iyi kazanırsın bu süreçte

bluevalentine

Yeni Üye
Tepki
11
10-12 bin civarına alınabilir bir beyaz eşya ya siz hangi markalara bakıyorsunuz ki ? çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı almaya yeter herhalde :) hiç yoktan iyidir yine ilk kez evlenen gençlere düğün hediyesi gibi

Maya.

Daimi Üye
Tepki
31.652
10-12 bin civarına alınabilir bir beyaz eşya ya siz hangi markalara bakıyorsunuz ki ? çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı almaya yeter herhalde :) hiç yoktan iyidir yine ilk kez evlenen gençlere düğün hediyesi gibi
ben yerli Türk malı Beko dan aldım her şeyimi en ucuzundan aldım öyle lükse kaçmadım (o özellik olsun bu özellik olsun diye). Şu an bakınca en ucuz bulaşık makinesi bile 15 bin :) girin bakın yani :) boschtan bahsetmiyorum

kubrahanim

Yeni Üye
Tepki
16
o zaman 3 tane beyaz eşya alabilirim. bu yıl evleneceğim inşallah seçimi kazanır da bu fırsattan yararlanırım ben de. :D5 0 bin tl destek iyi para şu anda, o kadar alınması gereken şey var ki o kadar masraf çıkıyor ki

aysecikkk

Yeni Üye
Tepki
0
o zaman 3 tane beyaz eşya alabilirim. bu yıl evleneceğim inşallah seçimi kazanır da bu fırsattan yararlanırım ben de. :D5 0 bin tl destek iyi para şu anda, o kadar alınması gereken şey var ki o kadar masraf çıkıyor ki
hayırlı olsun canım. çeyizine destek olur. keşke bizim zamanımızda da olsaydı ben de faydalanırdım valla. her şey para 50bin tl ile başka şeyler yaparsın. takdir ettim yeni evleneceklerin düşünülmesini

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.656
Ne zaman veriyormuş o parayı yok yani 50bin için tekrar bosanıp tekrar evlenebiliyormuyuuz hahahaha :kriz:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar