Evinizde kullandığınız temizlik ürünleri?

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben yer temziliğinde Marc-Sarı Güller kullanıyorum.

Ahşaplarda ise Pronto-Portakallı..

Tuvalet temizliğinde Bref-Lavanta(Gerçekten harika temizliyor.) ve Domestos.

Lavabo temizliğinde Cif Sprey.

Banyo temizlerken(Kireç-Sabun Artığı vb.) Cillit Bang Turuncu olanından.

Cam temizliğinde Clin(Beyaz olanından.)

Tuvaletimde sürekli Bref'in mavi küpü vardır zaten.

Çamaşırlarda;

Siyahta Perwoll siyahlar için.

Renkli ve beyazlarda ise Ariel enzim 5 renkliler için olan deterjan.

Yumuşatıcı olarak Vernel-Aroma Theraphy mor olanından.

Leke Çıkarıcı olarak Ariel Professional sıvı.

Beni yakında kociş atcak evden bu temizlik malzemeleri yüzünden zaten:gul:

derin55

Daimi Üye
Tepki
460
ben çamaşırlara beyazlar için ariel kullanıyorum..
domestosta atıyorum arada...
renkliler için alo kullanıyorum..
kosla oxinin leke çıkarıcısını kullanıyorumm malum benim kızınn çokk lekeli çamaşırı oluyo...
yerleri cif ve domestosla siliyorum..
banyoyu cif banyoyla temizliyorum güzel kokuyoo..
ulaşıklarıı makineye atarım onlara da calgonit alıyorum..
domestosu çok kullanıyorum mutfak,çamaşır,banyo yer...
tozları da fakirin toz deterjanı var onun da kokusu güzel onunla alıyorun ahşap temizleyici...:)

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bulaşık makinesi için de Calgonit Quantum. Ayda bir kez de makineyi temizlerim özel deterjanıyla. Elimde yıkayacaklarım için de Pril Aloe Vera

busem68

Daimi Üye
Tepki
717
kızlar bende çamaşılarımda alo kar çiçeği beyazlarda,renklilerde alo lavanta kullanıyorum yumuşatıcımda bingo kırmızı olanı çok temiz yapıyor diğer deterjanlarıda denedim ama alo kadar beyaz yapmadı özellikle ariel çok güzel dediler ama alo kadar iyi sonuç alamadım.

bulaşık deterjanımda bingo elmalı limonlu kullanıyorum,bulaşık bakinamda toz deterjan gene bingo kullanıyorum çok güzel yıkıyor valla calgonit ten iyi hemde ekonamik.

yer temizliğinde bingo sıvı kullanıyorum lavanta kokulu her seferinde değişik kokularından alıyorum güzel oluyor ben asla vilede ile temizlik yapmam çünki tozları toplamıyor dağıtıyor elimle havlu bezle siliyorum o yüzden bazen elin alerji oluyor ama bingoda olmadı ondan tercih ediyorum.

banyo ve tuvalet temizliğindede mr.muscle yada cılıt bang sprey kullanıyorum tuvalet temizliğindede hiç vazgeçilmezim domestos kullanıyorum.

birde çamaşırlarda leke çıkarıcı olarak domostos rengarenk kullanıyorum arada ariel professionel kullanıyorum bukadarrrr :d

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
bende bingonun deterjanlarını kullanıyorum genelde bulaşık makinamda calgonit tablet tuvaletlerde cif banyo ve domestos onun dışında bingoyu tek geçerim:)

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Yorumlardan bakılırsa Bingo kullanan baya var ve çok memnun. Ben de bir deneyeyim bari:ask:

ünzile

Aktif Üye
Tepki
161
bende çamaşırlarımı hep omoyla yıkıyodum.kısa bi süre önce rinsoya geçtim daha memnun kaldım.leke çıkarıcı ariel profesyonel kullanıyorum.bulaşık makinasında bind tablet var gerçekten çok ekonomik hemde çok güzel yıkıo.yüzey temizleyici bazen sadece domestos ve cifle siliyorum.bazende loc yada biosev diye bi yüzey temzileyici var onu kulanıyorum.bu biosev mutfak dolapları ve kapıarıda çok güzel temizliyo süper palatıyo.mutfak temziliğimde cif mutfak hem sipreyi hem jeli birde güldal yağ çözücü var valla bütün yağ çözücülere on basar.banyo tuvalet temizliğimdede yine domestos cif banyo jel ve sipreyini kulanıyorum koltuk kanepe temizliğimdede yine loc ve biosevi kullanıyorum çok amaçlılarını.

Kariyer

Daimi Üye
Tepki
323
Evime kimyasal zararlı madde içeren temizlik ürünleri almıyorum.Bitkisel temizleme ecolinn ürünleri kullanıyorum.Arkadaşlar ne yazık ki içerisinde fosfat bulunan bu zararlı kimyasalları çamaşırlardan arıtmak için 10 su kullanılması gerektiğini ,bulaşık makinesinin de arındırması için 8 ton su kullanması gerektiğini biliyormuydunuz?Ve size dost olarak tavsiyem yumaşıtıcı ve bulaşık makinenizde parlatıcı asla kullanmayın bunlar çok fazla kansorejen madde içerir parlatıcı yerine makineniz de elma sirkesi kullanabilirsiniz.

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Evime kimyasal zararlı madde içeren temizlik ürünleri almıyorum.Bitkisel temizleme ecolinn ürünleri kullanıyorum.Arkadaşlar ne yazık ki içerisinde fosfat bulunan bu zararlı kimyasalları çamaşırlardan arıtmak için 10 su kullanılması gerektiğini ,bulaşık makinesinin de arındırması için 8 ton su kullanması gerektiğini biliyormuydunuz?Ve size dost olarak tavsiyem yumaşıtıcı ve bulaşık makinenizde parlatıcı asla kullanmayın bunlar çok fazla kansorejen madde içerir parlatıcı yerine makineniz de elma sirkesi kullanabilirsiniz.

Canım elma sirkesi koku bırakmıyor mu peki?

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
ben çamaşırlara beyazlar için ariel kullanıyorum..
domestosta atıyorum arada...
renkliler için alo kullanıyorum..
kosla oxinin leke çıkarıcısını kullanıyorumm malum benim kızınn çokk lekeli çamaşırı oluyo...
yerleri cif ve domestosla siliyorum..
banyoyu cif banyoyla temizliyorum güzel kokuyoo..
ulaşıklarıı makineye atarım onlara da calgonit alıyorum..
domestosu çok kullanıyorum mutfak,çamaşır,banyo yer...
tozları da fakirin toz deterjanı var onun da kokusu güzel onunla alıyorun ahşap temizleyici...:)

sen tam bendenmişsin canım yalnız değilmişim
senin kullandıklarınıda ben kullanıyorumda
onlarsız asla duramam
çamaşırlarıma asla domestos kullanmam ariel ve omo,alo yeterli
yerleri silerken domestos'u hep kullanırım
sanki dğerleri temizlemiyormuş gibi gelir bana
97 yılında bir temizlik ürünü vardı bilirsiniz
fabuloso diye onu kullanırdım yer silmede o kadar güzel kokardıki 3 gün kokusu kaybolmazdı ama şimdi bozdular koku moku yok
domestos yeterli
çamaşırlarımda ariel,omo,alo bu 3 ürünü arada alırım değişiklik olarak
renklilerde bingo,tursil filan alırım
mutfağımda cif eksik olmaz tezgahımıda domestosla parlatırım
wc yi yıkarken biraz cif üstünede azcık domestos dökerim hoş koku yaratıp yıkarım
banyolarımada domestos la yıkarım
camlarımıda cam sille hallederim
yaz aylarında pimapenleride ciflerim

RUKİYE

Daimi Üye
Tepki
1.143
bende kimyasal kullanmamaya çalışıyprum MİKROTEM temizlik ürünleri kullanıyorum yerlere genel temizlik lavantalı yag çözücü süper cam mobilyayla toz alıyorum wc banyoyla fayans araları ok güzel açıyo bulaşık makinesine calgonit makinede omo yumoş calgon beyazlara ace böyle işte pek temizlik sevmem ben haha bide sihirli deynegim olsa:D
mikrotemi satıyorum karına kendime alıyorum:D

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Kızlar ben bir de INOX ürün kullananlara ufak birkaç ipucu vereyim. Belki biliyorsunuzdur:)

Benim en nefret ettiğim beyaz eşya türüdür ankastre:( Evimizi alırken içinde ocak, fırın, mikrodalga ve aspiratörüm ankastreydi. Bu yüzden değiştiremedim beyazla.

Ne zaman elimi değdirsem parmak izi:kizdimama: En sonunda buldum çaresini:)

Temizledikten sonra bu ürünlerimi bulaşık makinesi parlatıcımı bir kağıt üzerine döküp siliyorum. Hem parlak yapıyor hem de iz falan kalmıyor:)

İkinci bir seçenekte bebe yağı. Aynı parlatıcı gibi uyguluyorsunuz bunu da.

Ben artık Inox ürünlerimi bu şekilde temizliyorum. Ve çok memnunum. Bakalım sizler memnun kalacak mısınız?

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
çamaşırları omo
mutfakta domestos cif yada bingo
makinede calgonit yada bingo(kokusu daha güzel )
zaten wc banyoda domestos cif ve kokulu ürünler
yerleri ajax fabuloso çamaşır yumuşatıcı vernel aroma terapi(kokusu çok hoş)

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
İzmir'in suları çok kireçli. Bu yüzden sürekli kireç çözücü ile temizliyorum banyomu, lavabolarımı. Geçenlerde alışveriş yaparken gördüm, normalde Porçöz etkili bir temizlik maddesidir. Kullanırken dikkat etmek lazım; ama bu ürün spreyli ve hoş kokulu. Etkisi de süper. Kesinlikle tavsiye ederim.:hhhhhh:

porcozsprey_1.jpg

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar