Evde hazırlayabileceğiniz peeling tarifleri

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Peeling cildimizi ölü hicrelerden arındırmak ve özellikle de siyah noktaların temizleğinde kullanmak için birebir bana göre. Evde şuana kadar hiç peeling yapmadım. Bir tane hali hazırda almış olduğum peelingim var sadece ve ondan da çok memnunum. :ayna:

Nette bulduğum peeling tariflerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım içlerinden bir tanesi sizler için uygun olur-hmm

attachment.php

Salatalık peelingi
Yarım çay kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı hamamelis (aktarlarda var) ve bir yumurta akını karıştırın. Bir salatalığın kabuklarını soyun, mikserden geçirdikten sonra süzgeçten süzün ve diğer malzemelere karıştırın. Peelingi tüm yüzünüze yaydıktan sonra 15 dakika bekletin ve iyice durulayın.

Ananaslı peeling
Küçük parçalara bölünmüş bir ananas, bir yemek kaşığı ananas suyu, bir yemek kaşığı bal ve aynı oranda yulaf ezmesi.

Ananas ve ananas suyunu bir kasede ezdikten sonra bal, yulaf ezmesi ve bal karışımını ve ananasları ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra, yüzünüzü ıslak suyla ıslatın ve karışımı dairesel hareketlerle cildinize uygulayın. Peelingi beş dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Arina

Ekli dosyalar

• peeling.jpg
    peeling.jpg
    16,1 KB · Görüntüleme: 81
OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ebru Şallı’dan doğal peeling tarifi

1 çay kaşığı irmiğin üstüne 1 yemek kaşığı gülsuyunu ilave ederek karıştırdıktan sonra üstüne aktardan veya eczaneden alacağınız 1 tatlı kaşığı yeşilçay kremini ilave edin.

İyice karıştırdıktan sonra önceden temizlediğiniz cildinize göz çevresi hariç uygulayın. 5 dakika bekledikten sonra dairesel hareketler ile ovalayarak yüzünüzden çıkarın. Yüzünüzü ılık su ile yıkadıktan sonra gül suyu ile silin.

Siyah noktalar için peeling

Kil, mısır unu ve herhangi bir krem karışımı sürüp birkaç dakika bekleyin. Sonra OVALAYARAK çıkarın. Tabii uyarmakta yarar var, eğer SİVİLCELİ BİR CİLDE SAHİPSENİZ PEELİNG YAPMAKTAN KAÇININ!

Tülin Şahin'den ev yapımı peeling tarifi

Küçük bir kase içine, tatlı kaşığı ile zeytinyağı, süt; çay kaşığı ile toz şeker, tuz. Limonun suyunu 1 çay kaşığı kadar sıkın.
Tuz en küçük siyah noktaları bile yakalayacaktır. Toz şeker de aynı şekilde siyah noktalar için, ama toz şekerin ayrı bir faydası da olacaktır, şekerin ışıltısını yüzünüzde de göreceksiniz.

Toz şeker ve tuz irili ufaklı oldukları için cildinizle beraber çok güzel çalışacaklar. Zeytinyağı cildinizi nemlendirecek ve cildinizi yatıştıracak. Süt de nemlendirecektir. Limon ise cildi yağlı olanlar için ideal. Cildiniz fazla yağlı değilse limon koymayın.

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
bende evde hic yapmadim ama salatalik liyi denicem:hulya:

amed

Aktif Üye
Tepki
208
Küçük bir kase içine, tatlı kaşığı ile zeytinyağı, süt; çay kaşığı ile toz şeker, tuz. Limonun suyunu 1 çay kaşığı kadar sıkın.
Tuz en küçük siyah noktaları bile yakalayacaktır. Toz şeker de aynı şekilde siyah noktalar için, ama toz şekerin ayrı bir faydası da olacaktır, şekerin ışıltısını yüzünüzde de göreceksiniz.

Toz şeker ve tuz irili ufaklı oldukları için cildinizle beraber çok güzel çalışacaklar. Zeytinyağı cildinizi nemlendirecek ve cildinizi yatıştıracak. Süt de nemlendirecektir. Limon ise cildi yağlı olanlar için ideal. Cildiniz fazla yağlı değilse limon koymayın.

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Peeling yapmayi ben seviyorum ama bazen cok ihmal ediyorum. :ilknur:

Dilar

Aktif Üye
Tepki
247
Hic denemedim ama tülin sahinin önerdigini deniycem ,tesekkürler paylasim icin:hhhhhh:

Eileithhyia

Daimi Üye
Tepki
523
Zeytinyağlı, sütlü peelingi ben uyguladım ve gerçekten faydasını gördüm. Ama, bir dahaki sefere süt ile zeytinyağını koyarken kaşık dolusu değil de normal ölçüde koysam daha iyi olacak galiba:) Fazla duru oldu sanki:cee

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar