Evde galeta unu nasıl yapılır?

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
galeta20unu500x250.jpg

Evde galeta unu nasıl yapılır?

Evde biriken ekmekleri değerlendirmenin bir yolu da, kendi galeta ununuzu hazırlamaktır.

Galeta ununu 2 şekilde hazırlayabilirsiniz...

TARİF 1

Ekmekleri ince dilimlere ayırıp bir tepsiye dizin ve iyice kuruncaya kadar 1-2 gün bekletin.

Daha sonra fırında her iki tarafını da kızartın ve rondoda un haline gelinceye kadar çekin. Kapaklı bir kase veya bir poşet içine koyup buzdolabında muhafaza edin.

TARİF 2

Bayatlayan ekmeğin içini çıkarın. Kalan ekmeği mikrodalga fırında 800 wattta, 4 dakika tutun. Sonra çıkartıp, ekmeğin tamamen nemini kaybedip, kurumasını bekleyin. İyice sertleştikten sonra, rondodan geçirin. Bir kavanoza koyup buzdolabında saklayabilirsiniz.

Özellikle sebze ve tavuk panelerinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Alıntıdır...

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben bu şekilde yapıyorum;

TARİF 1

Ekmekleri ince dilimlere ayırıp bir tepsiye dizin ve iyice kuruncaya kadar 1-2 gün bekletin.

Daha sonra fırında her iki tarafını da kızartın ve rondoda un haline gelinceye kadar çekin. Kapaklı bir kase veya bir poşet içine koyup buzdolabında muhafaza edin.

panter

Daimi Üye
Tepki
9.509
TARİF 2

Bayatlayan ekmeğin içini çıkarın. Kalan ekmeği mikrodalga fırında 800 wattta, 4 dakika tutun. Sonra çıkartıp, ekmeğin tamamen nemini kaybedip, kurumasını bekleyin. İyice sertleştikten sonra, rondodan geçirin. Bir kavanoza koyup buzdolabında saklayabilirsiniz.:dertli:bende bole yapıyorum

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Tv'de şöyle bir tarif vermişti çayın yanında yenen galetayı (anasonlu,susamlı vs.) robottan geçirip kullanın demişti hatta hafif baharatlar maydanozlar vs. katın dedi ama hiç denemedim sonucunu bilemeyeceğim...

ZiLeY

Daimi Üye
Tepki
1.845
cok güzel aslında hazır almakdansa evde yapılması daha saglıklı tskler nkcım güzel bilgiler

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar