Evde diş beyazlatma yöntemleri

mes32

Daimi Üye
Tepki
1.200
Evde hazırlayacağınız karbonatlı karışımla ve beyazlatıcı diş macunlarıyla bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.
dis-byz-son-mkl.jpg

İnsanlarda diş renkleri tıpkı ten renkleri gibi farklılıklar gösterir. Bazı kişiler doğuştan şanslı olarak beyaz diş rengine sahiptirler. Bazen de genetik olarak daha koyu diş rengiyle doğarız.

Annenin hamileyken kullandığı veya çocukken kullanılan bazı antibiyotiklerden dolayı da diş rengi koyulaşabilir.

İçtiğimiz sulardaki flour yoğunluğu da diş rengimizin koyulaşmasına neden olur.

Etkileyici bir gülümsemenin anahtarı pırıl pırıl ve bembeyaz dişlerdir. Dişlerin doğal renkleri yıllarla ve kullanılan çay, kahve, sigara etkisiyle koyulaşır.

Diş beyazlatmaya başlamadan önce bir ağız muayenesi şarttır. Bu muayenede ağız içerisindeki dolgular, porselen kaplamalar, çürükler ve minedeki çatlaklar belirlenmelidir. Uygulanacak olan beyazlatma işlemi dişleri beyazlatırken dolguların ve ağızdaki porselenlerin rengi değişmemektedir. Dolayısıyla bu durum beyazlatmaya karar vermede önemli bir kriterdir.

Diş doktorlarının uyguladığı diş beyazlatmanın bir alternatifi de evde diş beyazlatmak için yapılacaklardır.

Şifalı Bitkiler ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya diş beyazlatma için şu kürü öneriyor:
1 çay kaşığı karbonat,
yarım limonun suyu,
2 damla zeytinyağı

Bu malzemeler bir kap içerisinde karıştırılır. Daha sonra diş fırçası bu diş beyazlatıcı kür içine batırılıp dişler fırçalanır. Böylece sigara gibi sebepler yüzünden sararan dişlerin beyazlaması sağlanır.

Beyazlatıcı bantlar ve solüsyonlar
Beyazlatıcı bantlar ve dişlere sürülen solüsyonlarla da dişleri beyazlatmak mümkündür. Ayrıca diş fırçaları ve diş macunları dişlerinizdeki lekeleri temizleyerek onları doğal beyazlığına kavuşturur.

Beyazlatıcı diş macunları
Beyazlatıcı diş macunları, dişlerdeki lekeleri çıkarmak üzere hafif aşındırıcı bir madde içerirler. Bazı diş macunları ise daha fazla leke çıkaran parlatıcı maddelere sahiptir. Beyazlatıcı bir diş macunu kullanmadan önce, ürünün size uygun olup olmadığı konusunda diş hekiminize danışın

burcu13

Daimi Üye
Tepki
311
benimde küçükken geçirdiğim ateşli hastalık ve faazla antibiyotik kullanımından dolayı dişlerimde karartılar vardı doktora gittim dolgu gibi bişi yaptı ama ben kaplama falan yapmak istiyordum doktor sen istesende ben sana yapmam dedi hiç gereği yok daha yaşın çok genç yapmam sana dedi hiç lüzumu yok falan dedi bu yazdığınız şeyi denicem bakalım çok teşekkürler

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Doğuştan sanırım beyaz dişlere sahibim.Ömrüm boyunca sigara içmememin verdiği birşey belkide :acep: Ağız ve diş bakımı benim için gerçekten önemli.Sadece karbonat olarak bu küre benzer birşey kullanırdım oğlum olmadan önce :) Şuan sadece diş macun ve fırçamla idare ediyorum.Önceki gibi memnun olmadığımdan kısa zamanda diş doktoruna gitmeyi planlıyorum.Eşim geçen ay gitti ve mükemmel bir şekilde eve döndü :ask:

Çok güzel bilgiler mesim emeğine sağlık.

OP
mes32

mes32

Daimi Üye
Tepki
1.200
çoook teşekkür ederim emeğime saygı verdiğiniz için canlarımmmmm.....

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Allah´a sükür benimde dislerimin beyazligi ile ilgili bir problemim yok.
Güzel bilgiler.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar