Nk'den Abur Cuburların Ev Yapımı Halleri : Ev Yapımı Halley

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.527
khgrdtfgh.jpg

Ev Yapımı Halley

Tarifi kendi blogumdan yürütüp Hanımefendi NK logosunu koydum Allah beni ne etse acaba:krizz: Ne yapayım nereye gidersem gideyim hanımefendi forumu benim için ayrı bir yer edindi dönüp dolaşıp buraya geliyorum.

Bir ara abur cuburların ev yapımı hallerine sarmıştım Halley'i de o sıralar denedim. Bence gayet iyiydi sadece yerken ellere bulaşma problemi olduğu için çikolata sosu yerine kesinlikle eritilmiş çikolata kullanılmalı ;) Hatta alt tarafını beyaz çikolataya üst tarafını bitter çikolataya da bulayabilirsiniz ya da yarısını şeklinde yapıp üzerine sütlü çikolata ile çizikler atabilirsiniz. Yaratıcılık olayı size kalmış ;)

Ev Yapımı Halley

Bisküvisi
125 gr. yumuşamış tereyağ ya da margarin (Bence margarin daha iyi olur çünkü yerken tereyağ kokusunun hissedilmesini pek sevmedim)
1/2 su bardağı pudra şekeri
1 yumurta sarısı
1/2 çay kaşığı kabartma tozu
Aldığı kadar un

Arasına : Hazır marshmallow (Benimki pembeydi çilekli halley gibi oldu)

Üzerine : Eritilmiş çikolata ya da hazır çikolatalı sos (Bende çikolata kalmamıştı sos koydum ama çikolata her daim candır ;) )

Yapılışı
Un ve kabartma tozu dışındaki malzemeleri birbirine yedirdikten sonra azar azar kalan malzemeleri ekleyip yoğurun. Merdane ile açıp su bardağı ile daireler çıkarın. Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizip üzerlerine kürdan ile delikler açarak 200 derecelik fırında renginin çok değişmesine izin vermeden pişirin (Çok hızlı pişiyor aman dikkat!)

Marshmallowları benmari usulü eritin (Kaynamakta olan suya ısıya dayanıklı bir kap koyup marshmallowu öye eritin yani) Sonra yeterli miktarda bisküvinin üstüne yayıp diğer bisküviyi üzerine kapatarak bir nevi sandviç yapın. En son eritilmiş çikolataya bulayıp yağlı kağıt üzerinde soğumaya bırakın. Çikolatalı sos kullanacaksanız sosu üzerindeki tarife göre pişirin ilk sıcaklığı çıkınca halleyleri içine batırıp soğumasını bekleyin.​

Son düzenleme:

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
bacıııııımmmmm sen ne yaptın bu kadar basarılı bır goruntu beklemıyordum dogrusu:tskler: cok muhtesem olmus -alkis
ınan var ya canım cok cektı :eek:fff:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.527
bacıııııımmmmm sen ne yaptın bu kadar basarılı bır goruntu beklemıyordum dogrusu:tskler: cok muhtesem olmus -alkis
ınan var ya canım cok cektı :eek:fff:

Valla ne ettim ben bende beklemiyordum ya dedim sallamasyon birşey olacak ama tadıda iyiydi şaştım kaldım sadece bir dahaki sefere tereyağ değil margarin koyacam tereyağ tadı gitmedi sanki birde çikolata atayım kenara sos yerine öyle yapayım evde yoktu mecburen sosla yaptım

Şimdiki hedef muzlu - çilekli vs halley (marshmallowa puding tozu koyacam çakal nk işbaşında aaa buna da mı pancar koysam acaba kırmızı halley bomba olur :gul:) birde beyaz çikolatalı halley kaç senedir söylüyorum yapmadılar sonunda kendim yapıcam :hihi:

Nk'ya bir halley oluyoooooooooooooooooo:confetti:

canım müthişsin yine döktür nkkondammm:huhuu:

nk'ye bir halley oluyooo iyimiş Allah iyiliğini versin

Sağol canımcım :kayris:

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
bende denıycem tarıfını bakalım ne zaman haftaya cuma zeynebımın dogum gunu degısık tarıfler pesındeyım aslında vaktım olursa guzel bırseyler hazırlamak ıstıyorum bunu da alternatıfler arasına aldım sadece marshmallow yemıyorum onu napsam dıye dusundum :interest:

bacım valla kırmızı yı da yap ınanıyorum artık senden mutfak konusunda herseyı bekler hale geldım -alkis

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.527
Güveninizi boşa çıkartmam balım :kayris:

Marshmallow'u bende hiç sevmem denemek için aldım nette evde yapımı vardı şerbet gibi bir su hazırlanıp kar haline getirilen yumurta akına yavaş yavaş yediriliyordu

En kötü şanti gibi birşey kullan

nar-ı beyza

Daimi Üye
Tepki
1.230
ooyyyy nasıl canım istedi anlatamam
şimdi kardeşimi gönderip aldırmak isterdim
ama yok çikolata-tatlı(azıcık yesem olur aslında) ve
hazır yiyeceklerden uzak durmaya kararlıyım

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.527
Ben çok abur cuburcuyum ya :eek:ys: ama evde yapımlarını araştırıyorum cips yaptım şimdi de bu bakalım daha neler olacak :istebu:

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
NVmWkQ.jpg

Ev Yapımı Halley

Bisküvisi

125 gr. yumuşamış tereyağ (Bence margarin daha iyi olur :tskler:)
1/2 su bardağı pudra şekeri
1 yumurta sarısı
1/2 çay kaşığı kabartma tozu
Aldığı kadar un

Arasına : Hazır marshmallow (benimki pembeydi çilekli halley gibi oldu :D)

Üzerine : Eritilmiş çikolata yada hazır çikolatalı sos (Bende çikolata kalmamıştı sos koydum)

Yapılışı
Un ve kabartma tozu dışındaki malzemeleri birbirine yedirdikten sonra azar azar kalan malzemeleri ekleyip yoğurun :nk: Merdane ile açıp :incim: su bardağı ile daireler çıkartın. Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizip üzerlerine kürdan ile delikler açıp 200 derecelik fırında renginin çok değişmesine izin vermeden pişirin
(Çok hızlı pişiyor aman dikkat :ajan:)

Marshmallowları benmari usulü eritin (Kaynamakta olan suya ısıya dayanıklı bir kap koyup eritin yani) Sonra yeterli miktarda bisküvinin üstüne yayıp diğer bisküvi ile sandviç yapın. En son eritilmiş çikolataya bulayıp yağlı kağıt üzerinde soğumaya bırakın. Yada çikolatalı sosu üzerindeki tarife göre pişirin ilk sıcaklığı çıkınca halleyleri içine batırıp soğumasını bekleyin

oQo907.jpg

MYmWo2.jpg

O2mBVP.jpg

krmJbr.jpg

ZNmJZk.jpg

QXmWaG.jpg

nPZ2RR.jpg

bu harika bişey mutfak bacım bayıldım en kısa zamanda denicem bende hafta sonu bişey denedim mutfağa koyucam:)

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.527
Aaaa ne yaptın görelim :sevindirikasli: sağol canımcım beğenmene sevindim :eek:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Vayyyyy Nkcıkım benim görüntü harika fikir harika eminim tadı daha bir harikadır mutlaka deniycem canım yaa süper görünüyor ellerine sağlık

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.527

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Ellerine saglık bacım benim görüntü süper :durbun:
Buda minnak olduğu için kişi sayısına göre yapmam lazım ee birer tanede yetmez biliyom :D ayy ne masraflıyım :gul: ben bunu sonradan kendime deneyeyim :hihi:
yada az kişili misafirime

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar