Ev Kurma Maliyetim

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

Hanımlar evlenmek istiyor ama maliyetlerden gözümüz korkuyor diyen birisi olarak kendime bir gider listesi yaptım.Yani ev olabilmek adına en uygun fiyatlarda nasıl bir ev kurulur diye araştırdım..Elbette ki her bayan olarak bende en güzellerine sahip olmak isterim fakat maddi imkanlarımız olanak verdiği kadar bir liste yaptım.Aile desteği olmadan evlenmek iftiharla sunar.

İlk ürünüm BEYAZ EŞYALARIM
Arçelik 4'lü Çeyiz Seti elbette ki bundan çok büyük performanslar beklemiyorum lakin ileri ki dönemlerde değiştireceğimi düşünüyorum..

arcelik-ceyiz-ve-dugun-paketi-resim.jpg

2,777.00 TL

Buda moda'dan almayı planladığımız uygun fiyatlı mobilya çeyiz paketimiz model olarak çok kasvetli durmuyor tercih edilebilir bir model olduğu için bunu seçtim daha ucuz modelleri vardı ama mobilyada içime sinen bu oldu.

3.290 tl

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
Kısacası şu anda ki toplam 7.317 Tl ediyor. Ben bunu yuvarlak hesapla 7.500 tl olarak hesaplıyorum.

15 bin tl kredi çekeceğiz.10 bin tl si ev masraflarına gidiyor.Düğün salonumuzun parasını önceden vereceğimiz için indirimli 2250 ye kadar düşürdük.Bu krediden eksik olan para.
Yani bize 5 bin lira kalıyor bu paraylada gelinlik damatlık kuaför işlerini halletmek istiyoruz sanırım hallolur..

Şimdi kendi çeyiz listemde sıra Annemin Yapacakları Biz bunları konuştuk ne yapacaklarını biliyorum.

• 2 Yün Yorgan ( Yün yorgansız yatamıyorum elyaf yorganlar çok hafif geliyor )
  • 6 Tane Elyaf Yastık
  • Patikler ( Annemden Özel isteğim ben kışın sürekli giyerim )
  • Lifler
  • Havlular

Bu liste gittikçe artıyor.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar