Etli ,karışık, dolmam:)

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Malzemeler:
yarım kilo patlıcan..
yarım kilo dolmalık biber..
yarım kilo kabak..
biraz yaprak..
İç malzemesi için:
250 gr parça et..
3 tane kuru soğan..
2 sivri biber..
bir tane domates..
bir su bardagı tane sumak
bir tas pirinç
biraz maydanoz..
birer kaşıgı biber ve domates salçası..
yağ..
tuz..
karabiber..
pulbiber
kuru reyhan
Yapılışı:patlıcan ,kabak, biber içleri oyulur.tane sumagın üzerine kaynar su ekleyin bir kenarda demlensin..dolma içinin malzemelerini küçük küçük doğrayın bir kaba alın içine küçük doğranmış eti ,biber ve domates salçasını ,baharatları yagı yıkanmış pirinci tuzu ekleyip karıştırın üzerine demlenmiş sumagı süzgeçten geçirip suyunun yarısını dolma içine koyup karıştırın.sonra doldurun tencereye dizdikten sonra üzerine tuz serpin kalan sumak suyunu üzerine gezdirin iki üç su bardağıda su ekleyip ocaga verin kaynamaya başlayınca altını kısın bir satte pişsin..afiyet olsun..

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Ellerine sağlık sarma-dolma ikilisini çok severim :cikolata: sizde parça etli yapanlardansınız demek merak ettim şimdi biz hep kıyma kullanıyoruz birgün deneyeyim bari...

H

Hera

Misafir
Eline sağlık Bebeğim Parça Etle yapıyosunuz Siz Nerelesiniz hayatım Biz hep Yağsız Dana Kıymayla Yaparız Bir de İçine Kuru Reyhan yerine Şu anda Tam Mevsimi Taze Reyhan Doğrasan Bence Pek bi Makbule geçer Kurusundansa Salatalara bile acayip ekliyorum Taze reyhanı Beennn Bir de Malum burası EGE Yeşilliklerimiz Muhteşem Ötesi Ellerine Sağlık hayatımmm

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Ellerine sağlık sarma-dolma ikilisini çok severim :cikolata: sizde parça etli yapanlardansınız demek merak ettim şimdi biz hep kıyma kullanıyoruz birgün deneyeyim bari...

biz parça et kullanırız kıymalı yapmayız..denemeni yavsiye ederim harika oluyo

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
benim esimde etli sever kiymali sevmiyor:panter:
canim hamaratligin üstünde bugün biz peynir ekmek karpuz ve kavunla gecistirdik :hihi:
masallahin var canim senin en kisa zamanda mutfak acman lazim :nk:

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
uzun bir süre yoktum çok geç yanıt verdim, neyse..teşekkürler hepinize..

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
canım çekti birkaç gün sonra yapayım bari..

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Hmmm bizim buralarda da parça etle yapılmıyor sanırım daha çok doğu illerimizde yaygın parça etli dolma. Hiç yemedim , bir gün yapar çağırırsan yemiş oluruz , ellerine sağlık canım.

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Hmmm bizim buralarda da parça etle yapılmıyor sanırım daha çok doğu illerimizde yaygın parça etli dolma. Hiç yemedim , bir gün yapar çağırırsan yemiş oluruz , ellerine sağlık canım.

liliş harika oluyo. canımda çekti..yapınca gelde beraber yelim olurmu..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar