Esnaflık yapabilirmiyim acaba?

Anber

Daimi Üye
Tepki
269
Arkadaşlar, benim amcamın küçük bir bakkal dükkanı vardı. Amcam vefat etti. Oğlu yurtdışında kızı ve damadı işletmeye devam ettiler. Dükkan güzel yerde. işleri fena değil.
Amcamın kızı eşiyle hiç anlaşamıyordu, hep kavga gürültü ama en son en kötüsünü yapıp aldatmış, bir de çekmiş gitmiş. Şimdi dükkan biraz ilgisiz kaldı. Devredicez diyorlar.
Benim çevrem geniş, insanlarla aram iyidir. Bir de amcamın hatırasına o küçük bakkal dükkanının başkasına gitmesini istemiyorum.
Kendime güvenim de var. Eşimle konuşuyorum devralalım ben çalışabilirim diyorum. sen bilirsin ama başına iş açma diyor. Gene de soğuk bakmadı.
Siz ne diyorsunuz bir cesaret girsemmi?
İçinde güvenilir bir çalışan da var yıllardır duruyor çırak olarak girmişti:)

OP
Anber

Anber

Daimi Üye
Tepki
269
Sagol cnm
Bir tek sen ilgilenip fikrini yazmışsın. Gerçi bu dükkan işletme konusunda kimin tecrubesi olacakki :)
Aslında benim bir tanidik var gazete falan aldigim yer. Bayan ilgileniyor kocasiyla o da.
Bana dediki herkese gore iş degil. Hele senin gibi nazik hanimefendiye gore hic degil.
Aslında beni daha çok gaza getirdi. Tam adamina sormuşum. Sırf o bayanın inadına yaparım bu işi
Ama acele etmiycem daha zaman var. Düşünmek için

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
Yaklaşık 3 yıldır esnaflık yapıyoruz Anber Hanım..O kadar çok zor ki Aldısı verdisi girdisi çıktısı zarar kar derken insan yaşlanıyor..Bizler küçük esnaf olduğumuz için en çok bizim boğazımıza çöküyorlar..Market işinden iyi randıman alman münkün bölgeyi en çok sen biliyorsun..Esnaflığın en büyük kuralı müşteri ilişkileri çünkü gelen insanlar artık senin için gelecekler bunu sağlayabilmek önemli..
Ama o azmi sizde görüyorum başarmamanız için hiç bir neden yok.

OP
Anber

Anber

Daimi Üye
Tepki
269
Evet müşteri ilişkileri önemli. Ondan korkum yok doğrusu.
İşte zorlukları yüzünden bir yanım dur diyor.
Amcamlar kalkıştı ama bizimkilerde hiç esnaf kafası yok. Bana otur oturdugun yere diyorlar. zaten henuz devir ilanına çıkarmış degiller. Bakıcaz artık...
Sağolun güveninize...

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Sagol cnm
Bir tek sen ilgilenip fikrini yazmışsın. Gerçi bu dükkan işletme konusunda kimin tecrubesi olacakki :)
Aslında benim bir tanidik var gazete falan aldigim yer. Bayan ilgileniyor kocasiyla o da.
Bana dediki herkese gore iş degil. Hele senin gibi nazik hanimefendiye gore hic degil.
Aslında beni daha çok gaza getirdi. Tam adamina sormuşum. Sırf o bayanın inadına yaparım bu işi
Ama acele etmiycem daha zaman var. Düşünmek için

Reklam çok önemli..Güzel de bi reklam yaparsan ilk açılış için indirimli ürünlerden oluşan ..Başlangıç için güzel olur..Ben de bir buçuk sene BİM de çalışmıştım,bekarken...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar